דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות יורם קראוס – התקן לבניה ירוקה
יורם קראוס – התקן לבניה ירוקה
הדס כהן 18/05/14 |  צפיות: 2696


מהי באמת הבניה הירוקה?
יורם קראוס אומר שבניה ירוקה היא בנייה שמתייחסת לסביבה שבה נבנית, מתאימה עצמה לתנאי האקלים, לתנאי השטח ושואבת מהסביבה בה נבנית חומרים. מעבר לכך שהיא מומלצת והופכת להית הטרנד הכי חזק בתחום הבנייה המודרנית, היא מומלצת בכל אופן.


מדוע יש צורך בבניה ירוקה?
יורם קראוס: "קיים הצורך בכתיבת תקן ישראלי עבור בניה ירוקה אשר יעניק התייחסות ספציפית אל האקלים בישראל ואל הסביבה והחומרים בהם משתמשים לצורך הבניה. היות והבניה הירוקה אמורה להתייחס לסביבה בה בונים אותה, אי אפשר שתקני הבנייה הירוקה ילקחו ממדינה אחרת או שונה גם אם מדובר במדינות מתקדמות יותר". עוד מוסיף יורם קראוס כי התקן מתייחס למרכיבים שונים: שימוש חכם באנרגיה, בידוד, חיסכון במים, פינוי פסולת ממבנים, טיפול ברעש, הקפדה על איכות האוויר במבנים ושמירה על יחסים נכונים ו"ירוקים" בין השטח הבנוי לשטח הפתוח. התקן מאפשר לאדריכלים, קבלנים, מתכננים ויזמים המעוניינים לבנות מבנה שיעמוד בדרישות התקן, לקבל "תו ירוק" של מכון התקנים הישראלי.


האם יש דוגמאות?
יורם קראוס: "מגדל הנהלת בנק לאומי הוא הבניין הירוק הראשון בישראל והוא קיבל תואר זה ממכון התקנים הישראלי." עוד הוסיף וציין יורם קראוס כי בניין זה נבנה כחלק מאסטרטגיית האחריות הסביבתית לפי אמנה עליה הצהיר בנק לאומי. האדריכלים מירי קייזר ואילן קלנר תכננו את הבניין ומשרד האדריכלית תמי הירש הוביל את תהליך קבלת תו התקן הישראלי לבניינים ירוקים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI