דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס – התקן לבניה ירוקה
יורם קראוס – התקן לבניה ירוקה
הדס כהן 22/07/13 |  צפיות: 2346

 

מה הגדרתה של הבניה הירוקה?

יורם קראוס: "הבניה הירוקה היא השיטה לבניה המתייחסת לסביבה בה היא נבנית ומתאימה את עצמה לתנאי אקלים ולתנאי שטח תוך כדי שהיא שואבת מהסביבה חומרים שונים. בנוסף היא גם מומלצת והופכת להיות הדבר הכי חם בנושא הבניה המודרית ולכן היא מאד מאד מומלצת".

מהו התקן עבור בניה ירוקה?

יורם קראוס: "יש צורך בכתיבת תקן עבור בניה ירוקה על מנת שיוכל להתייחס ספציפית לאקלים בישראל, לסביבה ולחומרים שאפשר להשתמש בהם. היות והבניה הירוקה צריכה להתייחס לסביבה בה בונים אותה אי אפשר שיהיו תקנים של בנייה ירוקה ממדינה אחרת, הם חייבים להתאים למדינה הספציפית בה הם חלים". עוד מוסיף יורם קראוס כי התקן מתייחס למרכיבים השונים כמו שימוש חכם באנרגיה, חסכון במים, בידוד, פינוי פסולת מכל מיני מבנים, טיפולים ברעש, הקפדה על איכות אוויר במבנים וכמובן שמירה על יחסים נכונים וירוקים בין השטח הבנוי לבין השטח הפתוח. בנוסף, התקן מאפשר לאדריכלים, לקבלנים, למתכננים והיזמין הרוצים לבנות מבנה שיעמוד בדרישות התקן לקבל תו ירוק של מכון התקנים הישראלי.

יש דוגמאות בתחום?

יורם קראוס: "דוגמאות טובות הן מגדל הנהלת בנק לאומי למשל – הוא הבניין הירוק הראשון בישראל ואף קיבל את התואר הזה ממכון התקנים הישראלי". עוד מוסיף ומציין יורם קראוס כי בניין זה נבנה כחלק מאסטרטגיית האחריות הסביבתית לפי אמנה על פיה הצהיר בנק לאומי. את הבניין תכננו האדריכלים מירי קייזר ואילן קלנר בשיתוף עם משרד האדריכלית תמי הירש אשר הוביל את תהליך קבלת תו התקן הישראלי לבניינים ירוקים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI