דף הבית אימון אישי אימון זוגי ייעוץ זוגי וההתנהלות הכלכלית
ייעוץ זוגי וההתנהלות הכלכלית
ד"ר כרמי אומרו 25/09/11 |  צפיות: 2542

ייעוץ זוגי שם דגש על ההתנהלות. ייעוץ זוגי בא לתת מענה לקשיים שבפניהם ניצבים בני הזוג. נראה לעיתים שבעיות תקשורת, חיכוכים עם המשפחה המורחבת, מחלוקות על גידול הילדים מהווים את מרבית הקשיים. כנגד כל הבעיות נראה שההתנהלות הכלכלית דורשת התייחסות מיוחדת במהלך ייעוץ זוגי. יועץ זוגי יחשיב את הנושא הכלכלי כמשמעותי לחיי הנישואין.התנהלות כלכלית שגויה עלולה להוביל את הקשר הזוגי למקום של תסכול מתמשך ולהעמיד בסכנה את הקשר הזוגי.

ייעוץ זוגי מבליט את מחיר ההתנהלות הכלכלית השגויה

בני זוג אשר לא השכילו לנהל תקציב כלכלי. אשר נמנעים, לעיתים במודע, מלהיכנס לחשבון הבנק ולברר את מצבם, עלולים להיקלע למשבר כלכלי. ייעוץ זוגי מביא למודעות של בני הזוג את המחירים להתנהלות השגויה. ייעוץ זוגי ימחיש לבני זוג, אשר חווים חוסר ביטחון כלכלי, כי הם עלולים להתקשות לתכנן את העתיד. הם יתקשו לחשוב על האפשרויות; לעבור דירה, לשנות מקום עבודה, ללכת ללמוד תחום חדש או אפילו להביא ילד נוסף, כאשר מצבם הכלכלי הינו הישרדותי. ייעוץ זוגי יאתר את התסכול שנוצר כתוצאה מהעדר היכולת לממש חלומות עתידיים. במהלך ייעוץ זוגי יעשה מאמץ להקטין את הריחוק והסתגרות המופיעים בקשר הזוגי בעקבות המצוקה האישית.

ייעוץ זוגי מאתר את הסיבות לקושי הכלכלי

ייעוץ זוגי בא להתמודד עם מחשבה נפוצה האומרת , כשיש בבעיה כלכלית צריך להרוויח יותר. לעיתים בני זוג המרווחים משכורות יפות של למעלה מ 20,000 ₪ עלולים להתנהל הצורה שתביא אותם למצוקה כלכלית. כמות ההוצאות שלהם מדביקה את ההכנסותומביאה אותם לגרעון כלכלי. ייעוץ זוגי, כמו בתהליך אימון כלכלי, לפני ברור האפשרות להרוויח יותר, בא למנוע הוצאות מיותרות. ייעוץ זוגי מברר את סה"כ רמת ההוצאות החודשיות, ומתוכן מגדיר את אלו שהינן הכרחיות ואת אלו שניתן לצמצם ולדחות. ייעוץ זוגי מברר את דפוסי ההתנהגות בתחום. האם ישנם שני חשבונות בנק, מי עוקב אחר ההוצאות, מי לוקח אחריות להתנהלות הכספית, מה בני הזוג ראו בבית בילדותם בהתנהלות הכלכלית ומה הם אימצו והביאו לקשר הנוכחי.

ייעוץ זוגי מאתגר את בני הזוג ליצור שינוי כלכלי

ייעוץ זוגי מעודד את האפשרות למצוא מקורות הכנסה נוספים, להגדיל את ההכנסה במקום העבודה הנוכחי או באמצעות מעבר מקום עבודה. ייעוץ זוגי מדגיש שזהו שינוי המתרחש בצד אחד של המשוואה, בעוד שהאפשרות הנוספת היא להקטין את רמות ההוצאה. בעזרת שיפור תקשורת הזוגית, ייעוץ זוגי מביא את בני הזוגי לידי הסכמות על אופן ההתנהלות הכלכלית. בני הזוג מייצרים תקציב כלכלי בו הם מודעים לרמות ההוצאות ומקטינים את התחומים הלא חיוניים. מרגע שבני הזוג מבצעים מעקב ברמה השבועית, הם יכולים לאתרחריגות שהתרחשו, להגיב עליהן בזמן אמת וללמוד כיצד להמשיך להיצמד לתקציב הכלכלי שקבעו. מטרת ייעוץ זוגי בתהליך זה היא להביא את בני הזוג להתנהלות שקולה בה יסיימו את החודש במצב מאוזן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI