דף הבית אימון אישי אימון זוגי ייעוץ זוגי עוזר למניעת גירושין
ייעוץ זוגי עוזר למניעת גירושין
ד"ר כרמי אומרו 10/08/11 |  צפיות: 2468

יציבות מוסד הנישואין נפגעת עם השנים. נראה שאנשים רבים דוחים את הפיכת החברות לקשר נישואין מחייב. מאחוריההיסוס וההתלבטות אם להתחתן ולהתחייב לכל החיים, ישנו פחד מאחוז הגירושין ההולך וגדל. לזה מתווספות תלונות מרובות על קשרים לא מספקים המאפיינים זוגות רבים. ייעוץ זוגי נותן מענה ומאתר את הקשיים איתם מתמודדים בני הזוג.העלולים להוביל לפרוק הקשר במידה ולא יטופלו וינוטרלו.

מדוע הנישואים כל כך שבירים בימינו? מדוע אנשים רבים כל כך מתגרשים? נראה שצורת החיים הנוכחית מובילה את הזוגיות למקום שאינו יציב. צורת החיים הנוכחית מביאה את האנשים למקום בו העמידות שלהםלקשיי החיים נמוכה מהעבר. היכולת הפחותה להתמודד עם קשיים מחד, נפגשת עם כמות קשיים ההולכת ועולה. הדרישות של העולם בו אנו חיים היום ברמות: המקצועית, ההתנהלות ההורית, מילוי הצרכים האישיים ועוד מתרבות עם הזמן.נוסחה זו פועלת לרעת בני הזוג. נוצר עומס רב שמביא אותם למאבק ולמחשבה על פרידה כפתרון.

ייעוץ זוגי מזהה את גורמי החולשה האישית

ייעוץ זוגי יברר עם כל אחד מבני הזוג את הרגישויות שלו, המקבעות אותו ומונעות מימנו להצליח בקשר הזוגי. בהם נמצא סוג של פינוק, חוסר מוכנות להתאמץ, דימוי עצמי נמוך ועוד. מגבלות המקשותעל ההתמודדות הזוגית. ייעוץ זוגי ידגיש כי חשוב להתמודד עם מגבלות אלו. יועץ זוגי ידגיש בפני בני הזוג את חשיבות ההתמודדות עם הקשיים האישיים שכל אחד מביא לקשר. יועץ זוגי ידגיש שההתמודדות אינה למען בן הזוג האחר, אלה מאפשרת צמיחה אישית. הרווח מהתהליך לרוב לטובת הקשר הזוגי הנוכחי, אך גם במקרה של חוסר הצלחת הקשר הנוכחי, התובנות והשינוי שיתרחשו באדם יאפשרו לו להיות בן זוג טוב יותר בקשר זוגי עתידי.

הקשיים העיקריים בהן מטפל ייעוץ זוגי

אפשר לומר שבעיית התקשורת הינה הגורם העיקרי למשברים בקשר הזוגי. תקשורת טובה ויצירת הבנות והסכמות בין בני הזוג אינה מובנת מאליו. חשוב שבני הזוג יפנימו את הרעיון שבן הזוג בדרך כלל אינו מבין אותי. האמירה אתה לא מבין אותי אינה צריכה להפליא אף אחד. מקרים בהם בן הזוג כן מבין אותי יכולים להיחשב לאירוע מיוחד. צריך שבני הזוג ילמדו לתקשר תוך כדי תשומת לב גדולה יותר, במיוחד מול נושאים חשובים במיוחד. תקשורת טובה אינה ערובה להצלחת הקשר הזוגי. תקשורת משמשת את בני הזוג להגיע יחד להבנות ולהסכמות משותפות. הבעיה כאן היא קושי להתגמש ולהתפשר. לעיתים ההתנהלות המשותפת מתרחשת תוך כדי אילוץ וכפיה מצדו של אחד מהם או שניהם. ההגעה להסכמות גם היא אינה מספקת מכיוון שבעיה נוספת עומדת בדרכם להצלחה והיא יכולתם ליישם את מה שסוכם. רבים מסיבות שנות ומגוונות, מתקשים לקחת אחריות על ההחלטות שלהם ולגלות התמדה בבחירות שלהם. יעוץ זוגי יעקוב אחר שלושת הרמות של ההתנהלות הזוגית: תקשורת, הבנה והסכמות, יישום ועשיה. יועץ זוגי יברר היכן נמצאות הבעיות בשלבים השונים ויחפש להן מענה.

ייעוץ זוגי ויצירת השינוי

בני הזוג בתסכולם יתקשו לראות את האפשרות להצליח. תנאי מקדים להצלחת התהליך הוא יצירת רצון להצלחה. חשוב שבני הזוג יאמינו שאפשר להשתפר בקשר הזוגי, שירצו להתאמץ וללמוד גישות חדשות, שיהיו מוכנים ליישם את מה שבחרו לאתגר את עצמם ואת הזוגיות שלהם. במצב שכזה, בעזרת ייעוץ זוגי, נקבל מערכת זוגית חדשה. בהסתברות גבוהה, כשהתנאים המוקדמים האלה מתקיימים, הצלחת הייעוץ הזוגי הינה וודאית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI