דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר האם בכל אבחון לקויות למידה נכלל גם אבחון דידקטי
האם בכל אבחון לקויות למידה נכלל גם אבחון דידקטי
הדס כהן 29/06/14 |  צפיות: 2552

באופן כללי ניתן לומר כי אבחון דידקטי אמור להיות חלק בלתי נפרד מכל תהליך אבחון על מנת לספק את תמונת מצב המקיפה ביותר ולאתר את הסיבה המדויקת לקשיים בלימודים. מכיוון שתהליך של אבחון לקויות למידה נועד על מנת למפות את היכולות של הנבדק בתחומי הלימוד השונים בכדי לאתר את הסיבות שגורמות לקשיים בתחומי הלימוד השונים, האבחון הדידקטי נדרש מכיוון שהוא בוחן את התהליכים הקוגניטיביים והנוירולוגיים במוח שמייצרים את הליקויים. אם אבחון הלקויות מקיף גם את האספקטים הרגשיים של הנבחן, האבחון הדידקטי מתמקד ביכולות הקרוא וכתוב ולכן הוא נחוץ להשלמת כל תהליך אבחון.

האם ישנם מקרים שבהם אין צורך לבצע אבחונים דידקטיים

אבחונים דידקטיים מומלצים במידה ונבחן חש קושי מסוים באחד התהליכים הדידקטיים שמשתתפים בתהליכי הלימוד כמו קרוא או כתוב, הבנת השפה או תהליכים הקשורים ליכולות לנתח נתונים מספריים. מי שימליץ על ביצוע אבחון דידקטי הוא יועץ פדגוגי מוסמך שבונה תוכנית של אבחון לקויות למידה. כאשר האבחון של היועץ מעיד על בעיית ריכוז או בעיה מנטאלית שקשורה לגורם פסיכולוגי סביבתי כלשהו, יתכן ולא יידרש ביצוע של אבחון דידקטי, אך מקרים אלו בודדים יחסית, מכיוון שהאבחון הדידקטי הוא אחד האבחונים הבסיסיים והראשונים שרק אחריו נהוג להפנות את הנבחן לבדיקות הבוחנות גם את ההיבטים הפסיכולוגיים.

ומה קורה לאחר ביצוע האבחונים

מטרתו של אבחון דידקטי היא לאפיין את אסטרטגיית הלימוד של הנבחן. על פי הנתונים הללו ניתן לאפיין את סוג ההפרעה ולקבוע את הטיפול שיסייע לפתור אותה. אבחון לקויות למידה שיתמקד באספקטים של קשב וריכוז וברקע פסיכולוגי סביבתי של הנבחן יסייע לקבוע האם נדרש טיפול תרופתי או טיפול פסיכולוגי על מנת להשיג שיפור בהישגי הלימודים של הנבחן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI