דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דתות ארבעת הבנים הישראלים
ארבעת הבנים הישראלים
הדס כהן 16/04/12 |  צפיות: 11144


כנגד ארבעת הבנים הישראלים דיברה תורה

חכם, מה הוא אומר - "מה העדות החוקים והמשפטים, אשר ציווה אלוקינו אתכם":הוא המתחזק צמא הידע. הוא חוקר ודורש לדעת כל תג יהודי. הוא לא מבקר בלי הרף על "תורה ועבודה", תוך הבאת ציטטות בלתי נגמרות.. הוא די חכם להשכיל ולהבין, שענקי דעת תורנית, אינם ברי-התמקחות תורנית עם עוד זאטוט-דעת באגודה רפורמית וכי הם ודאי אינם צריכים את ה"דיפלומה" שלהם לגדלותם האדירה בתורה. הוא שואל, מתחנן נפשו לדעת. מנסה לבחון בעדינות מתבקשת על מה ולמה אורחות דתנו שונות. הוא לא קובע וחותך תזות ומניפולציות כשוטה ואוויל - כי יודע וברי לו שהוא איננו יודע. לאיש הזה, נאה ויאה להסביר בנועם על היום הגדול שמהווה הבסיס לאמונה. 

רשע, מה הוא אומר - "מה העבודה הזאת לכם": רשע, זה הצעקן הסידרתי: "מה העבודה הזאת לכם", יקטר בגרון ניחר. הוא יצעק לך: "חרדון, לך לעבוד כבר!". מה העבודה הזאת של התורה והמצוות העתיקות לכם שממירה את ה"עבודה" שלי? אל תנסה להסביר לו יותר מדאי. הוא שונא אותך ומקנא בך יוקדות ושום דבר לא ישנה את התמונה הזו. תסיר אותו מעליך ותאמר לו באגרסיביות נטולת-פשרות: סור מאהלי. לא רוצה להידבר איתך, דאגן מעושה יקר! ושלא תעז לשכוח להראות לו את הציטטה הבאה:

"יבוא יום והיסטוריונים יחקרו תופעה מרתקת: איך במדינת ישראל, זו שנקבצו בה אודים מוצלים מרדיפות אנטישמיות ומטבח עם, איך במדינת ישראל, הנתפסת בידי רוב גורף של אזרחיה היהודים כ"מדינת היהודים", איך דווקא במקום המפלט הזה צמחה לה באין מפריע אנטישמיות חדשה. קורבנותיה של האנטישמיות הזאת הם יהודים חרדים. מחולליה: יהודים חילונים".
"...  ארסנל הביטויים כלפיהם (החרדים. א. פ.), זה הנקוט בערבי שבת חילוניים, נשמע לפעמים כאילו הועתק ישירות בדמות היהודי מה"דר שטירמר", שלא לדבר על האופן שבו מציירים אותם לפעמים בקריקטורות: גם מוזר וגם רודף בצע. הבטן מתהפכת--". (יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ').

תם מה הוא אומר - "מה זאת": הוא הדתי לאומי הסטנדרטי שמאמין ב"קדושת המדינה", הרבה יותר ממה שמאמינה היא בעצמה. מקדש את כל פיסת אדמה ממנה, על פני כל ערך יהודי היסטורי אחר. הוא פוער עיניים מיתממות ודורש: על מה יצא הקצף החרדי האנכרוניסטי?
הוא גם החרדי המתיפייף והבלתי-נחוש, בר דעה של יו"ר "עם-שלם". חושב הוא שההתבוללות בחילוניות לא מסוכנת דיה... חושב הוא שהוא חכם על הרמב"ם שקבע נחרצות כי: "דרך האדם להיות נמשך אחר רעיו..." בשזירת הגיגיו, כביכול הוא לא יודע שגם "אבא אומנא" שעבד לפרנסת כפיו בהקזת דם (תענית כב.), מעולם מעולם לא הפך את עבודתו לאידיאל! רק גאולה כהן יכולה להאמין להבלים שכאלו. כל איש מעט אינטלקטואל מבין את הבדל הגישה התהומי בין העבודה של אז לזו של מקדשיה דהיום.

ושאינו יודע לשאול - "את פתח לו":
הוא רוכב האופניים ליד "כיכר רבין", מגודל השיער, ה"צפונבון" התל-אביבי הקלאסי, שדיוויד גרוסמן וא. ב. יהושע רבותיו. הוא לא גדל על ברכי הלקסיקון היהודי, למרבה הצער. האיש הזה, לא יבין לעולם מה זה "התורה שומרת". במקרה הזה, צריך להתחיל את הדיאלוג, אם ישנו, מא'-ב'. יש להסביר לו על תשתית האמונה היהודית. אסור לנו לשכוח שהאיש הזה עסוק השכם והערב בטיפוח חיי הסודנים בגזרה הדרומית של תל-אביב. אז תעדיפו להגיע בשעות אידיאליות שאינן טורדות את מבול עיסוקיו החשובים הנ"ל.

ארבעת הבנים

ולכולם נזכיר בקול תרועה: "והיא שעמדה". השנאה הזו, היא שעמדה לה לחרדיות שתתבצר בחומותיה. היא זו שגורמת לחרדיות שלנו להיוותר צלולה. כפי שאמרו ששנאה זו של "סיני - שירדה שנאה לעולם", היא טבעית ונצרכת לקיומה של התורה.מהדם העכור שנשפך מאחורינו בכבלים, אנו חיים. כי זה מה שנוטר את צביוננו וגורם לנו שלא להתבולל בין ההמון החילוני רווי החולי המערבי.

"ואומר לך: בדמייך חיי.. ואומר לך בדמייך חיי.."

מאידך, בטוחים אנו בהבטחה המוצקה, כי "הקב"ה מצילנו מידם" - יו"ר האופוזיציה, שירתה מטחי ירי מילוליים קשים נגד העם החרדי, הייתה הראשונה במצעד, בדרך להתרסקות המוחצת והמבורכת שלה. עלילת הדם של זו, היא רק טרנד חולף.

מתוך הבלוג של אבישי פרי, מאתר הארגון צו פיוס.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI