דף הבית עסקים מכירות אנשי "הבטן" ואנשי "הראש"
אנשי "הבטן" ואנשי "הראש"
שירן רז 09/08/08 |  צפיות: 1865

 

כל אדם מורכב משתי ישויות , האחת רציונאלית/גשמית והשנייה: מנטאלית/רגשית.

ואנו נוטים לפעול ולהגיב לפי הישות הדומיננטית.

 

לישות  הרציונאלית/גשמית    ניתן לקרוא- אנשי הראש.

לישות  מנטלית/רגשית         ניתן לקרוא- אנשי הבטן.

 

אנשי הראש : ינהלו ויתנהלו ע"פ החלטות רציונאליות בלבד, לתחושות הבטן ולרגש לא יהיה מקום, הם יבינו לעומק כל פעולה שהם יעשו, יתייחסו ברצינות רבה לעבודתם, מעשיהם פגישותיהם יתוכננו בקפידה ומראש, ידעו תמיד את מיקומם, יהיו ערים ליתרונות וחסרונות של כל מצב, ישדרו רצינות רבה, יעבדו מהראש , מהרציונאל!

 

אנשי הבטן: מאוד אינטואיטיביים , אין להם צורך להבין דברים  במאת האחוזים, בעבודתם לא מחפשים להיות "פרופסורים" להבנת מוצר, פועלים מתוך הבנה כי הסובבים אותם הינם בני אדם בעלי תחושות ורגשות, מצבי רוח משתנים , בעלי משפחות, סביבה חברתית וכו'. שיחות עסקיות איתם יעברו לפסים אישיים, יעבדו מהרגש גם בענייני העבודה , יתאימו את שפתם ואת רמת השיח לאדם שמולם.

יוצרים לא פעם תחושה של מחויבות ואמפטיה כלפיהם מעמיתיהם לעבודה.

 

אם כך מה עדיף?? הראש?? או הבטן??

 

דעתי בעניין כי אין טוב ואין רע, כל עוד אנו מוצאים את האיזון, ועל כך ארחיב:

 

להתחבר לרגש האדם, זה הכוח המניע! לראייה משרדי הפרסום היצירתיים הבינו כי אם הם לא ייתפסו את הלקוח הפוטנציאלי בשבריר שנייה, הם הפסידו אותו לתוך אלפי פרסומות אחרות, והרגש הוא "המנגנון" הנועל, ולא השכל.

 

ככל שהישות המנטאלית/רגשית  משתלטת, ונוצר אי- איזון עם הישות הרציונאלית , אנשים יטו ליצור רעיונות רבים, לפנטז, לפטפט מבלי הפסק, אך לא יצליחו ליישם ברמה הפרקטית את תוכניותיהם ורעיונותיהם. וכמו שאומרים: "יש את אלה שחולמים ומדברים ויש את אלה שחולמים ועושים".

לעומתם אלה שהישות רציונאלית/גשמית משתלטת ויוצרת אי איזון, יטו להרגיש חוסר סיפוק, רצון לחיפוש עצמי, ריקנות, "משהו חסר", ויחפשו זאת בטיולים למזרח, לא בשביל ההנאה אלא בשביל לחפש משמעות פנימית, יחזרו בתשובה, ועוד. מבלי להבין שהמשמעות נמצאת בתוכם.

 

האיזון בין שתי הישויות , הופך  אותך  להיות מודע  וגם פרקטי!

 

אתה  נשאר  בדיוק מי שאתה, לא יותר ולא פחות, אלא בעצם היותך מודע אתה מבין יותר, וכשאתה מבין יותר אתה  פועל אחרת, מאפשר ליקום לפעול עבורך ולהנחות אותך, לבטוח בחיים, לבטוח באינטואיציה, ולבטוח ביקום!

 

 

בחיים, כידוע אין וודאות, והחיים אינם חברת ביטוח והם אינם תהליך מכני.

להיות קשוב לעצמך, הינו כלי נוסף, שיכול לעזור לך להשפיע על עולמך והתנהלותך בחיים.

 

אין דרך נכונה לכולם, מה שנכון לאחד אינו בהכרח נכון לאחר, כולם מייחלים לאותה דרך שתביא אותנו להצלחה, כשההגדרה ל"הצלחה" שונה מאדם לאדם, אם אתה הוא המחליט על חייך אזי אתה המנוע להצלחתך, משמע שהכול בתוכך.

רובינו מונעים מתוך פחדים, והפחד הינו משתק.

בעזרת צמצום חוסר הוודאות וההבנה בסובב אותנו, נצליח ליצור ולייצר מהלכים ביתר קלות, מהלכים שיובילו להצלחה האישית שלנו, לשינוי! ולשיפור!

 

ככל שהפחדים מתפוגגים, נעלמים איתם המסכות והמגננות,  ומה שנשאר זה ישות מאוזנת גם רגשית/ מנטאלית וגם רציונאלית/ גשמית בעלת בטחון עצמי, אושר וכריזמה גדלה,לאנשים אלו  קל יותר להעביר

ולמכור את רעיונותיהם להוביל וליצור שינוי, להדביק אליהם מעשים אנשים ואירועים חיובים בחייהם.

 

החיים רצופים התלבטויות והחלטות, לפני כל החלטה או צעד חשוב, יש לפנות אל המודעות, לעכל, לחוות, לדמיין את הצעד הבא, אם לא התעוררו בנו תחושות שליליות,נדע  כי הישות הרגשית והישות הראציולית  שלנו עיכלו את ההחלטה היטב, והתשובה להמשך ניתנה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שירן רז

מתקשרת, מרצה בתחומי פתוח האינטואיציה ותקשור.ייעוץ והכוונה אישי וקבוצתי לקראת מנהיגות מצליחה.
שירן, בוגרת תואר ראשון בכלכלה ומינהל. כלכלנית ומנהלת כספים לשעבר.
בנוסף לניסיון רב השנים בתחום הניהול והכספים רכשה ידע וניסיון בתחומי הנפש. 


מאמרים נוספים מאת שירן רז
 
חמשת כללי הזהבלשנה החדשה
שנת 2010 הכינה אותנו לקראת תקופה חדשה. ניראה כי סדרי עולם משתנים, עולם מודרני חומרני המאלץ אותנו להחליט מהראש, התנתקות מהרגש, תחרותיות, נסחפים בקצב החיים מבלי לעצור לרגע אחד, להקשיב לשנות ולהתחבר למי שאנחנו באמת! בתוך כל השינויים האלו- מהם הכלים שאספת לשנת 2011 ?

מי אני ואיך אני מחליט?
נניח, שיש לך עכשיו דבר מה שאתה רוצה לעשות,או מנסה להחליט לגביו. חשוב על "הדבר הזה" פעם שנייה, האם יש מצב שכבר נתקלת בסוגיה דומה לזו בעבר?

הצלחה ואינטואיציה
מה מפריד בינינו לבין ההצלחה המיוחלת?!

מנהיגות מצליחה ואינטואיציה
"מנהיגות מצליחה ואינטואיציה" האם ברור לך הקשר?!

חלומות ופשרם
09/08/08 | חלומות
מידע ופתרונות שמקורם בחלום, קבעו את גורלם של אנשים רבים..
על חלומות ופשרם במאמר המצורף..


תקשור
תקשור בין ימינו- "מהו בעצם תקשור"?

מנהיגות אישית
09/08/08 | ניהול
"ניהול משמעו ביצוע נכון של דברים, מנהיגות משמעה עשיית
הדבר הנכון"


המוותרים והמצליחים
לא רק החכמים מצליחים משמע כי לא הכול מגיע מהראש לרגש יש מקום גם בעולם העסקים וגם בחיים האישיים .

אנשי "הבטן" ואנשי "הראש"
09/08/08 | מכירות
החיים רצופים התלבטויות והחלטות, לפני כל החלטה או צעד חשוב, יש לפנות אל המודעות, לעכל, לחוות, לדמיין את הצעד הבא, אם לא התעוררו בנו תחושות שליליות,נדע כי החלק הרגשי והחלק הראציונלי שלנו עיכל את ההחלטה היטב, והתשובה להמשך ניתנה...

מציאת הייעוד בחיים
הייעוד שלנו בחיים הוא עצם תכליתנו, ורק אם נגיע לתכלית חיינו נוכל למצוא לעצמנו אושר, סיפוק והגשמה, ובכך גם לתת ליקום מתנה.
הייעוד בחיים אינו סטאטוס משפחתי או עסקי, אינו תחביב או עיסוק, אלא הוא ביטוי קבוע – 24 שעות ביממה, יום אחר יום – של מיצוי מלוא הפוטנציאל העצמי.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI