דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות שנה טובה?! תעבדו על זה! / מירב הילה
שנה טובה?! תעבדו על זה! / מירב הילה
הדס כהן 23/11/11 |  צפיות: 11009

אלול הוא חודש המכונה במסורת היהודית  "חודש הרחמים והסליחות", מכיוון שהוא מקדים את ראש השנה ויום כיפור. הביטוי הכי נפוץ בחודש זה הוא "שנה טובה", ביטוי  העולה בכל מפגש משפחתי, חברתי, בשיחות עם חברות האינטרנט והסלולאר שנזכרות גם הם לעשות את השנה ליותר טובה ומציעות לך דילים "משתלמים במיוחד", קבלת אסמסים מהקאנטרי שלך המברך אותך לשנה טובה ולא שוכח לצרף הודעת תזכורת "המנוי שלך נגמר בעוד... תגיע לחדשו", הבנק שלך שגובה עמלות גבוהות במהלך השנה מחליט להוכיח לך איך הוא משתמש בגביה בחוכמה כשהוא שולח לך איגרת מושקעת (יכולתם לוותר על הנצנצים באיגרת, אם זה יוריד את מחירי העמלות), ההרגשה באוויר הרבה יותר קלילה ומשוחררת לצד הלחץ של ההכנות לחג.

האם כל זה יעשה לי את השנה לטובה?! ברור! (האופטימים), לא (הפסימים), לא בהכרח (הריאלים).

אז איך אני ואתה מהמקום האישי שלנו עושים את השנה שלנו לשנה יותר טובה מקודמתה?

שמעון הצדיק היה משיירי אנשי כנסת הגדולה, והוא היה אומר: על שלושה דברים העולם עומד על התורה, ועל העבודה, ועל גמילות החסדים (מסכת אבות פרק א משנה ב).

ותחושה שלי? הוא לא טעה ☺

3 טיפים לשנה טובה יותר:

מעשה טוב על בסיס שבועי:
תייצרו לעצמכם סוג של מעשה טוב שאתם מסוגלים לעמוד בו במהלך השבוע, נתינת צדקה, התנדבות חברתית, וכל דבר אחר שירגיש לכם נכון לתרום... והכי הכי חשוב, עשו זאת מכל הלב ובאהבה.

התפללו על בסיס יומי:
כל אחד בדרכו שלו ובדרך המיטיבה עימו...

התמקדו בתוצאה ותשקיעו ביצירה על בסיס רגעי:
לכל אדם יש מאווים וכמיהות לגבי נושאים שונים שהוא רוצה שיתרחשו השנה בחייו, אם זה קניה של דבר משמעותי או הגשמה וצמיחה בתחום הקריירה, בין אם זה מציאת זוגיות או הקמת משפחה, או כל דבר אחר העולה על רוחו... ולכן, חשוב מאוד לשים זאת לנגד עינינו באופן שלא יפגע בסובבים אותנו. כשמתמקדים בתוצאה הרבה יותר משקיעים ביצירה ומגיעים לגשמה ראויה.

ובנימה אופטימית זאת, אני מאחלת לכולנו  שנת יצירה מתוך אהבה, פרנסה טובה מתוך ברכה, שפע של בריאות ושמחה, ושכל מה שתאוה אליו לו יהי, אמן!

ושבעזרת ה', גלעד שליט יזכה לחגוג שנה הבאה את החג עם משפחתו.

_____________________________________________________________

מתוך הבלוג של מירב הילה מאתר הארגון 'צו פיוס'.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI