דף הבית אימון אישי אימון זוגי ייעוץ זוגי מפחית את המתח המיני
ייעוץ זוגי מפחית את המתח המיני
ד"ר כרמי אומרו 03/08/11 |  צפיות: 2351

יעוץ זוגי נתקל פעמים רבות בתחושת מתח מיני. ייעוץ זוגי יזהה את הקשיים העלולים להכביד על יחסי המין. בני זוג חווים מתח בתחומים מקצועיים, גידול הילדים, משפחה מורחבת וכו. המתח החיצוני עלול להשפיע על יחסי המין שלהם. ניתן לזהות שתי מגמות של השפעה. צורך מוגבר ביחסי מין, הנובע מתוך רצון להירגע ולהתפרק מהמתח בעזרת יחסי המין. מנגד, מתח יכול לגרום להסתגרות וריחוק אצל בני הזוג, ולהפחתה משמעותית ביחסי המין שלהם. ייעוץ זוגי יזהה את הקשר בין המתח המיני שנוצר, לבין הגורמים החיצוניים המשפיעים עליהם. ייעוץ זוגי יעזור להם למצוא מענה למתח החיצוני, יחד עם דרכים חדשות להרגעות ופרוק המתח.

ייעוץ זוגי מזהה את תהליך ההסלמה

ייעוץ זוגי מראה לבני הזוג כיצד ההתנהלות ביניהם מחמירה את המצב. מתח חיצוני יוצר אצל כל אחד מהם צורך בהרגעות. בהמשך, בני הזוג רוצים את יחסי המין, לשם יצירת קירבה אינטימית ומרגיעה. המתח למעשה מרחיק ביניהם, יוצר קונפליקטים וכתוצאה מתמעטים יחסי המין. ייעוץ זוגי מראה כי התנהלות זו מחמירה את המתח. מונעת את האפשרות להירגע. ייעוץ זוגי מדגיש בפניהם כי מצב של העדר יחסי מין, במיוחד כאשר בני הזוג אינם יודעים כיצד להירגע בדרכים אחרות, מוביל אותםלתחושת מתח מתמשכת. ייעוץ זוגי ישקף בפניהם את המצב ויעודד אותם להתמודד עם המצב ברמה האישית והזוגית ולהימנע מהסלמה.

ייעוץ זוגי מעודד הרגעות אישית וזוגית

ייעוץ זוגי מדגיש בפני בני הזוג כי פעולת מניעה הינה הטובה ביותר. בני זוג אשר יודעים להימנע מלהיכנס לתחושת לחץ אישית, יודעים לקחת את הלחצים בבית ובעבודה מבלי להיכנס לתחושת מצוקה, ימצאו את עצמם במקום נינוח יותר. נינוחות שתאפשר להם ביתר קלות לקיים יחסי מין. ייעוץ זוגי ידגיש בפניהם כי הבית אינו פח זבל של כל התחושות השליליות המצטברותאצל כל אחד מהם. לכן חשוב, גם במקרים של קשיים הנוצרים מחוץ לבית, להימנע מלהביא אותם לתוך המערכת הזוגית. למעשה ניתן להביאם ממקום של שיתוף, התמודדות ורצון להירגע. ייעוץ זוגי ידגיש כי זה אינו נכון, ואפילו הרסני לפרוק את המתח שהצטבר בחוץ בתוך הבית. ייעוץ זוגי יעזור לכל אחד מהם למצוא דרכי הרגעות עצמית, על מנת שיוכלו להיפגש בבית הצורה נוחה יותר.

ייעוץ זוגי מעודד יחסי מין מהנים

ייעוץ זוגי ידגיש את ההבדל בין יחסי מין הבאים מתוך צורך, לעיתים צורך שהינו אובססיבי, מכל סיבה שהיא. לבין יחסי מין הבאים מתוך רצון לקרבה פיסית ורגשית. חשוב שבני הזוג יגיעו ליחסי המין לא רק מתוך: מאבק ביניהם, צורך שמשתלט עליהם, צורך להתפרק ולהירגע, אלה מתוך משיכה הדדית ורצון ליהנות. יחסי המין יכולים גם להרגיע. אך יותר מזה, הם באים לקרב ביניהם ולהעשיר את הקשר הזוגי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI