דף הבית אינטרנט והחיים ברשת פרסום באינטרנט פרסום ברשתות חברתיות, נשיפה בעורפו של גוגל?
פרסום ברשתות חברתיות, נשיפה בעורפו של גוגל?
נמרוד הורביץ 22/02/11 |  צפיות: 1291

פרסום ברשתות חברתיות, נשיפה בעורפו של גוגל?

אין ספק שהפייסבוק הוא המקום בו אנו נמצאים במעגל החברתי הגדול ביותר שלנו. מלבד עובדה זו ברור כי יו טיוב הינו המקום בו אנחנו לא רק רואים סרטונים אלא גם שומעים מוזיקה. והטוויטר מהווה מרכיב חשוב אצל גולשיו, אשר מדווחים על התמכרות לציוצים יומיומיים.

בסוף העשור ניתן לסמן את ההתפתחות האדירה בעולם האינטרנט דווקא דרך אותן רשתות חברתיות, אשר שינו גם את ההתנהלות החברתית שלנו מחוץ לרשת האינטרנט ומול מסך המחשב. ההצלחה של רשתות אלה בנויה מתוך הגיון חברתי ברור, שבו ישנם מעגלים חברתיים השזורים זה בזה ומכילים זה את זה.

פרסום ברשתות חברתיות הינו סוג פרסום המנצל את יתרון המעגליות, ובנוסף יש לו את יתרון המידע העצום אשר נתון לרשת החברתית על הגולש. לעומת מנוע החיפוש של גוגל אשר הוסף ידע לפי גלישה קודמת והמשכיות בנושאי תכנים. הרשת החברתית מנצלת את יכולותיה ולא באה לחכות את אופציית הפרסום של מנוע החיפוש של גוגל.

נכונה העובדה כי פרסום ברשתות חברתיות לרוב משתמש בשיטת השיווק האינטרנטית הקרויה ppc-pay per click או בעברית "שלם לפי לחיצה", אך בשונה ממנועי החיפוש, ברשתות אלT הגולש לא נמצא בחיפוש, אלא בהתנהלות חברתית.

בכל הקשור לשימור לקוחות ובשמירת תודעת מוצר, אין ספק שהפייסבוק גובר בהרבה על גוגל, אך עם זאת, גוגל הוא עדיין המקום אליו נע הגולש אינסטקטיבית,ברגע בו הוא מעוניין ברכישה או בביצוע של סקר שוק כזה או אחר. לפרסום בפייסבוק, יו טיוב טוויטר(דבר המתפתח בימים אלה), עדיין אין מנגנון סריקה וריכוז מידע יעיל כמו של גוגל, ואין הם יוצאים אל מעבר לאתרים, אלה מציגים מידע הנמצא בתוך האתר. לכן הפרסום ברשתות החברתיות, הינו דבר מבורך, אך טועים האנשים שחושבים כי הוא אמור להחליף את השיווק הממומן של גוגל.

מערכת השיווק של פייסבוק נהנית מפרסום מדויק, חיתוך אוכלוסייה וחשיפה ממוקדת, אך למרות כל אלה, מערך השיווק וממשק המשתמש, אינם נוח כמו שלזהגוגלadwords. נכון שהדבר דורש בניית דף נחיתה ואתר אינטרנט, אך אם הגולש לא ימצא את אשר חיפש, קשה להאמין שהוא ימצא את אשר חיפש בעבר בגלישה יומיומית ברשת החברתית שלו. תהליך של מיתוג באינטרנט לעסק או מוצר הוא דבר אסטרטגי המצריך חשיבה והבנה בסיסית ברצונותיו של הלקוח. מי שחשב שרשת הפייסבוק הינה פתרון לאתר שאינו מקודם בגוגל או לעסק שאין לא אתר כלל, טועה ובענק.

הצלחה ברמת הקמפיין אותו החלטתם לבצע תלויה באחידות המסר ובהגעה למספר רב יותר של אנשים, פרסום ברשתות חברתיות הינו כלי יעיל במטרה זו אך הוא רחוק מלהיות כלי אבסולוטי ברצוננו למיתוג עסקינו ברשת. עדיין לא ניתן לקבוע כי הפייסבוק יעיל כמו הפרסום הממומן של גוגל, ואף המצאות בראש דף התוצאות של מנוע החיפוש של למעלה מ90% מתושבי מדינת ישראל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נמרוד הורביץ

מיתוג באינטרנט 


מאמרים נוספים מאת נמרוד הורביץ
 
סוגים שונים של עיצובים בגבס, לצרכים שונים בביתנו.
21/12/11 | שיפוצים
גבס הוא חומר מיוחד, חומר שנוח ביותר להשתמש בו וליצור ממנו המון דברים חדשניים עם עיצובים מקוריים, יש מאין. פעם גבס היה נראה לנו פשוט ולא עמיד כלל, היום אנחנו כבר יודעים שהתמונה השתנתה לחלוטין וכי גבס נחשב לחומר איכותי ללא כל צל של ספק.

פרגולות שונות ושימושים שונים, מבט על האופציות הקיימות כיום בשוק.
19/12/11 | שיפוצים
פרגולות הן פיתרון אידיאלי לגינה שלנו, הן בקלות הופכות את הגינה שלנו לחדר נוסף, מרחב גדול ויפה שאנו יכולים ליהנות ממנו ולהעביר שם חלקים גדולים מהיום שלנו, בימי שמש חמים היא מגינה עלינו מהשמש הקופחת ובימים קרים היא שומרת עלינו יבשים מן הגשם והרוחות.

משחק עם צל בעזרת פרגולות, כל מה שאתם חייבים לדעת בנושא.
18/12/11 | שיפוצים
צל הוא משהו שאנו למדים להעריך עם השנים, ככל שאנו בוגרים יותר אנו מודעים יותר ויותר לבעיות הכרוכות בכך שאין לנו צל כגון חשיפה מרובה לקרני השמש, כמו כן לשבת עם עיניים חצי עצומות בגלל עוצמתה של השמש זהו לא משהו שאנו נהנים ממנו בדרך כלל, לכן אם יש ברשותנו גינה ואנו רוצים לנצל אותה וליהנות ממנה, הדרך הפשוטה לעשות זאת היא על ידי התקנת פרגולה.

סוגים שונים של פרגולות, לכל גינה שתבחר.
גינה יפה היא גינה עם דשא ירוק וצמחייה פורחת, אבל גינה משמשת לעוד תפקידים, המטרה שלה לא רק להיות יפה ומטופחת, התפקיד הנוסף והלא פחות חשוב שלה הוא להיות חיונית, לשמש אותנו בכל זמן שנרצה להנות מהאוויר הצח, פרגולות הן התשובה לגינה כזאת.

השינוי המרענן של אותן עבודות גבס, האופציות בשוק השיפוצים והעיצוב.
17/10/11 | שיפוצים
אם חשבתם לאחרונה לבצע שיפוץ בביתכם או סתם נמאס לכם ממראה הסלון, סביר להניח שחשבתם שהדבר עלול להיות יקר והמחיר עלול להגיע עד למאה אלף שקלים. נכון, שיפוץ יכול להגיע למחיר שכזה, אך לא אם תבצעו אותו בצורה החכמה, בעזרת עבודות גבס.

שילוב של עבודות גבס בסלון, לצד עבודות אחרות בחלל הפנימי של הבית.
בזמן שתחום עיצוב הפנים מישראל מתפתח ומגלגל עשרות מיליוני דולרים בשנה, לצידו מתפתח תחום הגבס בקצב מסחרר, תחום הגבס ועיצוב הפנים המודרני משתלבים בצורה כה טוב ביחד, בגלל הצורך בבניה קלה שתינתן לשינוי בכלות, עם התפתחות אופנתית חדשה בתחום העיצוב. עבודות גבס בסלון הינן העבודות הבולטות ביותר בתחום זה.

התפתחותם של עיצובים בגבס בעשור האחרון, מבט דקורטיבי.
הסיבות לכך הם רבות ומגוונות ולא ניתן לשים את האצבע על כולן. דבר אחד בטוח וברור יותר מכל, שבית ישראלי שרוצה לעמוד באותו הקצב לא מסוגל לשבור את קירותיו כל מספר שנים ולכן עיצובים בגבס תפסו תאוצה בשנים האחרונות.

דקים, הבסיס למרפסת המושלמת, גם בתוך דירה.
17/08/11 | שיפוצים
גינה יפה ומושקעת היא גינה עם דק, אין שום צל של ספק לגבי זה, דק זוהי רצפת עץ שהופכת את הגינה שלנו לגינה היפה ביותר באזור, אפילו אם מדובר בגינה של בניין מגורים, התקנת דק היא הדרך לשדרג את הגינה שלנו בכמה רמות מעל כולם.

התקנת דשא סינטטי, כי מה שלא עושה הטבע, עושה מוצר בעל חיי קבע.
17/08/11 | שיפוצים
כשיש לנו גינה בביתנו הפרטי או אפילו בבניין המגורים שלנו אנו צריכים לחשוב על דרך בה הגינה תהיה יפה ומושקעת לכל אורך השנה, לפעמים קשה לדאוג לדשא אמיתי כיוון שהוא דורש תחזוקה מתמדת, הדרך לפתור בעיה זו היא על ידי הנחת דשא סינטטי.

התקנת פלזמה בצורה נכונה חשובה גם לביטחונכם האישי.
17/08/11 | שיפוצים
כשיש לנו בית חדש ואנו רוצים לרכוש רהיטים לסלון ביתנו, או כאשר אנו רוצים לחדש את סלון ביתנו הישן, אין כמו מסך פלזמה שיעשה את העבודה הזאת בצורה הטובה ביותר. מדובר במסך אסתטי ויפה, אשר ללא כל צל של ספק משדרג את סלון ביתנו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI