דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס - בניה ירוקה והיסטוריה
יורם קראוס - בניה ירוקה והיסטוריה
הדס כהן 08/05/14 |  צפיות: 2689

מה היא ההיסטורית הבניה הירוקה ועל מה אנחנו צריכים להסתמך כשאנחנו באים להתעסק בתחום הזה באופן מסחרי או פרטי אפילו?האם היא טובה לבריאות שלנו? האם היא יקרה יותר או זולה יותר ובכלל, איך נהפוך אותה לדרך חיים?

יורם קראוס אומר שאבות אבותינו חיפשו כבר אז איך לבנות בית שישתלב נכון בסביבה ובטבע וכיצד לנצל את הטבע לטובתם מבלי לפגוע בו, וכל זאת מבלי שהתעמקו ייתר על המידה באידיאולוגיות ירוקות. זה היה חלק משיטות הבנייה שהיו נהוגות אז. כאשר נכנסה הטכנולוגיה לתחום הבנייה בתקופה המודרנית, נזנחו העקרונות הללו לטובת יעדים של רווח חומרי וכלכלי.

יורם קראוס: "נכון לימינו אנו, הנתונים שמספק ענף הבניה בכל הקשור לפגיעה בכדור הארץ מבהילים ממש".

מה קורה בטווח הרחוק בכל הקשור לבניה ירוקה בארץ? האם יש מקום לשינוי או שיפור כלשהו לעומת ארצות אחרות או שאנחנו נחשבים כמתקדמים גם בתחום הזה?

יורם קראוס: "מתוך ראיית קצרת טווח שלא מתחשבת בסביבה, לא בטבע וגם לא חושבת לרגע על טובת הדורות הבאים שיאכלסו את כדור הארץ, הלבשנו את האדמה בשמלת בטון ומלט והתעוררנו כעבור שנים, אולי כבר בדקה התשעים, כשסביבנו מבנים מזהמים פולטי פסולת וזוללי אנרגיה ורק אז נזכרנו שאפשר גם אחרת, שטכנולוגיה יכולה להיות חרב פיפיות, אך ניתן  לרתום אותה למטרות טובות ומועילות אם רק מתחילים לחשוב נכון - לחשוב ירוק. וזה נכון לגבי תחומים נוספים."

עוד מוסיף יורם קראוס כי בניה ירוקה היא טובה יותר לא רק לאיכות החיים בתוך הבית, אלא גם לבריאותכם הכללית והעתיד כולו הולך להיבנות על פי הבניה הירוקה המשמרת גם את אורח החיים הבריא וגם את איכות הבניה ואיכותה הכללית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI