דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה שלטון מקומי יורם פומרנץ והאופוזיציה למען אצטדיון המכתש: מנסים למנוע את הריסתו
יורם פומרנץ והאופוזיציה למען אצטדיון המכתש: מנסים למנוע את הריסתו
הדס כהן 24/03/11 |  צפיות: 12414

חברי האופוזיציה במועצת העיר גבעתיים, בראשות יורם פומרנץ רן קוניק וכן טלי ארגמן, נרתמים למען מניעת ההריסה של אצטדיון המכתש המיתולוגי. במכתב משותף של השלושה, החברים גם בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, דרשו יורם פומרנץ וחבריו מראש העיר ומהנדס גבעתיים שההחלטה תידון מחדש במסגרת ההרכב המורכב של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

"מחויבים להבטחתנו, המאבק שלנו על אצטדיון המכתש נמשך וימשך, כל עוד האצטדיון עומד על תילו", כותבים יורם פומרנץ וחבריו לאופוזיציה, "אסור ולא צריך  לאבד את התקווה שניתן למנוע את הריסתו ומחיקתו מנופה של העיר גבעתיים".

מכתבם של יורם פומרנץ וכן חברי האופוזיציה מתייחס גם לתוכניות לחפירות ארכיאולוגיות במכתש. הם דורשים לקיים דיון חוזר בנושא, וטוענים שהם "מתנגדים עקרונית, לקבלת החלטות, על תוכניות לחלקות בגוש זה, במסגרת ועדת המשנה". יורם פומרנץ, ארגמן וקוניק כותבים כי הם דורשים "מסגרת דיון רחבה, מנימוקים של:"חשיבות הפרוייקט, וסדרי הגודל שלו וההשלכות הציבוריות".

בנוסף, יורם פומרנץ וחבריו דורשים במכתבם לבצע "תסקיר השפעה על הסביבה", בטרם ייתן האישור על התוכניות לביצוע החפירות והריסת המגרש. חברי האופוזיציה טוענים שמאחר שלא פורטה עמדת אחד הבעלים בחברת עמלנו - החברה בעלת נכסי הפועלים בר"ג, לא בוצע פרסום נאות של התוכנית - ולכן נדרש דיון נוסף בנושא.

אצטדיון המכתש הוא מגרשה הביתי של קבוצת הפועל רמת גן בכדורגל. הוא נבנה בשנת 1927 בשכונת בורוכוב שבגבעתיים, ומשמש את הקבוצה לאורך עשורים רבים. המגרש יכול להכיל עד כ5,500 צופים בשלושה יציעים שונים. כיום הוא כבר לא נמצא בשימוש - בסוף שנת 2008 החליט ביהמ"ש השלום להרוס את המגרש, אך בלחץ האוהדים הערעור על ההחלטה התקבל. בסוף שנת 2009 נקבע שהקבוצה תעזוב את האצטדיון, בתמורה לפיצוי כספי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.

שווי יהלומים – כמה הם באמת שווים?
27/06/22 | צרכנות
בני האדם רוכשים תכשיטים בכל מיני עיצובים. אחד העיצובים המבוקשים הם תכשיטים משובצים ביהלומים. לרוב, מדובר ברכישות עבור אירועים מסוימים. אבל גם לעיתים עבור מתנות בלבד. לא בכדי נאמר שיהלום הוא חברה הטוב ביותר של האישה, אבל דעו שהוא חברו הטוב ביותר גם של הגברים, לא פחות.

הערכת תכשיטים עתיקים
עולם הערכת תכשיטים מדבר על תכשיטים שנשמרים באופן שלם ומושלם מתחילת המאה התשע עשרה ואף לפניה. יש תכשיטים שהוכחדו באופן מהיר ועל כן הם לא עמידים ברמה גבוהה. אותם החומרים שבהם השתמשו שוב ושוב על מנת לעצבם מחדש הפכו למודרניים מאד. כסף וזהב שהומרו לכסף, ופלטינה.

הערכת אומנות שכולם זקוקים לה
מי שלא מכיר את העולם של הערכת אומנות לא יבין עד כמה מדובר בעולם המחייב מקצועיות, אמינות ודיוק. אם למעשה אנחנו מפזרים את התהליך הזה, אפשר להמחיש אותו ב3 שלבים עיקריים. כך בקלות נמחיש, באמצעות הערכת ציור אומנותי.

הערכת אומנות אמיתית
הערכת אומנות מפוצלת לשלושה שלבים איכותיים על בסיסם אפשר להחליט לגבי שווי הערכת האומנות, והמחשה של השלבים. ההערכה מצריכה ריכוז, דיוק ותשומת לב משמעותית לפרטים קטנים וספציפיים. הדבר הוודאי ביותר בנוגע אל הערכות אומנות הוא שאין הערכה הדומה אחת לשניה. אך כל הערכת אומנות מתקיימת באותה השיטה ובאופן של התאמה אישית לסוג הפריט האומנותי. פסלים למשל עוברים תהליך אחר, וזוהי דוגמא קלאסית לכך שכל פריט עובר תהליך הערכה המותאם באופן אישי לפריט עצמו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI