דף הבית ביטוח ביטוח חיים לבצע השוואת ביטוח חיים בצורה נכונה
לבצע השוואת ביטוח חיים בצורה נכונה
neri bennun 09/10/11 |  צפיות: 5917

השיטה לביצוע השוואת ביטוח חיים

אם גם אתם רוצים לבצע השוואת ביטוח חיים, חשוב דבר ראשון להבין שיש, נכון להיום, שלוש פוליסות שונות של ביטוח חיים: ביטוח ריסק, ביטוח מעורב וביטוח מנהלים.

  1. נתחיל דווקא מהביטוח המעורב, פשוט משום שכבר לא משווקים אותו יותר,והדבר נכון רק למי שרכש אותו לפני שנת 2004 - זהו ביטוח חיים אשר נפדה או בעת שהמבוטח נפתר בטרם הגיעולגיל הפרישה, או פשוט כאשר המבוטח מגיע לגיל הפרישה. ביטוח מעורב הוא בעלמרכיב של חיסכון, ואם לקחתם אותו בעבר, ההמלצה היא לשמור עליו כעת, ולא לנסותלפדות אותו בטרם הגיעכם לגיל הפרישה.
  2. ביטוח ריסק הוא למעשה ביטוח החיים הקלאסי - אם אתם רוצים לעשות השוואתביטוח חיים ריסק, צריך כמובן לקחת בחשבון את המרכיבים שלו - הוא תקף לתקופהשבה אתם עובדים, כולל במקרה של פטירה. כלומר, במצב שבו אדם מבטח את עצמובביטוח ריסק, ואז נפטר בגיל 50, וגיל הפרישה שלו הוא לצורך העניין 65, אזי משפחתו תקבל פיצויים חודשיים במשך 15 שנה, עדלגיל הפרישה שאליו היה מגיע אם היה בחיים (שכן לו היה בחיים בכל מקרה הביטוחהיה מבוטל החל מגיל זה). הפרמיות עבור ביטוח ריסק יכולות להתעדכן במשך כלשנה, ולכן אם אתם רוצים לעשות השוואת ביטוח חיים, חשוב לשים לב לנתונים שעלפיהם חברת הביטוח מעדכנת אותם.

ומה עם ביטוח מנהלים?

כאמור, סוג ביטוח נוסף שלגביו אפשר לעשות השוואת ביטוח חיים, הוא ביטוח מנהלים. חשוב להבין שאנשים רבים רוכשים היום ביטוח מנהלים, משום שכמעט בכל תפקיד יש מידה מסוימת של ניהול ואחריות, ולכן הוא נפוץ גם בקרב דרגים זוטרים. ההפרשה של הכסף אל ביטוח מנהלים נעשה גם ע"י המעסיק וגם ע"י המועסק, ונועדה כאמור לבטח את המועסק ואת קרוביו במקרה של פטירה או אבדן כושר עבודה. אם אתם רוצים לערוך השוואת ביטוח חיים עבור ביטוח מנהלים, כדאי לבדוק מאפיינים מיוחדים. לדוגמא, יש מקרים שבהם הסכום שהצטבר בביטוח מנהלים, משמש באופן חלקי לפיצויי פיטורין עבור המבוטח. כמו כן, הסכום שמצטבר בתוך ביטוח מנהלים יכול לשמש בעתיד בתור חיסכון לקראת הפרישה.

כשאתם עורכים השוואת ביטוח חיים כדאי גם לשים לב לפוליסות החדשות של חברות הביטוח, שמאפשרות לחלק את הסכום שהצטבר בתוך ביטוח המנהלים לחיסכון הוני או חיסכון קצבתי - דבר שבהחלט יכול לקרוץ למבוטחים רבים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 neri bennun


 


מאמרים נוספים מאת neri bennun
 
לימודי הנדסת מחשבים – לימודי הנדסה לכל דבר
לימוד מחשבים הפך בעשרות השנים האחרונות ללימודים מאד מבוקשים. עולם המחשבים זקוק לאנשי מקצוע מסוגים שונים ובעלי מיומנות שונה בכל תחום ספציפי. הנדסת מחשבים היא תת-תחום בענף במחשבים - מה לומדים במסלול זה?

הסבה מקצועית – לשיפור החיים
בעבר היה אדם מתקבל במקום עבודה והוא היה יכול להיות בטוח שמקומו מובטח לו עד הפנסייה. הזמנים השתנו ומקומות עבודה כאלה לא נשארו כמעט בכלל.

סוכרת – המחלה והטיפול
אורח החיים המלחיץ רבים מאיתנו גורם לרבים להזניח את אורח החיים הבריא, לתזונה לא נכונה הכוללת אוכל שומני ורווי סוכרים, לחוסר פעילות גופנית המביאים לעלייה לא מבוקרת במשקל ולצריכת חומרים ממכרים. אלה הם גורמי הסיכון המרכזיים לסוכרת מסוג 2.

סרטן השד – אבחון מוקדם מציל חיים
03/10/12 | סרטן
סרטן השד הוא סרטן מאד שכיח אצל נשים ומקורו ברקמות השד העוטפות את בלוטות החלב. סרטן השד ידוע כסרטן שיכול לשלוח גרורות לאברים חיוניים בגוף אם לא התגלה בשלב מוקדם.

חשיבות ביטוח בריאות פרטי
בשנת 1995 נחקק חוק בריאות ממלכתי הקובע כי כל אדם במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות מטעם הביטוח הלאומי.

סוגים שונים של ביטוח רכב
03/06/12 | ביטוח רכב
במדינת ישראל קיים חוק הנקרא 'חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים' אשר אומר כי כל אדם אשר נפגע בתאונת דרכים זכאי לקבל פיצוי כספי בגין נזק גופני או נפשי אשר נגרם לו, הוצאות רפואיות ועוד.

השוואת ביטוח טובה בשבילכם!
24/04/12 | ביטוח רכב
לרוב האנשים ישנו לפחות סוג רכב אחד שהם חולמים שיהיה להם, ולרוב החלום מתחיל בהיותם צעירים. למרות שישנה דעה כללית כזו שאומרת שרק גברים אוהבים מכוניות, או שגברים יותר אוהבים מכוניות, הרי שבשטח לא כך הדברים, וכמובן שגם לגבי הסטיגמה שנשים נוהגות פחות טוב, ישנם אנשים רבים שיחלקו עליה.

ביטוח צד שלישי – כך תבחרו את הטוב ביותר
11/03/12 | ביטוח רכב
כמו שכולכם בוודאי יודעים, על הכביש אף אחד לא ממש בטוח, בין אם אתם נוהגים ברכב ובין אם אתם הולכי רגל. תאונות לצערנו קורות ואף אחד אינו מחוסן מפניהן. לכן, אם אתם בעלי רכב, עליכם לבטח אותו.

ביטוח צד ג – מה זה ולמי זה מתאים?
11/03/12 | ביטוח רכב
סוף סוף הגשמתם משאלה וקניתם רכב. אין זה משנה אם הרכב שקניתם הוא חדש או ישן, גדול או קטן. אתם צריכים לבטח אותו. קיימים שלושה סוגי ביטוחי רכב – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג. במאמר זה נעסוק בסוג השלישי, אך לפני כן, נציג סקירה קצרה של כל סוגי הביטוחים.

רכישת ביטוח רכב און ליין - לנסוע עם הזמן
15/01/12 | ביטוח רכב
תחילת המאה ה21 היא תקופה מרתקת מסיבות רבות. ללא ספק מדובר במעין תקופת מעבר, בה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת, אשר משנים מדי יום ביומו את עולמנו ואת הדרך בה אנו מתנהלים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI