דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה מטרות והישגים במאבק המורים ורן ארז
מטרות והישגים במאבק המורים ורן ארז
הדס כהן 16/03/09 |  צפיות: 2039

מאבק המורים שהתחולל השנה היה מאבק שבמהלכו העמידו רן ארז וציבור המורים שלוש מטרות חשובות שעליהם להשיג. מטרה ראשונה וחשובה הייתה הפחתת מספר התלמידים בכיתה למקסימום של 30 תלמידים. בעזרת הפחתת מספר התלמידים בכיתה יוכל המורה להפחית את עומס העבודה הבלתי אפשרי המוטל עליו וכן להעניק יחס ותשומת לב לכל התלמידים בכיתה. נתקבלה התחייבות להפחתת מספר התלמידים ל-32 בכיתה לכל היותר. התחייבות זו ניתנה לא רק לכיתות במערכת החינוך העל יסודית אלא למערכת החינוך כולה.

 

מטרה שנייה וחשובה במאבק הייתה החזרת שעות לימוד שקוצצו. רן ארז וציבור המורים נאבקו להשבת שעות הלימוד שנלקחו מן המערכת העל יסודית. יש צורך בשעות הנוספות על מנת לאפשר למורים לחנך ולא רק ללמד חומר למבחני הבגרות, כמו כן ניתן לקלוט כך מורים חדשים במערכת החינוך. מטרה זו הושגה גם היא והוחלט כי 110,000 השעות שנלקחו ישובו כאשר החזר ראשון של 20,000 שעות יושב ולאחריו יוחזרו השעות במנות שנתיות.

שתי המטרות הראשונות שהועמדו על ידי ציבור המורים ורן ארז הושגו, אך לא יושמו עקב התחמקויות חוזרות ונשנות של ממשלת ישראל. כעת נלחם ארגון המורים העל-יסודיים על קבלת ההישגים שהושגו במאבק ויישום ההבטחות שנתקבלו.

 

מטרה שלישית וחשובה שהעמיד רן ארז וארגון המורים קשורה ברפורמת עוז לתמורה אשר תוכננה בידי ארגון המורים העל-יסודיים. מחקר שנערך במשך שלוש שנים וכלל ניסוי של הרפורמה בחמישה בתי ספר על יסודיים הביא להישגים מעל למצופה. רמת האלימות והנשירה בבתי הספר ירדה  והישגי התלמידים עלו. רן ארז וארגון המורים מעוניינים ליישם רפורמה זו על המערכת ולכן עוסקים בעיבוד התכנים והתאמה לעלויות השונות שנקבעו עבור התוכנית. המטרה החשובה ביותר היא הדאגה ליישום תוכנית זו למען קידום החינוך בישראל.

ארגון המורים העל-יסודיים ממשיך לפעול כעת ליישום ההבטחות שנתקבלו על ידי ממשלת ישראל וכן ליישומה של הרפורמה על מערכת החינוך העל-יסודית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI