דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס – מדברים על ניהול ופיקוח בניה
יורם קראוס – מדברים על ניהול ופיקוח בניה
הדס כהן 12/05/14 |  צפיות: 2557


כולם יודעים שבניית בית היא הוצאה כלכלית מאד משמעותית עבור כל משפחה בישראל.
הוצאה זאת מושקעת על רקע מציאות לא פשוטה של הבנייה בארץ ובכל שנה מוגשות מעל ל3,000 תביעות על ליקויי בניה בדירות החדשות.

יורם קראוס
מלמד אתכם בכמה מילים כיצד תעמדו בתקציב ובלוחות הזמנים שקבעתם תוך בניית תכנית עבודה מסודרת ופשוטה.

מהיכן אפשר להתחיל?
יורם קראוס: "נקודת ההתחלה היא מאד פשוטה. רוב האנשים סומכים על הקבלן או על המהנדס במחשבה כי הכול יהיה בסדר, למרות שמדובר בפרויקט חייהם המשעבד את רוב חסכונותיהם. על פי נתוני התביעות בגין ליקויי בניה, אנו מסיקים כי אחוז גדול מרוכשי הדירות בישראל פועל באותה הדרך, ללא מודעות למציאות זו. האלטרנטיבה היא לשכור את שירותיו של מנהל פרויקט ולסמוך גם עליו."

כיצד מנהל פרויקט יכול לעזור לנו?

יורם קראוס: "מנהל פרויקט הוא איש מקצוע המכיר את כל התקנות, הנהלים והתרחישים האפשריים בתחום הבניה. תפקידו של מנהל הפרויקט הוא בעיקר לדאוג לאינטרסים שלכם מול בעלי המקצוע המעורבים בפרויקט של בניית הבית. הוא ידאג שתקבלו את התמורה ההולמת לכספים שאתם משקיעים, יוודא שהבניה מתבצעת על פי התכנון, יפקח על התקציב על מנת למנוע חריגות, ובסופו של דבר יבטיח לכם שקט נפשי. למרות הדעה הרווחת, מנהל פרויקט חוסך לכם כסף, שכן באמצעות ניהול נכון מנהל פרויקט יכול לחסוך עד 20% מעלויות הבניה."

עוד מוסיף יורם קראוס כי מנהל פרויקט יכול לסייע לכם לתפוס את ליקוי הבניה עוד לפני שנוצק הבטון או נבנה הקיר. מעבר לשקט הנפשי והחיסכון בעלויות, מנהל פרויקט חוסך לכם זמן יקר. רוב האנשים שבונים בית בישראל לא עומדים בלוחות הזמנים שנקבעו בשלב התכנון. לעומת זאת, רוב האנשים שבוחרים לעבוד עם מנהל פרויקט- מצליחים.

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI