דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר היכן מומלץ לערוך אבחון דידקטי ומתי כדאי לשקול זאת
היכן מומלץ לערוך אבחון דידקטי ומתי כדאי לשקול זאת
הדס כהן 29/06/14 |  צפיות: 2590

אבחון דידקטי מיועד על מנת לאשר או לשלול קיומן של לקויות למידה הפוגעות ביכולת האדם למצות את הפוטנציאל שלו בתחומי הלימוד השונים. אבחון TOVA לעומת זאת, נועד על מנת לבדוק האם קיימות הפרעות קשב וריכזו שעלולות גם כן לשבש את רמת ההישגיות בשל פגיעה ביכולת הריכוז. לרוב, שני האבחונים הללו מומלצים לתלמידי בית הספר, אך לפעמים גם מבוגרים פונים לבצע אותם על מנת לשפר את איכות החיים. בכל מקרה, לפני שניגשים לביצוע אחד האבחונים הללו, מומלץ לבחור את מרכז האבחונים שיספק פלטפורמה מקצועית לביצוע שני האבחונים ברמה נאותה.

כיצד מקבלים הפניה לביצוע האבחונים הללו

אם מדובר על תלמידי בית הספר, את ההפניה לביצוע אבחון דידקטי תקבלו מהיועצת הפדגוגית ובהמלצת יועצת השכבה בהנחה ואחת מהן או שתיהן סבורות כי הדבר נחוץ על מנת לסייע לילד להצליח בלימודים. אם ההורים שמים לב כי קיימת בעיית חוסר ריכוז, הם יכולים לפנות בעצמם לביצוע אבחון TOVA באחד ממוסדות האבחון הפרטיים וכך גם בוגרים שכבר סיימו את לימודיהם, אך הם סבורים כי הם סובלים מבעיית חוסר ריכוז שמשפיע על חייהם המקצועיים. אם אתם בתור הורים חשים כי ילדכם אינם מגיעים להישגים התואמים את רמת המשכל שלהם, תוכלו לפנות לביצוע שני סוגי האבחון באופן פרטי או דרך קופת החולים שתמליץ לכם על מרכז אבחונים העובד בהסדר עימה.

כיצד יודעים היכן מומלץ לערוך את האבחון

כאשר בודקים באיזה מרכז אבחונים כדאי לערוך אבחון דידקטי, כדאי לבדוק מי נכלל בצוות האבחון, מה כולל האבחון והאם ניתן לבצע אבחון חוזר במידה ובאבחון הראשון מתקבלות תוצאות לא וודאיות. מרכז אבחונים מקצועי יאפשר לערוך בו גם את האבחון הדידקטי וגם  אבחון TOVA שהוא אבחון ממוחשב הנערך בכיתת מחשבים מיוחדת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI