דף הבית אימון אישי אימון אישי מאמנת אישית – למי ולמה?
מאמנת אישית – למי ולמה?
ד"ר כרמי אומרו 01/09/11 |  צפיות: 2506

אנשים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ומאוכזבים לנוכח תפקודם בחיים הפרטיים או המקצועיים שלהם. אלה אשר נמצאים בעבודה שאינה מאתגרת אותם או אינה מתאימה ליכולותיהם ולאופיים, או אנשים אשר לא מצליחים לבחור את מסלול הלימודים או את העבודה הנכונה זקוקים לסיוע מקצועי מצד מאמן אישי או מאמנת אישית. במאמר זה נסביר מה ההבדלים בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית, מהם תפקידיהם ולמה הם נועדו.

מאמנת אישית או מאמן אישי?

על פניו, אין כל חשיבות למינו של המאמן האישי או המאמנת האישית, זאת נוכח העובדה ששניהם פועלים על פי אותם עקרונות שמנחה האימון האישי. הבחירה בין מאמן אישי לבין מאמנת אישית תהיה נתונה בידיהם של המתאמנים בלבד, ותהיה על פי ובהתאם להעדפותיהם האישיות. מי מהמתאמנים שירגיש נוח יותר לפרוש את קשייו ורצונותיו בפני מאמן אישי זכר, רשאי לבחור לו מאמן אישי. לעומת זאת, מי ירגיש חופשי יותר ונינוח יותר להציג את תחושותיו ושאיפותיו בפני מאמנת אישית נקבה, רשאי גם הוא לבחור לו מאמנת אישית.

מה תפקידה של מאמנת אישית?

מאמנת אישית תפקידה לסייע לאלו הזקוקים להכוונה כלשהיא בחייהם, הן בחיים הפרטיים, הזוגיים והחברתיים והן בחיים המקצועיים, הקרייריסטיים והלימודיים. כיום, ישנו מגוון עצום של מכללות, אוניברסיטאות, ושאר מוסדות לימודיים, כמו גם שלל מקצועות אותם ניתן ללמוד ובהם ניתן להתמקצע. ריבוי זה, מקשה על חלק מן האנשים אשר מוצאים את עצמם "הולכים לאיבוד" נוכח ריבוי האפשרויות. אנשים אלה לפעמים נקלעים ללימוד מקצוע כלשהו, מבלי כל קשר להתאמתו או ליכולות שלהם ולאחר תקופה כלשהיא, הם מוצאים עצמם מתוסכלים ומבואסים בשל העובדה שהם אינם ממצים את עצמם ואת יכולותיהם. לאנשים אלה בדיוק, מאמנת אישית יכולה לכוון ולסייע.

במה יכולה לסייע מאמנת אישית?

מאמנת אישית, פועלת על פי תהליכי האימון האישי, ומאפשרת למתאמנים להכיר את עצמם טוב יותר, את יכולותיהם, אופיים, יתרונותיהם וחסרונותיהם. באמצעות האימון האישי, אותה מאמנת אישית יכולה לסייע למתאמנים לבחור במקצוע המתאים להם, לאופיים, לתכונותיהם וליכולותיהם כך שהם יצאו מרוצים ושמחים. במשך כל תהליך האימון האישי, המאמנת האישית אינה אומרת למתאמנים במה לבחור או מה לדעתה מתאים להם. כל תהליך אימון אישי, מתבצע בעזרת הכוונה בלבד מצד המאמנת האישית. מאמנת אישית, מפגישה את המתאמן מול קשיים ועוצמותיו, ובאמצעות שאילת שאלות היא מסייעת למתאמן להכיר את עצמו, להתפתח למישורים חדשים ולהגשים את עצמו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI