דף הבית אימון אישי אימון זוגי כיצד לחבר את בני הזוג בעזרת ייעוץ זוגי
כיצד לחבר את בני הזוג בעזרת ייעוץ זוגי
ד"ר כרמי אומרו 10/08/11 |  צפיות: 2570

ייעוץ זוגי מביא לחיבור ושותפות

תהליך ההתחברות של בני הזוג הינו משימה מרתקת, שאינה קלה עבורם. האדם במהותו פועל לטובת הצרכים והמטרות האישיות החשובים לו. העובר, בעודו ברחם אמו, ייקח את כל צרכיו הגופניים גם במחיר בריאותה הפיסית שלה. בינקותו יבכה וידרוש את צרכיו. ובבגרותו עלול להתלונן על מחסורו, ולא להעריך מה שניתן לו. גישה השמה את צרכיו במרכז העניינים, וממעטת לשים לב לצורכי הסביבה בצורת החיים המאפיינת אותנו כיום, ילדים מקבלים דברים רבים שלא היו נהוגים בעבר; חדר לכל ילד, טלוויזיה אישית. לרוב ניתן להם חופש פעולה, והתחשבות גדולה בדעתם. השפע בו חיים הילדים, רמת המחויבות הנמוכה שלהם לסביבה, מקטינים את רגישותם לסביבה ואת יכולתם לדאוג ולהעניק לאחרים. ישנם הורים אשר טיפחו את יכולת הנתינה אצל הילד שלהם, ואפשרו לו להיות שותף לאחריות בהתנהלות וצרכי הבית. אותו ילד בבגרותו מתחיל מערכת זוגית משלו, הדורשת שותפות והתמודדות. שם הוא עלול למצוא את עצמו מתקשה להסתגל למצב החדש.

ייעוץ זוגי יוצר שינוי תפיסתי

בני הזוג אמורים לעבור תהליך התחברות בו הם לומדים להיות שותפים התומכים זה בזו. תהליך ההתאהבות הראשוני מאוד עוזר להם להידבק. עם ירידת עוצמת ההתאהבות הם יתקשו למצוא את הדרך לשמור על עוצמת הקשר ביניהם. איך עושים זאת? איך מלמדים את בני הזוג להתחבר? ישנם דרכים רבות לחבר שני דברים שונים. בעולם הפיסיקלי אפשר לחבר שני דברים בצורות שונות: הדבקה, קשירה, ערבוב, התמוססות, יצירת אמולסיה....

כל הדרכים הללו אינם אידאליות. בכולן נשמר בצורה זו או אחרת אופיים הנפרד של שני הדברים שחוברו להם. רצוי שהחיבור הזוגי לא יהיה רק מתוך קשירתם לילדים, מתוך התערבבותם זה בחיי זו, מתוך הדבקות הנובעת מהצרכים שלהם. ייעוץ זוגי ישאף להביא את בני הזוג לחיבור מהותי. חיבור חזק יותר שיאפשר להם לרצות להיות ביחד לשנים רבות, גם אם הילדים גדלו, גם כאשר הצרכים משתנים.

ייעוץ זוגי לחיזוק מיומנות האהבה

אהבה במהותה הינה טבעית. התחושה זורמת מתוך האדם אל מי שיקר לו. הלב נפתח ולרוב זה קורה לבד. אנשים מעניקים אכפתיות ודאגה לאדם אותו הם אוהבים. מיומנות האהבה טבעית אך מוגבלת אצל אנשים רבים. ישנם כאלה שלא ראו בביתם דוגמה טובה, ישנם כאלה שחסמו את עצמם מלאהוב אחרים, יהיו כאלה שלא יודעים מה זאת אהבה בכלל. ייעוץ זוגי ילמד את אומנות יצירת האהבה וכיצד לשמר אותה. ייעוץ זוגי ידגיש את הרעיון שמאורי האהבה ישנה נתינה. בני זוג העסוקים בלדאוג לצורכי האחר, מגלים עם הזמן רגישות ואכפתיות רבה אליו. אומנות הנתינה ניתנת לחיזוק והשבחה, לאורך השנים הרבות בהם בני הזוג חיים ביחד. ברמות הגבוהות ייעוץ זוגי ילמד את בני הזוג להעניק מבלי לצפות לקבל. בנוסף, ללמוד לקבל את בן הזוג מבלי לרצות לשנות אותו.

ייעוץ זוגי עוזר לשימור החיבור

ההתחברות המוצלחת המתרחשת במהלך ייעוץ זוגי, מאפשרת פריחה מחודשת במערכת היחסים. חשוב לשמר אותה ולהימנע משאננות מחודשת, וכניעה לשגרה בחיי היום יום. חשוב לחדש את האהבה באמצעות מחוות של רצון טוב ואכפתיות מצדם של בני הזוג. בשלבי הייעוץ המתקדמים יועץ זוגי יברר אילו פעולות מוצלחות נעשות על מנת לשמר את הקשר וכיצד ניתן להפוך אותן להרגל יומיומי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI