דף הבית חינוך ולימודים חינוך אחר מאבק רן ארז וארגון המורים לרפורמה במערכת החינוך
מאבק רן ארז וארגון המורים לרפורמה במערכת החינוך
הדס כהן 19/03/09 |  צפיות: 2743

מערכת החינוך בישראל נמצאת בנקודה בה יש צורך מיידי ברפורמה במערכת. מערכת החינוך הינה חשובה לשגשוג חברתי וכלכלי של המדינה ויש צורך לדאוג להשקיע במערכת לשם פיתוח המשאב האנושי. רן ארז וארגון המורים נאבקים ליישומה של רפורמת עוז לתמורה במערכת החינוך. רפורמה זו נבנתה לאחר מחקר מעמיק והינה מבוססת על השמת התלמיד במרכז תוך שינויים של גורמים שונים במערכת.

רפורמת עוז לתמורה פועלת לשינוי בארבעה היבטים מרכזיים במערכת החינוך. רן ארז וארגון המורים מאמינים כי קיימת חשיבות רבה לצמצום מספר התלמידים בכיתה. בדרך זו יוכלו התלמידים לקבל יחס רב יותר מהמורה שיוכל לאתר קשיים ולטפל בהם. בנוסף, יש חשיבות רבה ליצירת מערכת תגמול וקידום של מורים. הצעת מסלולי קריירה שונים יסייעו למקצוע להפוך למתגמל יותר, מכובד יותר ומבוקש. יש צורך גם בשינוי מבנה העבודה של המורים כך שיוכלו לבצע את כל מטלותיהם בעת שהייתם בבית הספר.

על מנת לאפשר את השינויים בהיבטים שהוזכרו, יש צורך בשינוי בתנאים הפיזיים בבית הספר. כיתות לימוד מרווחות וחדרי עבודה למורים יאפשרו את יישומם של היבטי הרפורמה השונים בהצלחה.

רן ארז וארגון המורים מעוניינים לבצע שינוי במערכת החינוך, אך בתנאי שלא יהיה זה שינוי אשר יפגע במורים. רפורמת עוז לתמורה הינה רפורמה אשר תכניה יוכתבו בידי המורים ואינה מונחתת ממעל. הרפורמה הוכיחה עצמה בעת ניסוייה במשך שלוש שנים על חמישה בתי ספר על יסודיים. רמת הנשירה והאלימות בקרב התלמידים ירדה, בעוד הישגיהם עלו. לאור הישגים מרשימים אלה, רן ארז וארגון המורים מאמינים כי רפורמת עוז לתמורה יכולה לסייע רבות לקידום מערכת החינוך ולאפשר למורים להעניק לתלמידים חינוך לערכים ולא רק לימוד חומר לבחינת הבגרות. מדינה בה מערכת החינוך משקיעה במשאב האנושי, הוא התלמיד, היא מדינה שתוכל לשגשג גם בתחומים אחרים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI