דף הבית ביטוח ביטוח רכוש ביטוח דירה – למבטחים את הדירה, כל מה שחשוב לדעת
ביטוח דירה – למבטחים את הדירה, כל מה שחשוב לדעת
neri bennun 26/04/11 |  צפיות: 3308

אתם מתכננים לרכוש דירה. במסגרת רכישתה אתם מבקשים משכנתא מהבנק, הדורשת מכם, בין היתר גם ביטוח דירה. ביטוח דירה יכול להתייחס לשני פרמטרים נפרדים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. חשוב כי תקפידו להבין למה מתייחס כל אחד מהם, בבואכם לבחור את הביטוח המתאים בדיוק לכם. ולכן, בעת החתימה על ביטוח דירה אצל אחת מחברות הביטוח, חשוב כי תבינו מהו כולל, מהם תנאיו המדויקים וממה הוא מורכב. ביטוח דירה, כל מה שרציתם לדעת, לפני בחירתכם אותו.

ביטוח דירה – מה הוא כולל

ביטוח דירה, כאמור, מתייחס לשני פרמטרים, שני ביטוחים שונים, הניתנים לרכישה ביחד או לחוד. ביטוח דירה כולל ביטוח מבנה וביטוח תכולה. ביטוח דירה נועד לכסות את הדירה שברשותכם מפני אסונות עתידיים או נזקים שוני, ביטוח דירה מכסה את דירתכם מפני אסונות טבע כמו רעידת אדמה, שריפה, סופות קשות וכדומה. בנוסף, ביטוח דירה גם מתייחס להגנה מפני נזקים כתוצאה מפריצה, נזקים של המבנה עצמו, נזקים הנגרמים לתכולה שבתוך הדירה או לצד שלישי. ביטוח דירה מכסה גם במקרים כמו בעיות צנרת, בעיות במערכת החשמל, התקרה או הגג. ביטוח דירה הינו ביטוח המתאים גם במצבים של השכרת הדירה לגורם אחר או שימושה למטרות עסקיות (לדוגמא, משרד בתוך המבנה וכדומה). ביטוח דירה איננו מכסה באופן אוטומטי גם את התכולה שבתוך הבית, ולכן במידה ואתם מעוניינים כי גם זו תכוסה, במסגרתו של הביטוח, יהיה עליכם לציין זאת בפני סוכן הביטוח, כדי שיתאים לכם את הביטוח המתאים ביותר.

ביטוח דירה – משמעותם של הסעיפים השונים

פעמים רבות, אנו נתקלים לא אחת, בסעיפים שונים, המופיעים במסגרתו של הביטוח שלנו, אותם אנחנו לא מבינים, או לא מבינים את המשמעות המדויקת שלהם. למשל, הביטוי "כיסוי נזקים". במסגרתו של ביטוח דירה, "כיסוי נזקים" הכוונה היא לנזקים אותם ביטוח דירה מכסה. נזקים אלה כוללים שורה של נזקים, כמו רעידת אדמה, שריפה, נזקי פריצה כאמור וכדומה. במידה וכתוצאה מאירועים בלתי צפויים אלה, ניזוקה הדירה שלכם, ביטוח דירה מכסה את ההוצאות שתאלצו לשלם כדי לתקנם. בנוסף, מתייחס ביטוח דירה גם ל"כיסוי נזקים של צד שלישי". משמעותו של סעיף זה, הינו הכיסוי לנזק על ידי חברת הביטוח, הנגרם לצד שלישי, צד הקשור לדירה המבוטחת, במסגרתו של ביטוח דירה. כמו למשל, כתוצאה משריפה המתקיימת בדירה, הפולשת גם לדירה השכנה, וכתוצאה מכך ניזוקה הדירה השכנה וכדומה. במקרה מסוג זה, תכסה חברה הביטוח את נזקיה של הדירה השכנה, המהווה כצד שלישי.

ביטוח דירה – מגוון האפשרויות

מגוון האפשרויות של חברות הביטוח, במסגרתו של ביטוח דירה, הוא רב ומגוון. ובכל זאת, איך תוכלו לבחור מבין היצע חברות הביטוח, את ביטוח הדירה המתאים בדיוק עבורכם? משהחלטתם כי אתם מעוניינים בביטוח מסוג זה, ביטוח דירה, פנו לסוכן ביטוח מקצועי או לחברת ביטוח מובילה בתחומה. סוכן ביטוח, במקרים מסוג אלה, יעזור לכם לבחור את ביטוח הדירה הנכון בדיוק עבורכם. ביטוח דירה, חשוב שיותאם בדיוק לצרכיו של הלקוח, בהתאם לדירה שברשותו. סוכן הביטוח שלכם יוכל להסביר לכם בצורה מדויקת מה כולל ביטוח דירה ואיזה כדאי לכם לבחור.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI