דף הבית אימון אישי אימון זוגי נדרשת סבלנות להצלחת ייעוץ זוגי
נדרשת סבלנות להצלחת ייעוץ זוגי
ד"ר כרמי אומרו 10/08/11 |  צפיות: 2676

ייעוץ זוגי פוגש את בני הזוג במקום של משבר ותקיעות. יועץ זוגי עם תחילת העבודה מציף את הקשיים, ומייצר עם בני הזוג, פתרונות אפשריים למצב אליו הם נקלעו. אדישות ושתיקות ממושכות שאפיינו את הקשר עד כה, לא בהכרח יתחלפו בשיחה קולחת ומלבבת ברמה היומיומית. ייעוץ זוג יכול להיתקל בבעיית חוסר סבלנות. אחד מבני הזוג או שניהם עלולים לראות את ההתקדמות איטית מידי. בני הזוג תוך כדי ייעוץ זוגי יכולים להרגיש עומס, שנוצר בעקבות הקושי אותו הם חוו במשך שנים.ייעוץ זוגי יבקש מבני הזוג להתאזר בסבלנות כדי שיינתן חלון הזדמנויות מוצלח ליועץ ולתהליך ייעוץ זוגי.

ייעוץ זוגי מקדם את השינוי

ייעוץ זוגי מביא את בני הזוג להכרה שהתהליך לוקח זמן. בני הזוג יוכלו להתאזר בסבלנות כל עוד הייעוץ הזוגי מביא עמו זמן מוגדר עבור התהליך. שלושה חודשים בהם בני הזוג מתחייבים יתנו ליועץ ולתהליך ייעוץ זוגי מספיק אויר לנימה כדי לבחון את רצינות כוונותיהם ומוכנותם לפעול בצורה שונה.הוא לא עושה מתוך עצמו תטען האישה "נכון שהוא עושה דברים קטנים שאני מבקשת מימנו אבל זה עדיין לא מספיק. דברים מינימליים של לומר בוקר טוב, שלום ולהתעניין בי הוא לא עושה. זה שאנחנו מדברים אצלך, עוד לא בא לידי ביטוי ביום יום אצלנו בבית".ייעוץ זוגי הביא כאן את בני הזוג לידי ההכרה שכל אחד מהם צריך ליצור שינוי בעצמו. במקרה זה האישה אינה מבינה את בעלה. "הוא כל הזמן תקוע בעבר, בדיכאון שלו. אולי הוא צריך פסיכיאטר". יועץ זוגי בשלב זה יביא אותה למקום של קבלת השינוי שהתרחש, בכך שהוא נענה לבקשותיה. ייעוץ זוגי בא להדגיש את השינוי החיובי שקרה כאן, ובמקביל להבהיר לצדדים כי הגישה שלהם חייבת להשתנות.

ייעוץ זוגי יוצר שינוי באמצעות התפתחות אישית

ייעוץ זוגי יביא את האישה להבנה שהיכולות וצורת המחשבה שלה אינם דומים לאלו של בעלה. במקרה זה הסגנון הנשי אומץ על ידי הבעל בעוד היא מביאה סגנון גברי. ייעוץ זוגי מדגיש את הבדלי הסגנונות בין בני הזוג. האישה בעודה חותכת דברים, מסתכלת קדימה בצורה עניינית, אינה מבינה את הקשיים של הבעל, שמתעסק יתר על המידה עם רגשותיו. "מה הבעיה אצלו, שייקח את עצמו לידיים ויפסיק להתבכיין. בצורה כזאת אי אפשר להמשיך". ייעוץ זוגי יביא את האישה להבנה שהסגנון שלה שונה. יעוץ זוגי ידגיש בפניה כי היא חייבת לשנות את התקשורת שלה לסגנון רגשי ועדין יותר וזאת כדי שבעלה יוכל להרגיש כי היא מבינה אותו. ייעוץ זוגי ידגיש בפני שני הצדדים כי עליהם להבין שכל אחד מהם רואה את הדברים אחרת ומציג את הדברים שראה בצורה שונה.

ייעוץ זוגי מביא להרגלים חדשים

על ידי תקשורת מקרבת בניהם , כל אחד מבני הזוג מתחיל להבין את הצרכים של האחר. השינוי הוא למצוא את הדרך להעניק לאחר את מה שהוא צריך. ייעוץ זוגי מעודד את בני הזוג להעניק זה לזו. בראש ובראשונה לתת תשומת לב ויחס של כבוד. ייעוץזוגי מלמד את בני הזוג כיצד לתקשר, כיצד ליצור מגע שמקרב, כיצד להגיע זה ללב של זו. הדברים אלו לרוב הם חדשים עבורם. ייעוץ זוגי מדגיש בפניהם כילוקח זמן להטמיע את ההרגלים החדשים. הצלחת השינוי תלויה במוכנותם של הצדדים לקחת אחריות ולהתאמץ, יחד עם עידוד ופרגון הדדי למאמץ שכל אחד עושה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI