דף הבית ביטוח ביטוח רכב ביטוח מקיף לרכב – כל מה שרציתם לדעת
ביטוח מקיף לרכב – כל מה שרציתם לדעת
neri bennun 26/04/11 |  צפיות: 2402

אם בבעלותכם רכב, אתם ודאי יודעים את חשיבותו של ביטוח מקיף לרכב. ביטוח מקיף לרכב הינו בין הביטוחים החשובים במיוחד, שחובה לעשותו. ביטוח מקיף הינו ביטוח המכסה את רכב המבוטח, ומפצה אותו במידה ונגרמו לרכב שבבעלותו נזקים כלשהם או במידה ורכבו גרם נזקים לרכב אחר. ביטוח מקיף לרכב מתייחס למצבים שונים, מהם יוכל הרכב להינזק או לגרום לנזק לצד שלישי. כמו למשל תאונת דרכים, גניבת הרכב, שריפה ועוד, מקרים בהם יכול הרכב להינזק באופן משמעותי. עלותו של ביטוח מקיף לרכב נקבעת בהתאם לרכב עצמו, אותו מבקש בעל הרכב לבטח. שיוויו הכספי של הרכב, היסטוריית התאונות שלו (במידה והיו כאלה) וכמובן היסטוריית נהיגתו של הנהג העיקרי ברכב, חשובים לקביעת תעריפיו של ביטוח מקיף לרכב.

ביטוח מקיף – כדאי או לא כדאי

ביטוח מקיף, כאמור, משמש ככיסוי לנזק עתידי שאולי יתקיים לרכבכם או לרכב צד שלישי. ביטוח מקיף, אמנם, שלא כמו ביטוח חובה לרכב, איננו בגדר חובה, אולם חשוב ומומלץ לעשותו שכן מתייחס לפרמטרים נוספים, שאינם כלולים בביטוח חובה, המתייחס אך ורק לפגיעות גוף. כדאי לזכור כי ישנם מצבים בהם ביטוח מקיף פחות כדאי. למשל, במידה ובבעלותכם רכב מדגם ישן במיוחד. במצבים מסוג זה עלותו של ביטוח מקיף עשויה להיות גבוהה יותר משוויו של הרכב, או תיקון נזקיו עלול לעלות יותר משוויו, ולכן, במקרה זה, יהיה לכם כדאי יותר לרכוש רכב חדש, במקום הישן שבבעלותכם.

ביטוח מקיף לרכב – הכיסויים הנכללים בו

ביטוח מקיף לרכב מתייחס לכמה וכמה כיסויים שונים, שאינם בתוספת של תשלום. למשל, במידה וחלילה תהיו מעורבים בתאונת דרכים ותידרשו בהגנה משפטית, ביטוח מקיף לרכב, מספק לכם זאת. ביטוח מקיף יאפשר לכם ליהנות מהגנה משפטית גם אם אתם מבקשים לתבוע את צד ג'. בנוסף, ביטוח מקיף מאפשר לכם ליהנות מרכב חלופי במידת הצורך. במידה ורכבכם יידרש לטיפול במוסך הסדר, תוכלו לקבל רכב חלופי עד שזה יחזור לפעילות תקינה.

ביטוח מקיף – כיסויים שמומלץ להוסיף

כאמור, ביטוח מקיף כולל כיסויים רבים שאינם בתשלומים. אולם, ישנם לא מעט כיסויים בתשלום שכדאי לדאוג להוסיפם. למשל, שירותי גרירה, רכב חלופי במקרה של גניבה, רכב חלופי במקרה של אבדן מלא וגם כיסוי לנהג צעיר לתקופה קצרה או קבלת רדיו דיסק חלופי, במידה ונגנב או ניזוק. חשוב כי תקפידו להתייעץ בסוכן ביטוח מוסמך כדי שזה יוכל להתאים לכם את הכיסויים הנוספים הנכונים ביותר עבורכם ובעלויות משתלמות במיוחד. נכון, החזקתו של רכב עלולה לעלות לכם כספים רבים גם כך, אולם ביטוח מקיף, הכולל גם כיסויים נוספים, הינו הכרחי במיוחד כדי שתוכלו לנהוג בראש שקט (ובזהירות כמובן), אבל בו זמנית לדעת כי אם חס וחלילה יקרה אירוע בלתי צפוי, רכבכם ואתם עצמכם תהיו מכוסים ולא תדרשו לשלם סכומי כסף גבוהים במיוחד לצורך תיקונו של הרכב שברשותכם, או במקרים אחרים, תיקונו של הרכב בו פגעתם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI