דף הבית פיננסים וכספים מט"ח המרת מטח בטוחה
המרת מטח בטוחה
יוסי בוזגלו 30/05/12 |  צפיות: 2797

להמרת מט''ח זקוקים לקראת לרגל נסיעה לחו''ל, כדי להצטייד בכסף המקומי של המקום אליו אנו נוסעים אנו מבצעים המרת מט”ח שתכליתה המרת כסף ישראלי בכסף מקומי או בשובנו מטיול וכשנותר לנו כסף זר בו לא השתמשנו ואנו רוצים להמירו למזומן שישמש אותנו פה בארץ. המרת מטח היא השלב הראשון בדרך לטיול מספק בשווקים הזרים המקומים ורכישות אקזוטיות בהם, לשימור טעמו המתוק של הטיול.

מושגי יסוד בהמרת מט''ח

כיצד יודעים כמה שווה השקל ביחס למטבע הזר המבוקש? לשם כך יש את קביעות בנק ישראל, הבנק המרכזי שקובע את היחס בין מטבע השקל למטבעות העולם וזאת בהתאם לתנודות השווקים וכלכלות העולם והכלכלה המקומית. הקביעות מאוגדות בשער היציג שמפורסם בכול יום ומציג את יחס השקל למטבעות של כול המדינות איתן ישראל סוחרת ויש לה קשרים. לכן כשאתם מתכוונים לבצע המרת מטח כדאי לבדוק את השער היציג היומי. שער החליפין הוא השער שאיתו סוחרים בהמרת המטח, זהו שער שמבוסס על השער היציג אך מציג גם את ההיצע והביקוש של המטבע הזר בשוק המקומי. כשאנו באים לרכוש מטבע זר אז מחירו יהיה מעט מעל השער היציג, וכשאנו באים למכור מטבע זר אזי מחירו יהיה מעט מתחת לשער היציג.

נותני השרות המגוונים בהמרת מט''ח

המרת מט''ח  אפשרית כיום דרך מספר מגוון של נותני שרות, ישנם הבנקים שמבצעים המרת מטח אך לוקחים עבורה עמלת שרות גבוהה, ניתן לצמצם את עלותה בהמרה דרך הכספומט. ישנו בנק הדואר שמספק המרת מט''ח ללא עמלה כלל ובהנחות מתחת לשער המכירה. ישנם הסוכנויות הפרטיות שמציעות המרת מט''ח בדרך כלל פטורות מעמלה כליל ובהנחות משמעותיות מתחת לשער המכירה, רצוי למצוא סוכנות אמינה ומורשית לביצוע ההמרה. בונוס נוסף שמוצע בחלק מהסוכנויות הוא המרת מט''ח שההנחה עליה תלויה בגודל הסכום המומר, כך שככול שהסכום גדול יותר כך ביחס אליו גדלה ההנחה, לכן ממולץ אם בחרתם באפשרות של סוכנות פרטית ומצאתם את הסוכנות שמציעה את השרות הרווחי ביותר לכם, שתבצעו אצלה את המרת המט''ח בפעם אחת בסכום ההמרה המרבי שהקצבתם למסע בחו'ל על מנת למקסם את ההנחה.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI