דף הבית אימון אישי אימון לאיכות חיים אימון אישי להצלחה בחיים
אימון אישי להצלחה בחיים
ד"ר כרמי אומרו 17/08/11 |  צפיות: 3107

לא פעם אנו שומעים על אנשים שעובדים שנים במקצוע נחשק כלשהו אבל הם אינם מרגישים סיפוק? לא פעם נתקלנו באדם שעל פניו, הכל "זורם" לו טוב בחיים, (יש לו עבודה מכובדת, אישה, בית, ילדים, רכב מפואר..) אך הוא אינו מרוצה מחייו? ובכן, אימון אישי הינו הפתרון האידיאלי לשני המצבים הנ"ל.

מהו אימון אישי?

אימון אישי הינו תהליך בעל מספר מפגשים, שכולל שני משתתפים. מאמן אישי ומתאמן. במהלך תהליכי אימון אישי, המאמן האישי מסייע למתאמן להכיר את עצמו, את רצונותיו ושאיפותיו, את יכולותיו וכוחותיו, ואף את חולשותיו ונקודות התורפה שלו. כתוצאה מכך, המתאמן והמאמן האישי בונים יחדיו תוכנית מוגדרת שתסייע למתאמן להגשים את מטרותיו, תוך התגברות על מכשולי הדרך ושימוש בעוצמותיו של המתאמן. הרבה פעמים, האדם יודע מה הוא רוצה לעשות אבל אינו מצליח להגשים זאת. למשל: אדם שיודע כי הוא מעוניין לעבוד במשרה ניהולית כלשהיא, אבל לא יודע כיצד ואיך הוא אמור להגיע למשרה המיוחלת. אימון אישי, יאפשר לו, לסלול את הדרך בה הוא צריך לדרוך, ולהגדיר את כל אותן ה"מטרות הקטנות" שיובילו אותו להגשמת מטרתו העיקרית. מאידך, ישנם מקרים בהם האדם לא יודע מה הוא רוצה לעשות, כמו במקרים של אימון כלכלי, במקרים כאלה, אימון אישי יאפשר למתאמן להכיר את עצמו, את יכולותיו ואת כישרונותיו, ורק אז, המאמן האישי והמתאמן יבנו את תוכנית הפעולה, ויסמנו את השלבים בדרך להגשמת הייעוד של המתאמן.

כיצד מתנהל תהליך אימון אישי?

כפי שהצגנו לעי"ל, אימון אישי מתנהל בשילוב מאמן אישי ומתאמן ופועל בצורה אשר במהלכה המתאמן לומד להכיר את עצמו, את יכולותיו, את מטרותיו, את קשייו ואת עוצמותיו. ובכן, חשוב לציין, כי לאורך כל תהליכי אימון אישי, המתאמן הוא זה שבוחר את הדרך, מתנסה ומצליח, המאמן האישי אינו אומר למתאמן כיצד לפעול או מפעיל את המתאמן, הוא אינו מגלה לו את התשובות או אומר לו מה צריך לעשות על מנת להגשים את מטרותיו. אלא, המאמן האישי, שתפקידו, לשקף מעין "מראה" או "קול פנימי" שהמתאמן יכול להתדיין איתו, מציב למתאמן שאלות שונות שמסייעות לו (למתאמן) למצוא את אותן התשובות, הפתרונות והכוחות בעזרתן יוכל להתמודד עם המצבים השונים, אי הוודאות והקשיים שנקרים בדרכו. באמצעות כל אותן השאלות מהותיות שהמאמן האישי שואל את המתאמן, המתאמן זוכה ללמוד על עצמו, לחזק את ביטחונו האישי ולהתעצם, וכמובן למצוא את התשובות, היעדים והכוחות שנדרשים לו על מנת להגשים את עצמו ולמצוא את הסיפוק והנחת בחייו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI