דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס – האם ישראל מעודדת בניה ירוקה? – חלק א'
יורם קראוס – האם ישראל מעודדת בניה ירוקה? – חלק א'
הדס כהן 13/02/14 |  צפיות: 2618


יורם קראוס הוא מנכ"ל SMS ניהול פרויקטים ומסביר לנו איך קובעים עד כמה ירוק הבית שבניתם והאם יש הקלות לבונים ירוק ומה הם הקריטריונים והתקנים הנהוגים בישראל.


יורם קראוס מציין כי בשלוש השנים האחרונות אפשר היה לסמן את המגמה ולראות מספר רשויות מקומיות שהתחילו לשלב מרכיבים של בניה ירוקה בהנחיות ובדרישות לקבלת היתרי הבנייה. עניין זה החל עם בודדים בלבד וכעת יותר ויותר רשויות מקומיות מאמצות תקנים עבור בניה ירוקה.
האם ידוע אם מדובר יותר בהנחיות ממשלתיות או שהמגמה מוכתבת בידי ארגונים אחרים?

יורם קראוס: "כל נושא הבניה הירוקה בארץ נמצא בחיתוליו ולכן ישנם עדיין לא מעט מקומות שעניין זה עוד לא הגיע אליהם והתקנים אינם תקפים בעניינים. כמו כן, כל נושא התקן של הבניה הירוקה מטופל בארץ במסגרות אקדמיות ומסגרות פרטיות, ביניהן גם וולנטריות באופיין. למסגרות ממשלתיות לדוגמא לוקח באופן מאד טבעי הרבה יותר זמן לקבל ולהפנים חידושים אך הן מתקדמות במסלול הירוק באופן איטי ובטוח ומפנימות את התקנים.


אילו הטבות יש שמעודדות את הבונים ירוק?
יורם קראוס: "קיימת התחלה של עידוד לבניה הירוקה בישראל. יש דו"ח שהגישה הכנסת ולפי הדו"ח יחולקו תמריצים למי שבוחר לבנות לפי בניה ירוקה. בעצם, מדובר על תמריצים באמצעות הקלות מס או הגדלת האחוזים של הבניה וכן, גם פטור מהיטל השבחה".

על איזה תקנים מדובר?
יורם קראוס: "הבניה הירוקה בארץ נסמכת על תקן 5281 הישראלי, ועל תקן ה – LEED האמריקאי. התקן הישראלי לבניה ירוקה מתייחס לבניינים חדשים, וגם לאלו שעברו שיפוץ יסודי, כולל גם בנייני מגורים ובניינים של משרדים או בעלי שטחי מסחר".

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI