דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס על מצוקת הדיור
יורם קראוס על מצוקת הדיור
הדס כהן 11/05/14 |  צפיות: 2521


מהו הפתרון למצוקת הדיור?
יורם קראוס אומר שהפתרון האפשרי למצוקת הדיור נמצא אך ורק בפריפריה. על מנת להפוך אותו למעשי יש לשנות חשיבה ולהשקיע בתשתיות כבידיים ומערכות תחבורה ציבורית נוחות ויעילות שיביאו את העובדים מהפריפריה למרכז וחזרה הביתה כדי לנהל חיים נורמליים.


מהו המחיר ההוגן עבור שכר דירה?
יורם קראוס
: "זוג צעיר בישראל מוציא על דיור כ-25% מהכנסתו. בשכ"ד, משכנתא או הלוואה. באירופה ההוצאה הזאת עומדת על כ-5%". עוד מוסיף יורם קראוס כי אינו כלל בחשבון את יוקר המחייה בארץ המשתווה למקומות אחרים בעולם. כיום לזוגות צעירים מאד קשה לקנות דירה ללא סיוע מהמשפחה וכאשר אין סיוע מהסוג הזה הזוג אמור לחיות בשכירות עד שיצליח לבדו לקנות דירה או להביא את הסכום הדרוש כמקדמה למשכנתא".


אז מה עושה זוג צעיר שרוצה לבנות, לקנות או לשכור לעצמו דירה קטנה שתשאיר לו גם מה לאכול בסוף החודש ויאפשר לו לחיות חיים רגועים שקטים ושלווים?


יורם קראוס: "לוקח משכנתא. אבל גם זה לא פשוט כמו שזה נשמע. על פי הוראות בנק ישראל מי שמבקש לקחת משכנתא מחויב לשים דמי קדימה בגובה של 30% משווי הדירה אותה רוצים לקנות. עבור זוג צעיר ללא ירושה יפה, זה בלתי אפשרי". עוד מוסיף יורם קראוס כי מהלכי הסופר טאנקר של ביבי לעצירת הסחף במחירי הדירות, הכוללים שיווק מואץ של אלפי יחידות דיור והפשרה מואצת של קרקעות לבנייה, מתרחשים ומכוונים אך ורק לפריפריה."
לסיכום – אין ספק שמצוקת הדיור היא אחת הבעיות של זוגות צעירים שלא יכולים לקבל סיוע מהמשפחה וממתינים לסיוע מהמדינה. לעיתים יש אפשרות לקבל סיוע, כל מה שצריך הוא מעט יוזמה וסבלנות למלא את הטפסים הנכונים אשר יסייעו בקבלת הסיוע המתאים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI