דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס – בואו נדבר על הבטון והמלט – חלק ב
יורם קראוס – בואו נדבר על הבטון והמלט – חלק ב
הדס כהן 23/01/14 |  צפיות: 2639


יורם קראוס הוא מנכ"ל חברת SMS ניהול פרויקטים ומספר על הבטון, על המלט ועל התהליך החשוב שהם מהווים עבור הבניה הישראלית, מה תהליך בדיקת הבטון ואיך כדאי לעשות את זה נכון. בחלק הראשון ציינו למה המלט והבטון מהווים את תהליך הבנייה הישראלית לתהליך קל יותר ומשמעותי יותר.


מה בעניין התקנים הקשורים לבניה הישראלית באופן כללי? איך הם משפיעים על תקני הבטון והמלט?


יורם קראוס: "בישראל יש תקנים אשר מאד מחמירים עם הבניה הישראלית באופן כללי, ועם הבטון והמלט בפרט. באתרי בניה בודקים את החוזק של הבטון על ידי מכון התקנים על מנת לוודא שמכון התקנים עומד בתקן. לסיטואציה מהסוג הזה יש שתי בדיקות ספציפיות. אחת מתבצעת אחרי 14 יום מהיום בו יצקנו את הבטון והשני מתבצעת 28 יום מהיום בו יצקנו את הבטון". מציין יורם קראוס.
איך מתבצעות הבדיקות האלו ומה המשמעות של מספר הימים שמקפידים עליהם לבדיקה?
יורם קראוס: "בכל יציקת בטון חדשה נלקחות דגימות. עבור כל דגימה יש שתי בדיקות, דומות לבדיקות שציינו בפסקה הקודמת. 14 ימים מתאריך יציקת הבטון (שבעה ימים בהם הרטבנו את הבטון, ושבעה ימים בהם ערכנו ביקורת על ההתייבשות של הבטון) ו – 28 יום מהיום שבו יצקנו את הבטון". מציין יורם קראוס.


עוד מוסיף ואומר יורם קראוס כי מבנה הבטון הגדול בעולם הינו סכר הגראנד קולי אשר נבנה על נהר הקול במדינת וושינגטון בארצות ברית ובנייתו הסתיימה למעשה רק בשנת 1942.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI