דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דת ומדינה על אתגרים ורגישות
על אתגרים ורגישות
הדס כהן 30/11/11 |  צפיות: 10807

ריח הגשם הראשון היום, ואווירת החג המקופלת לתוכו הפיחו חיים בזכרונות הרדומים. הם יצאו ממגרות החורף הספונים בקרבי ונזכרתי בהוריי ז"ל המדהימים ואיך שתמיד לפני החגים דאגו לקנות את כל הדברים שיעשו לנו את החג נעים וטעים. זה חסר לי. חסר ברמות שאני לא יודעת אם אי פעם אצליח לאסוף את הערימה של עצמי ולכתוב את זה כך שאבין כמה זה חסר. בכל אופן, הרגשות הללו שצפים בתקופת טרום החגים מזכירים לי עד כמה אני נוחה להיפגע. נוחה להעלב.

פתאום אני לוקחת אמירות שאין להן קשר לפגיעה ומייחסת אותן למקום הזה הפגיע. הרגיש. זאת לגמרי אני שנמצאת במקום שביר ואיך שהוא בדרך אנושית ונורמלית מגיבה כך. יש ימים שאני מסתובבת חסרת מנוחה מנסה למצוא את המקום שלי ולא מצליחה. בימים האלה אני מלאת הערכה ותודה לאנשים שנכנסו לליבי בפרט, ובשנה האחרונה בכלל. ואני חושבת על למה. למה אנשים מסויימים נכנסים לי לב ואחרים לא? האם זה משהו שתלוי בי, או שזה תלוי במי שמולי? באנרגיה, בשיח, באמון שקראתי דרך העיניים? באיזו הרגשת נוחות טבעית שהייתה באוויר על ההתחלה? לכאורה יש כאן 2 אפשרויות שנורא פשוט לבוא ולבחור אחת. בשבילי הניתוח של השאלה, העומק הנלווה אליה וההתעסקות איתה פותחים לי דרך מרגשת להבנה.

מאתגר אותי להיפתח לשינוי פנימי. מאתגר אותי הרעיון שאוכל להכניס לליבי דווקא את האנשים שלא הצליחו להכנס על הדקה הראשונה. אני משתוקקת להבין תהליכי תקשורת בינאישית ברמות של הכלה גם אם לא מצא חן בעיניי על המכה הראשונה. בסופו של דבר אנשים די דומים לאוכל. יש חמוצים שמתגלים ממש מתוקים. ויש עוקצים כמו סברס שמבפנים הם רכים כמעט כמו אלפחורס. יש את אלה שאין להם שום דבר טוב להגיד על כלום, כמו לאכול משהו פרווה, אבל באחד על אחד מגלים שהחיים הפכו אותם סוג של "לא נוחים למשתמש".

ויש את הקוטרים הקבועים שכל דבר קטן מעצבן אותם ומייצר תלונות ובסוף הם האנשים הכי חמים.

זה בערך, מה שעולה לי עכשיו לראש האיחול שלי לעצמי לשנה המתרגשת ובאה עלינו לטובה. להיות חלק מתהליך שיאיר את עיניי, ויפתח את בלוטות הטעם לדברים שאני פחות מעזה. אני מאחלת שנה מלאה ערימות דבש בכל פינה. ומאחלת עבורי וגם עבורכם להעז "לאכול" פרוסה עם שוקולד השחר ועליה מלפפון חמוץ.

שנה דבש! ומשפט של נתן זך שחרוט בקרבי :"שיש לכל זה טעם גם כשהטעם תם".
__________________________________________________________
מתוך הבלוג של יפית שזו מתוך אתר הארגון " צו פיוס ".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI