דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב פנים וילונות, החלום שמעטר את החלון...
וילונות, החלום שמעטר את החלון...
כנרת אלימלך 04/07/12 |  צפיות: 3392

הוא מחובר בדרך כלל בחלקו העליון למסילה או למוט באופן בו יוכל לנוע בחופשיות ולאפשר את פתיחתו או סגירתו. זוהי לכאורה מטרתו של הוילון. ואולם אין ספק כי הוספת וילונות לבית משדרגת את עיצוב הסלון באופן חסר תקדים. בית נטול וילונות, הוא בית "עירום" הלוקה בחוסר הביתיות וההרמוניות הנחוצים לו. בבחירה נבונה של הוילונות אנו נתייחס לסטייל העיצובי של החדר, לרמת ההצללה ולסוגי החלונות הקיימים. סוגי הוילונות הקיימים הינם וילונות הבד, הנחלקים למספר סוגים על פי סוג תפירתם (תפירת קפלים, תפירת טבעות, תפירת סרט כיווץ, תפירת שכבות ועוד). וילונות האפלה הנחוצים במקומות בהם לא מורכב תריס, והם מיוצרים מבדים האוטמים את כניסת האור.

וילונות. הנגיעה שעושה את ההבדל.

סוג נוסף של וילונות הינו וילון הגלילה המכונה כך מאחר ופתיחתו וסגירתו מבוצעת תוך כדי גלגולי, והוא ניתן לעצירה בכל שלב. את המנגנון ניתן להפעיל באופן ידני או באמצעות שלט. אחד הסוגים הנפוצים ביותר כיום הוא הוילון הרומאי. וילונות רומאיים עשויים להתאים לכל חדר, אך הדגש העיצובי המשמעותי שלהם מעניק להם את היכולת להיות אלמנט אסתטי חשוב בדרך לגיבוש הסטיילינג לבית עם הדגשים לעיצוב אלגנטי מאוד. וילון רומאי הינו וילון אנכי מרובע הנאסף כלפי מעלה בעזרת חוט או מנגנון שרשרת. הוילון הרומאי עשוי בד ומשמש להצללה או להאפלה. קיימים שלושה סגנונות עיקריים של וילונות רומאיים:

וילון רומאי רך: הנתפר בקווים ישרים בתוספת אדרות רוחב או בלעדיהן.

וילון רומאי קלאסי: וילון מסך המתקפל כלפי מעלה, ומעניק מראה מינימליסטי נקי. הוילון מוסט באמצעות מערכת חוטים הנמצאת בחלקו האחורי של הוילון כך שלא ניתן לראותה.

וילון רומאי אוסטרי: וילון עם סרט מכווץ למעלה, וגלים מלמעלה למטה, הנאספים בתחתית כלפי מעלה.

נקודות הבהרה חשובות בדרך לבחירה הנבונה.

בדרכנו לבחור וילון לסלון או לאחד החדרים האחרים בבית, יש לבחון כמה אספקטים חשובים שהראשונה שבהן היא גודל וצורת החלון, שהרי עיצוב החלון, ישפיע על צורתו הסופית של הוילון. עוד נקודה חשובה אותה אליה יש להתייחס בעת בחירת הוילון היא התאורה. ניתן לשחק ולשלב בדים כהים ובהירים על מנת לווסת את כמות האור שחודרת מבעד לחלון. לאחר שגיבשתם לכם פחות או יותר קו מנחה בבחירת הוילונות ובחינת האילוצים שבשטח,  יש להתאים את הוילון לשאר הרהיטים  שבחדר. וילונות אמורים להשתלב בהרמוניה עם כלל הפריטים, ולעיתים רבות ניתן להבחין אף בעין בלתי מיומנת בחוסר התאמה כזה או אחר בין אחד הפריטים המהווים ריהוט משלים בסגנון, מרקם הבד או בגוון. לסיום, במידה ויש לכם שאלות נוספות בכל הקשור לוילונות, אנא פנו אלינו, ואחד מנציגנו ישמח להעניק לכם שרות

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 כנרת אלימלך


 


מאמרים נוספים מאת כנרת אלימלך
 
שיפוץ רהיטים
22/11/12 | סטיילינג
יש לכם ארון ישן? הכיסא מאבד מצבעו? הספה בלוייה? יש לכם פירטי ריהוט סנטימנטלים אך בלתי שמישים? כנראה שאתם זקוקים לבצע שיפוץ רהיטים.

וילונות – מכסים של חלונות
13/11/12 | סטיילינג
וילונות הם חלק בלתי נפרד מריהוט הבית. יש סוגים רבים של בדים וחומרים נוספים שמהם עשויים הווילונות. יש מי שמתהדרים בהם ולכן מותירים אותם בשלמותם, במלוא יופיים, לאורך החלונות. יש מי שאוהבים אותם חצי מופשלים, קשורים בחוט עדין, ומאפשרים בכל גם את החשיפה לחוץ, לזרימת האור והאוויר, וגם להותיר את הווילון המשלים את העיצוב של הבית ומשרה עליו אווירה ביתית. עם סוגי הווילונות היפים והמהודרים נמנים וילונות רומאים. וילון רומאי הוא דמוי מלבן, ארוך וישר, תלוי מתקרת הבית לרצפתו, ניתן לגלילה על ידי כבל- ידני או חש

וילונות, החלום שמעטר את החלון...
החלטנו לשנות פריט כלשהו בבית , פריט לכאורה קטנטן, אבל העשוי לשנות את כל אופי החדר. ישנה התלבטות איזה רהיט לשנות, על מנת לגוון, לחדש ולרענן.. ואז אנחנו מגיעים להבנה: וילונות. סיפור קטנטן, אבל איזה הבדל...על פי ההגדרה הוילון הינו מחיצה העשויה מבד או מחומרים אחרים, הניתן לפתיחה וסגירה ומותקן בחלונות על מנת ליצור הצללת החדר, אם במטרה ליצור חשיכה ואם במטרה ליצור פרטיות.

פינות ישיבה, להתפנק ולהירגע...
החלטתם לרכוש פינות ישיבה, לרענן את הבית ולהוסיף לו אווירה חדשותית, או אולי הריהוט הישן אינו מתאים יותר לייעודו. בדרך לחידוש תתקלו במגוון רחב של פינות ישיבה יפיפיות, ותחושו מעט מבולבלים. יש לנו מבחר עצות וטיפים שיכוונו אתכם בדרך לרכישה הנבונה. אחד הפרטים החשובים אותו יש לקחת בחשבון הוא גודל החלל בסלון.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI