דף הבית בית משפחה וזוגיות זוגיות ואהבה יועץ זוגי והשלכותיו על תהליך ייעוץ זוגי
יועץ זוגי והשלכותיו על תהליך ייעוץ זוגי
ד"ר כרמי אומרו 02/12/11 |  צפיות: 2789

ייעוץ זוגי הינו טיפול זוגי ייחודי שמטרתו לשקם, לשפר ולהטיב מערכות יחסים זוגיות. אחד הגורמים החשובים והעיקריים של ייעוץ זוגי הינו איזה יועץ זוגי מעביר אותו. במאמר זה, נסביר תחילה מה מתרחש במפגשי ייעוץ זוגי, כיצד לבחור יועץ זוגי, היכן לחפשו ולבסוף מהי חשיבותו הרבה של היועץ הזוגי ומהו כוחו בתהליך הייעוץ הזוגי.

פגישות ייעוץ זוגי

פגישות ייעוץ זוגי יתפרשו על מספר מפגשים מצומצם ויתמקדו באבחון הבעיות התקשורתיות, הרגשיות, והפיזיות של בני הזוג. במרבית המקרים פגישות ייעוץ זוגי יכללו את שני בני הזוג ואת היועץ הזוגי. אולם, במקרים מסוימים, בהתאם לנסיבות של בני הזוג ולשיטת היועץ הזוגי, פגישות הייעוץ הזוגי יכללו את היועץ הזוגי בתוספת אחד מבני הזוג בלבד. לדוגמא: כאשר רק אחד מבני הזוג מעוניין בייעוץ הזוגי, ואילו בן זוגו אינו מוכן לקחת אחריות או לשתף פעולה, הייעוץ הזוגי יכלול רק אחד מבני הזוג והמפגשים יתנהלו קצת אחרת. או במקרים בהם היועץ הזוגי יפעל על פי שיטת ייעוץ זוגי משולבת ויקיים מספר מפגשים נפרדים (דהיינו, עם כל אחד מבני הזוג בפרד) ומספר מפגשים משולבים עם שני בני הזוג. כך או כך, משך סט פגישות הייעוץ הזוגי יקבע בהתאם להשתלשלות תהליכי ייעוץ זוגי ועל פי נכונותם של בני הזוג לשתף פעולה.

כיצד לבחור יועץ זוגי?

ובכן, בחירתו שלהיועץ הזוגי הינה חלק מהותי ומשמעותי שישפיע על תהליך הייעוץ הזוגי וכמובן על תוצאותיו. חשוב שבני הזוג יבחרו יועץ זוגי או יועצת זוגית איתם ירגישו בנוח ועליהם יוכלו להסתמך ואף לסמוך על מנת שתהליך הייעוץ הזוגי יצליח. בעוד ישנם פרמטרים רבים הנדרשים להיות במודל היועץ הזוגי המוצלח, מינו של היועץ הזוגי דווקא אינו משחק תפקיד, ואין כל העדפה או סייג המבדל יועץ זוגי מיועצת זוגית ולהפך. על כן, לאלו מבני הזוג התמהים האם עליהם לבחור ביועצת זוגית או שמא דווקא ביועץ זוגי, נבהיר כי בחירת מינו של היועץ הזוגי או היועצת הזוגית, תהיה בחירה אינדיבידואלית בעליל שתתנהל בהתאם לרצונם של בני הזוג, ועל פי דרישתם בלבד ואין לה כל השפעה על המשך תהליך הייעוץ.

היכן לחפש יועץ זוגי?

ניתן לחפש יועצים זוגיים באמצעות מגוון עזרים שונים. הדרך הראשונה והוותיקה היא כמובן, באמצעות המלצות של מכרים (חברים, בני משפחה וכו'), הדרך השנייה היא באמצעות חיפוש בעלוני מידע או עיתונים, והדרך השלישית, שהינה הפשוטה ביותר, הזריזה ביותר ואף הנגישה ביותר בימנו, היא באמצעות חיפוש באינטרנט. ריבוי האפשרויות והמבחר הרחב של יועצים זוגיים שישנו כיום, מחייב אותנו לבצע בדיקה מקיפה בטרם אנו בוחרים ביועץ זוגי כלשהוא. תחילה, יש להקפיד לבחור יועץ זוגי מוסמך בעל תעודות הסמכה לייעוץ זוגי. כמו כן, חשוב לתור אחר תגובותיהם והמלצותיהם של בני זוג שכבר עברו אצלו ייעוץ זוגי, לראות את מידת שביעות הרצון שלהם מאופן התנהלותו של היועץ הזוגי ושל מכלול תהליך הייעוץ. בדיקות מוקדמות אלה, יאפשרו לנו לבחור ביועץ זוגי מקצועי ואמין, בעל ניסיון קודם והמלצות חיוביות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו

מכון פתרונות מאגד פתרונות טיפול זוגי, ייעוץ זוגי וגישור ובנוסף הינו אחדהגופים המקצועיים בישראל שמספק הכשרה איכותית בתחומי לימודי ייעוץ זוגי,  קורס גישור וקורס אימון אישי 


מאמרים נוספים מאת ד"ר כרמי אומרו
 
זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

זוגיות והפחד מלהיקשר
03/06/20 | נישואין
בתהליך טיפול זוגי, לעיתים נתקל אצל אחד מבני הזוג בפחד מלהיקשר. תהליך ייעוץ זוגי מזהה את הפחד הזה כמקום בו האדם משייך את המחויבות והקשר הזוגי למצב המאיים על הפרטיות והחופש האישי.

אני מעוניין להתחיל עם נשים אחרות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

המסת הקרח במהלך הייעוץ הזוגי
כיצד מתנהג זוג כשהוא מגיע ליועץ זוגי - מאמר מנקודה קצת אחרת

אימון אישי לכל מטרה
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

תרגילי דמיון מודרך
אחד הענפים הטיפוליים שזוכים להכרה בימנו הוא לא אחר מאשר – דמיון מודרך. טיפול באמצעות דמיון מודרך, נחשב לשיטה נהדרת, פשוטה, ובעלת תוצאות חיוביות מאוד, מה שהופך את הפופולאריות הרבה שנצברת סביב ענף זה להגיונית ומובנת מאליה.

גישור כחלופה משפטית לפתרון סכסוכים
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

לימודי דמיון מודרך בדרך אל האושר
13/03/12 | NLP
במאמר קצר זה, נבאר את המושג דמיון מודרך ואף נפרוש בפניכם את התכנים הנלמדים בקורס.

יעילות טיפול זוגי
במאמר זה שלפניכם, נרחיב מעט ונסביר מתי טיפול זוגי מסייע לבני זוג לשקם את הקשר הזוגי שלהם, ואף באילו מקרים טיפול זוגי ייחשב כפחות יעיל.

ייעוץ זוגי ומשפחתי
ידוע לכל, כי כל מערכת יחסים חווה עליות וירידות, פנייה אל ייעוץ זוגי תסייע לבני הזוג ובכלל, למשפחה להתגבר על משבריהם ולשקם את הקשר הזוגי שלהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI