דף הבית בידור ופנאי הומור וסטנד-אפ ביקורת: מופע דיבור חדש עם אלי גלפרין
ביקורת: מופע דיבור חדש עם אלי גלפרין
חיים נוי 12/06/11 |  צפיות: 11639

ביקורת: "מופע דיבור חדש" עם אלי גלפרין – צוותא תל אביב

מאת חיים נוי

"מופע דיבור חדש" עם השחקן והקומיקאי אלי גלפרין –הוא מופע סטנד-אפ קולח ומצחיק שמבוצע באורח מקצועי, מבדר ומעניין. אלי גלפרין הוא פרפורמר מנוסה שיודע להחזיק את הערב, ללא הפוגה ודואג שהקהל יהיה במצב של חיוך או עווית של צחוק, לאורך כל המופע.

מופע בידור מסוג סטנד-אפ הוא מורכב מאוד ולא תמיד הוא מסוגל להיות שוטף ומצחיק לאורך זמן. יש לדעת כיצד לחבר את שטף המלל, להתאים אותו לקהל ולאווירה הנכונה, לדעת מה לספר ובעיקר כיצד להגיש ולבצע את הטקסט ובמיוחד לוודא שהמתח יישאר לאורך כל המופע. אלי גלפרין שכתב את המופע בעצמו וביחד עם חיים אלמקיס , הצליח להעמיד מופע שאין בו רגע דל וזה בהחלט הישג ראוי ומשובח. קהל הצופים מורכב ממכלול של אנשים ולהם דעות ומנטאליות שונים. המופע עשוי בצורה מאורגנת, לא וולגרי, זולג פה ושם מתחת לסדינים, אבל בטעם ובצורה בהחלט מבדרת.

גלפרין צוחק על עצמו ועל פרצופו. לא הייתי מתייחס לכך יותר מידי, אולם כיון שהוא זה שהתחיל, הרי ראוי לציין שאלי גלפרין אינו בוחל מכל ביקורת על דמותו וחזותו. הוא מתייחס להיותו איש מצחיק ובמיוחד לפזילה שלו. הוא מבהיר לקהל כבר בהתחלה שאם יפנה לאחד מן הצופים בשאלה , הרי שהיא מכוונת לשכן, כיון שהוא פוזל. הוא גם מוסיף שאין הוא רואה היטב וגם אשתו לוקה בתסמונת זו ולכן גם בחרה בו.

הוא גם מסביר שיש נשים שמפשיטות במבטן גברים ואילו אותו – הן תמיד מלבישות...

לקינוח הוא מבהיר שמוצאו הוא רוסי ואז הוא עובר לשלל בדיחות ואירועים הקשורים למגזר, אבל באורח מצחיק ומכובד, ככל הניתן.

גלפרין מטפל בשלל נושאים וטיפוסים. מופע הסטנד-אפ שלו עוסק בחיים מבעד למשקפיים בעלות העדשות העבות. הוא מגלם את  הישראלי הממוצע. חושב בגדול, חי בקטן, נשוי פלוס מינוס.

אלי הוא בעל המעדנייה הרוסי והוא גם מספר על חיי הנישואין שלו ושל דומיו. הוא מטפל בזוגיות ובגירושין, בסקס ובאבהות. בגידול תינוקות (לתינוקת שלו יש יותר גזים מאשר ליצחק תשובה). הוא עוסק בתכניות הבישול בטלוויזיה, בטיפולים פסיכולוגיים ששם תמיד שעה היא חמישים דקות. אפילו בטחורים ובעזרי מין הוא נעזר ומשכיב את הקהל.

העברית שבפיו היא תקנית , למעט שתי שגיאות כמו "שני בפברואר" ו"חמישי באוגוסט" השגויים, אבל כך הרי מדברים רוב האנשים.

יושבי השורה הראשונה צריכים לעומת זאת להיזהר מנתזי רוק הנורים לעברם במהלך המשחק הקולח של אלי.

סך הכול, זהו מופע מצחיק מאוד, אלגנטי ואפילו תרבותי במובן מסוים. אינו רדוד, אבל גם לא מרקיע שחקים. הוא אמור להיות שעה ורבע של בידור לשמו, צחוקים ללא הרף וזה מה שבעצם מבקש הקהל המגיע לבלות שעה קלה ללא מטלות החיים השגרתיים.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מבקר מופעים ומוזיקה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Nikkiso Cryogenic Services מודיעה כי קבוצת סולטק (קטאר) מונתה לנציגה מורשית ושותפת שירות
קבוצת האנרגיה הנקייה וגזים תעשייתיים של Nikkiso Cryogenic Industries (הקבוצה), חברת-בת של חברת Nikkiso Co., Ltd (יפן) גאה להודיע כי קבוצת סולטק (Soletec) הפכה לנציגה המורשית ושותפת השירות עבור Nikkiso Cryogenic Services(NCS) בקטאר.

מרכז המחקר למערכות מאובטחות של המכון לחדשנות טכנולוגית באבו דאבי הכריז על השילוב של Secure PX4 Stack ברחפן מבוסס RISC-V
המרכז לחקר מערכות מאובטחות (SSRC) במכון לחדשנות טכנולוגית (TII), עמוד התווך של המחקר היישומי עבור מועצת המחקר הטכנולוגי המתקדם (ATRC) של אבו דאבי, הכריז על השקת בקר הטסת הרחפנים המבוסס על מחשב מערכת הוראות מופחתת (RISC-V) הראשון שלה.

דירקטוריון חברת Panduit מינה את שאנון מק'דניאל למנכ"ל הבא
דניס רנו יפרוש ב-31 בדצמבר 2021

Pyramid Decision Intelligence Platform דורגה כמספר 1 בידי Dresner Advisory Services מבין 18 ספקיות בדו"ח חדש על פלטפורמות אנליטיקה
Pyramid Decision Intelligence Platform מוקמה ראשונה מבין 18 פלטפורמות אנליטיקה שעברו הערכה בידי Dresner Advisory Services עבור מהדורת 2021 של מחקר השוק Analytical Platforms, כחלק מסדרת הדו"חות Wisdom of Crowds®.

i2c שברה את שיא התעשייה עם יותר מ-20 יישומים חדשים ב-10 שווקים בנובמבר
המובילה בשוק התשלומים והבנקאות הדיגיטליים מדווחת על ביקוש גלובלי חזק עבור שירותיה עם עוד 50 פריסות חדשות שמיועדות להשלמה עוד לפני הרבעון הראשון של 2022

אנדרסן גלובל מחזקת את הפלטפורמה האירופית עם הוספת חברה לשיתוף פעולה בצ'כיה
Andersen Global סיכמה על שיתוף פעולה עם משרד עורכי הדין rutland & partners שבסיסו בפראג, ומוסיפה רוחב לפלטפורמה שלה באירופה.

Delphix ו-Unisys משנות את האסטרטגיה הדיגיטלית של אוניברסיטת קליפורניה סטייט עם נתונים מהירים ומאובטחים לפיתוח יישומים
אסטרטגיית ארכיטקטורה היברידית שכוללת העברת המידע של כל 23 הקמפוסים ל-AWS

קבוצת ניקיסו אנרגיה נקייה וגזים תעשייתיים מודיעה על השלמת התקנת מתקן מימן נוזלי עבור חברת Unitrove
חברת Nikkiso Cryogenic Industries’ Clean Energy & Industrial Gases Group (הקבוצה), חברת-בת של חברת Nikkiso Co., Ltd (יפן) גאה להכריז על השתתפותה בתוכנית הקמת המחסנים למתקני אחסון חדשים למימן נוזלי (LH2) בשיתוף עם חברת Unitrove.

Lantronix צורפה כחברה לאקו סיסטם של התוכנית לפתרונות לכלי רכב של קוואלקום
Lantronix, חברה ותיקה ב-Advantage Network של קוואלקום, צורפה לתוכנית אליה ניתן להצטרף בהזמנה בלבד כדי לעזור להאיץ את החדשנות בתחום הרכב

Raisin Bank משתף פעולה עם ComplyAdvantage כדי להרחיב את התוכנית שלו למניעת הלבנת הון
בנק השירות Raisin Bank AG, של Raisin DS, חובר ל-ComlyAdvantage, החברה המובילה באיתור סיכוני פשיעה פיננסית על בסיס בינה מלאכותית, כדי להרחיב את התוכנית שלו נגד הלבנת הון (AML). בעקבות השקתו כבנק שפועל בענן, Raisin Bank נזקק לספק שיוכל לעמוד בקצב הצמיחה המהירה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI