דף הבית אימון אישי אימון לכסף אימון כלכלי לכלכלת המשפחה
אימון כלכלי לכלכלת המשפחה
ד"ר כרמי אומרו 14/09/11 |  צפיות: 3473

אימוןכלכלי לכלכלת המשפחה הוא אימון שמטרתו להגיע לשליטה במצב הכלכלי שלנו.כלכלת המשפחה הוא תחום שמדיר שינה מהרבה מאוד אנשים ובעלי משפחות בארץ. פעם המשוואה היתה פשוטה ההוצאה צריכה להיות נמוכה או שווה להכנסה, והאנשים חיו ממה שיש. היום זה הרבה יותר מורכב: הצורך להרוויח מספיק מצד אחד, והדרישות של החיים המודרניים, של הילדים ושל עצם הקיום הפכו את המשוואה הפשוטה של הוצאות והכנסות להרבה יותר מסובכת. אם נוסיף לכך את ההלוואות שהבנקים לפעמים נותנים, את האשראי, ואת המשכנתא, נבין בקלות מדוע כלכלת המשפחה הפכה להתמודדות ולנטל על רבים. זה המקום שבו נכנס אימון כלכלי לכלכלת המשפחה – לעשות סדר בבלגן, ולהגיע להתנהלות אישית נכונה מבחינה כלכלית.

אימון כלכלי למשפחה – למי הוא מיועד ?

אימון כלכלי למשפחה מיועד ליחיד, לזוג, למשפחה ולכל מי שמתנהל באופן עצמאי מבחינה כלכלית, ומתקשה לגמור את החודש, או לספק לעצמו את מה שנדרש. הכוונה היא לאנשים שמרגישים שההתנהלות הכלכלית אינה מיטבית וקיימת תחושה שהכסף מנהל אותנו ולא להיפך. תופעה זו יכולה לקרות במגוון מצבים כגון: כאשר מרוויחים סביר אך לא מבינים לאן הולך הכסף או שכן מבינים אך לא מצליחים להסתדר עם התקציב הקיים, מצב נוסף הוא כאשר ההכנסה היא מאוד נמוכה, לא מצליחים להתנהל איתה וגם לא מצליחים להגדיל אותה וסיטואציה נוספת היא כאשר האנשים הם עצמאים וההכנסה אינה קבועה, והעליות והירידות יוצרות בלבול שמאוד מקשה על הניהול השוטף של התקציב. לסיכום אימון כלכלי מיועד לכל מי שמעוניין להיות מרוצה מההתנהלות הכלכלית במשק ביתו ורוצה להפסיק להיות מוטרד ממצב החשבון כל חודש.

אימון כלכלי – איך הוא מתנהל ?

אימון כלכלי כולל גם תהליך של אימון אישי, גם אלמנטים של התנהלות כלכלית וגם כלים של ניהול תקציב. אימון כלכלי מתחיל בדומה לאימון רגיל בהגדרת מטרה מדויקת בתחום הכלכלי על ידי המתאמן. בשלב הבא נעשית בדיקה מעמיקה של המצב הקיים.כדי להתקדם לקראת מטרה חייבים קודם לדעת איפה בדיוק נמצאים כעת. ניטור המצב הנוכחי מאפשר בנוסף להבנה של איפה אני נמצא ומה הדרך שצריך לעבור, גם לראות חלק מהגורמים לקשיים שיצרו את המצב. המשך תהליך אימון כלכלי כולל איתור והתמודדות עם הגורמים הפנימיים והחיצוניים שמקשים עלינו לצאת מהמצב ומפריעים לנו להתקדם. גורמים אלו כוללים גם ידע בהתנהלות כספית, גם דרכי ניהול של התקציב וגם תפיסות ודפוסים מעכבים בנושא כסף. בשלב הבא יוצרים תוכנית מסודרת לפתרון הקושי הכלכלי. התוכנית נעשיתעל ידי המתאמן יחד עם המאמן, לפי הבחירות והערכים הייחודיים של המתאמן. התוכנית מבוצעת על ידי המתאמן בשלבים ובהדרגה, לפי צרכי המתאמן תוך ליווי ותמיכה של המאמן. בסופו של התהליך המתאמן יכול לצאת מעבדות לחרות כלכלית, וגם יש לו כלים להמשך התנהלות עתידית מוצלחת. כל זאת ועוד, בעזרת אימון כלכלי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI