דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר כיצד מאבחנים הפרעות קשב וריכוז.
כיצד מאבחנים הפרעות קשב וריכוז.
הדס כהן 30/07/14 |  צפיות: 2791

הורים רבים עומדים בפני השאלה האם ילדם צריך לעבור אבחון לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז. בדרך כלל השאלה עולה עוד לפני שהילד בגיל בית ספר. המאפיינים: חוסר קשב, אימפולסיביות והיפראקטיביות באים לידי ביטוי בחיי היומיום וההורה המודאג שואל את עצמו האם מדובר בשובבות אובייקטיבית או בהפרעה ביולוגית.

במקרה של ספק ממשי רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי ולברר האם ההתנהגות של הילד נמצאת בטווח הנורמה ואופיינית לבני גילו. במידה ולא או במידה וגורם מהצוות החינוכי שעובד עם הילד מפנה את תשומת ליבכם לנושא, יש לגשת לאבחון,

האבחון הרשמי צריך להיעשות ע"י איש מקצוע בעל הכשרה וידע כמו פסיכולוגים קליניים, פסיכיאטרים ונוירולוגים של ילדים. חשוב לציין שפסיכולוג יוכל לאבחן, אך במתן התרופה יאלץ להיעזר ברופא המשפחה של הילד. נוירולוג יוכל לסייע במתן התרופות, אך לא במתן מענה להיבטים הנפשיים והרגשיים של ההפרעה.

בשלב הראשוני יתבצע איסוף מידע לגבי גורמים בחייו של הילד שעשויים לצור התנהגויות דומות לזו שיוצרת ההפרעה, שינויים פתאומיים בחייו של הילד, הפרעות שהן תוצר של לקויות למידה, הפרעות רגשיות ובעיות רפואיות אחרות.

בשלב הבא יעשה איסוף מידע בנוגע להתנהגויות של הילד בחיי היומיום שלו. איש המקצוע יתשאל את ההורים, את הילד ובאמצעות שאלונים גם את הצוות החינוכי שמלווה את הילד. במקרים מיוחדים יפנה הגורם המקצועי את הילד לעבור אבחון לקויות למידה בכדי להיות בטוח שלא מדובר בליקויי למידה כלשהו.

לאחר מכן יתחיל איש המקצוע בבדיקה ישירה של המאפיינים של הפרעת קשב וריכוז מול הילד. אבחון מסוג זה נערך במכון וכולל מספר אבחונים מסוגים שונים שמציבים את הילד בסיטואציות שונות של גירויים (שעמום אל מול עודף גירויים) ובודקים את התגובות שלו. לדוגמא, אבחון TOVA.

אבחון TOVA הוא בדיקה ממוחשבת שמשמשת להערכה נוירולוגית של מאפייני ההתנהגות של הילד בצורה של משחק מחשב שמציג גירויים חזותיים ומודד את התגובות להן.

לאחר שריכז את כל המידע שנצבר על הילד, מורכב פרופיל התנהגותי שלו, מוסקות המסקנות הרלוונטיות ובהתאם לכך מוצע הטיפול המתאים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI