דף הבית חינוך ולימודים ליקויי למידה אבחון דידקטי מהו?
אבחון דידקטי מהו?
הדס כהן 05/01/11 |  צפיות: 2032

האבחון הדידקטי נועד לביצוע אבחון ליקויי למידה או מקורות המסבירים בעיות תפקודיות בקרב ילדים. אבחון דידקטי הינו אבחון רוחבי המתבצע במשך כמספר מפגשים לשם הגדרת הממצאים באופן מובהק. תחום האבחון מצוי בידיהם של מומחים מקצועיים אשר יוכלו לאתר קשיים בתחומי למידה ואת הסיבות לקיומן.

באמצעות אבחון דידקטי מקצועי, ניתן לעלות על דרכים להדריך וללמד את המאובחנים כדי לעקוף את הקשיים אשר עלו במבדקים. כמו כן, ניתן גם לבצע אבחון דידקטי גם בתלמידים בוגרים לקראת בחינות בגרות או פסיכומטרי, כאשר גם בגילאים מתקדמים ניתן לעלות על בעיות ולמצוא אבחון ליקויי למידה בבדיקה.

באבחונם של בעיות גרפו מוטוריות (בשפה המקצועית) כדוגמת בעיות קשב וריכוז, בעיות זיכרון, בעיות ארגון וניהול עצמי, וכן, בעיות רגשיות ניתן להסתייע בטיפולים כמו ריפוי בעיסוק או בשיטות רפואה משלימה.

תהליכי אבחון דידקטי מתבצעים בתהליך המונה מספר שלבים. תהליך האבחון נערך בשיתוף פעולה עם הורי הילד המאובחן ובעדכונם השוטף. אבחון ליקויי למידה הוא תהליך ארוך, במשך מספר שעות ניתן יחס אישי כלפי המאובחן. דו"ח המציג את ממצאי האבחון מציג נתונים קוגניטיביים, תפקודיים ורגשיים של המאובחן ומציע גם דרכים והכוונה לייעול. לאחר אבחון ליקויי למידה הורים עשויים לקבל המלצות לבית הספר להפחתת עומס שיעורי הבית, או להענקת הקלות במבחנים.

בעיות קשב וריכוז מצריכות טיפול רגשי, לעיתים יש להדריך את כל המשפחה או את ההורים בלבד כיצד לנהוג ואיזה יחס מומלץ להעניק לילד הלוקה בעיות קשב וריכוז בכל הרמות. ניתן להעניק טיפולים לשיפור הלמידה, שיפור התנהגות, שיפור הריכוז, וכן דרכים להכשרת ההורים. במקרים מסוימים ניתן להסתייע בעזרים תרופתיים כמו ריטלין להסדרת הקשב והריכוז של המאובחן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI