דף הבית אימון אישי אימון זוגי ייעוץ זוגי הפתרון הנכון
ייעוץ זוגי הפתרון הנכון
ד"ר כרמי אומרו 17/08/11 |  צפיות: 2427

מכירים את המצב הזה בו כבר נגמרות לכם המילים ואתם מרגישים שאין לכם עוד מה לעשות? כבר עייפתם מלהסביר ולדוש באותם הנושאים שחוזרים ונשנים כל הזמן? תתפלאו, אבל עדיין לא צריך לוותר ולהרים ידיים. יש פתרון והאמת, הוא די פשוט ומאוד אפקטיבי – ייעוץ זוגי. ייעוץ זוגי יאפשר לכם, בני זוג, נשואים ואפילו לאלו שרק מתחילים את מערכת היחסים הזוגית, להתנהל בצורה נכונה יותר, להתוודע זה אל רגשותיו, רצונותיו ומחשבותיו של האחר, ובעיקר לחיות בהרמוניה.

כיצד מתנהל ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי יערך באמצעות מספר מפגשים שיערכו באופן אינדיבידואלי לכל זוג, למצבו ולדרישותיו. ייעוץ זוגי יאפשר לבני הזוג לתקשר זה עם זה בצורה מוצלחת, כזו שתביא להבנה הדדית, לתקשורת טובה ולשיפור במערכת היחסים. במסגרת תהליכי ייעוץ זוגי, יגיעו שני בני הזוג יחדיו אל פגישתם עם היועץ הזוגי וישוחחו בניהם, בעוד היועץ הזוגי יבחן את התנהלותם ואת דפוסי התנהגותם, ורק לאחר מכן, יביע את דעתו בעניין (שעה אחרת, ניטרלית ומנותקת "רגשית" מהוויכוח), יציג את עמדתו ויאיר את עיניהם של בני הזוג לאפשרויות אחרות אליהן הם לא התייחסו מסיבות כאלה ואחרות.

חשיבות ייעוץ זוגי

בכל קשר זוגי, בין אם מדובר בקשר זוגי ארוך טווח ובין אם מדובר בקשר זוגי הנמצא "בחיתולים" תקשורת היא עניין חשוב מאוד ומשמעותי שיכול להטיב או להרע את מערכת היחסים. לכן, חשוב מאוד שבני הזוג ירכשו שפה משותפת, ובעיקר ילמדו לנהל שיח תקשורתי בריא ומועיל, כזה שיאפשר להם להתמודד בעתיד עם כל מהמורות הדרך באמצעות ייעוץ זוגי, בני הזוג יכולים לרכוש את המיומנויות האלה וללמוד כיצד לנהל תקשורת בריאה ונכונה שתטיב עם מערכת היחסים שלהם. יתרה מזאת, ייעוץ זוגי יאפשר לבני הזוג לשמוע דעה אובייקטיבית, שאיננה מעורבת רגשית בקשר וכך בעצם "לעצור לרגע", להתנתק לשנייה מהרגש ולחשוב על הכל בצורה נכונה ובפרופורציות הנכונות.

חשיבותו של היועץ הזוגי

יועץ זוגי, תפקידו לנהל, להנחות ולהדריך את שני בני הזוג במהלך כל מפגשי הייעוץ הזוגי. אותו יועץ זוגי, מניח לשני בני הזוג לפרוק, לשוחח ולהוציא את כל שעל ליבם, בצורה מכובדת ונכונה, באופן בו הם זוכים להקשבה מהצד השני, ואף זוכים לקבלת תשובה ותגובה, ולאחר מכן, הוא מנחה אותם ומעניק להם את הכלים הנכונים להתמודד עם מצבם, להסתכל על הכל בפרופורציות ולחשוב אחרת על מקרים מסוימים.אלמלא היועץ הזוגי, בני הזוג עלולים למצוא עצמם חוזרים על אותו המסלול שוב ושוב, נקלעים לאותם הוויכוחים ולאותם חילוקי הדעות בניהם, מאבדים את הסבלנות ואת האמונה שיכול להיות גם אחרת ושיכול להשתפר ולהסתדר, ומרימים ידיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI