דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה דמוקרטיה ושלטון מאבק רן ארז וארגון המורים לקבלת רפורמת עוז לתמורה
מאבק רן ארז וארגון המורים לקבלת רפורמת עוז לתמורה
הדס כהן 16/03/09 |  צפיות: 11565

מאבק המורים השנה היה מאבק חשוב מאין כמותו. החינוך בישראל צריך לעבור רפורמה מהותית אשר תפעל לשם קידומו, ומאבק המורים היה ניסיון לקדם את החינוך ולהעלות אל סדר היום את הנושא החשוב הזה. בשנים האחרונות התקיימו מגוון ניסיונות לכפות על המורים רפורמות שונות. רן ארז מודע לכך שלו היה מקבל את רפורמת דוברת או את אופק חדש, העיתונאים היו מוחאים לו כפיים ומעניקים לו כתבות אהבה. אך הסירוב לעשות זאת היה מתוך נאמנות למורים ובחירה בתמיכה בהם. רן ארז וציבור המורים דבקים בעמדה כי רפורמה חייבת להתקבל, אך לא יכולה זאת להיות רפורמה אשר תפגע במורים.  

ציבור המורים אינו רק מדבר אלא גם עושה. רן ארז הציג את רפורמת עוז לתמורה אשר מבוססת על מחקר מעמיק ונוסתה בחמישה בתי ספר על יסודיים למשך שלוש שנים. עם תום המחקרים התגלו הישגים גבוהים יותר מכפי שציפו כי תשיג הרפורמה. הישגיהם של התלמידים השתפרו, הנשירה והאלימות בבית הספר פחתו והמורה התעצם, כמו גם מעמדו ושכרו. הישג חשוב נוסף לרפורמה זו היה ביכולתם של המורים למצוא את הזמן גם לחנך לערכים ולא רק ללמד את החומר לבחינות הבגרות.  

רפורמת עוז לתמורה הינה תוצר של מחקר מעמיק ונבנתה בעזרת השקעה של מומחים רבים. הרפורמה הזו, בניגוד לרפורמות אחרות, אינה מונחתת ממעל אלא תעוצב ותגובש בידי המורים. רפורמה המעוצבת בידי המורים מאפשרת להם לצקת את הערכים החשובים אל התוכנית ולהביא אל תוכנית אשר תקדם את מערכת החינוך ותאפשר להם תנאים מתאימים לביצוע עבודת ההוראה והחינוך. ככל בעל פרופסיה אחר, גם למורים יש רצון להשפיע ולקדם את המערכת בה נמצאים ופועלים. רפורמת עוז לתמורה תסייע למורים לשפר את תנאי העסקתם מבחינת מעמדם ושכרם וכן תטיב עם עבודתם בשטח. לאור חשיבות רפורמה זו רן ארז וארגון המורים רואים לנכון להמשיך ולפעול לשם קבלת הרפורמה ויישומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI