דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר האם ניתן להניע גנרטור נייד תוך כדי פעולתו?
האם ניתן להניע גנרטור נייד תוך כדי פעולתו?
אוהד זמלר 07/08/14 |  צפיות: 3125

רבים מהאנשים שקונים או משכירים גנרטור נייד שואלים האם אפשר להזיז את הגנרטור הנייד תוך כדי שהוא עובד. במאמר הבא נענה על שאלה זו.

האם ניתן להניע גנרטור נייד תוך כדי שהוא פועל?

התשובה לכך היא שהדבר ניתן, אך איננו מומלץ כלל וכלל ולכן כדאי מאוד לכבות אותו לפני שמעבירים אותו ממקום למקום. הסיבה לכך היא שיש בגנרטור חלקים נעים שלא אמורים לחטוף טלטלות כי טלטלות יכולות להזיק להם כשהם עובדים ומסתובבים. כמו כן מערכת השמן של גנרטור נייד היא לא כמו מערכת שמן של רכב וכשהגנרטור פועל היא צריכה להיות מאוזנת כל הזמן, וכשמחברים את הגנרטור הנייד לוו גרירה של רכב ונוסעים אתו בשטח כמובן שהוא לא נוסע ישר כל הזמן אלא נע הצידה מפעם לפעם כשהוא מיטלטל בשטח.

הסיבה השנייה שבעטיה אסור להזיז גנרטור נייד כשהוא עובד היא שאם הוא עובד תוך כדי תזוזה אין לו את ההארקה. הארקה היא בעצם דרך להגן  על האדם מפני התחשמלות. ההארקה דואגת לכך שבעת קצר החשמל יזרום לתוך האדמה ולא לגופו של האדם שייגע בגנרטור כשיש קצר. ההארקה היא הכרחית וכשמפעילים גנרטור תמיד מחברים את ההארקה לקרקע. כך שלמעשה הסכנה בהזזת גנרטור כשהוא פועל היא שאם יהיה קצר הגנרטור לא יפרוק את החשמל לאדמה (כיוון שלא יהיה מחובר אליה) אלא לאדם שנוגע בו והוא יתחשמל.

האם ניתן בכל זאת לנייד גנרטור נייד במצבים מסוימים?

במצבים מסוימים הדבר ניתן. לדוגמא כאשר עורכים מצעד כמו עדלאידע, והמארגנים מעוניינים להפעיל במה ניידת על גבי משאית והם זקוקים לחשמל אשר יחזיק את כל המערך. במקרה זה ניתן להציב גנרטור נייד על המשאית כך שהוא יפעל תוך כדי שהיא נעה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אוהד זמלר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים 


מאמרים נוספים מאת אוהד זמלר
 
מערכת home automation לבית
20/12/15 | בית חכם
כיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה ניתן להפעיל את כל החשמל בבית במתג אחד בהתאם לשעה ביום. למשל אם אתם מצפים להגעת אורחים הביתה בצהרים ותרצו להפעיל את המזגן לא תצטרכו לגשת למתג של המזגן אלא ללחוץ על המתג היחיד בבית ומערכת home automation תבחר את הטמפרטורה הנכונה על פי מצב מזג האוויר בחוץ, וגם תדליק או תכבה את האורות בבית באמצעות החיישנים שלה.

מסור שולחן פיוניר - Pioneer PMS19
13/11/14 | צרכנות
מסור השולחן המקצועי של חברת פיוניר מדגם Pioneer PMS19 הינו מסור שולחן מקצועי חזק ואיכותי שהינו בעל הספק גבוה של 2000 וואט המתאים לחובבים ולבעלי מקצוע אשר מעוניינים במסור מצוין ואיכותי המיועד לביצוע מגוון רחב של סוגי עבודות.

היתרונות של פלס לייזר
03/11/14 | צרכנות
פלס לייזר הוא מכשיר שמשמש להרבה עבודות מקצועיות כמו עבודות רצפות, עבודות בנייה ועבודות גבס (פלס לייזר לגבס), ובנוסף גם עבור עבודות ביתיות פשוטות כמו תליית מסכי פלזמה או מדפים. פלס לייזר משמש בעלי מקצוע רבים כגון קבלני בניין, אנשי גבס ודקים ורצפים, ובנוסף גם פרטיים המעוניינים בביצוע עבודות ידניות בביתם בצורה מדויקת.

רכישת מכונת שטיפה בלחץ- גרניק
02/11/14 | צרכנות
אותו הדבר גם לגבי הבית שלכם. כשהבית מלוכלך לא נעים לשהות בו וכשהוא נקי ומצוחצח, הרבה יותר נעים ובריא לשהות בו ולארח בו אנשים. במאמר הבא נדבר על שני סוגים של מכונות שטיפה בלחץ , הנקראות גם מכונות גרניק שמשמשות לניקיון של בתים, משרדים, מפעלים ומוסכים.

מברגה אימפקט מקיטה V18 BTD140RFE
30/10/14 | צרכנות
מברגה אימפקט מקיטה דגם 18V BTD140RFEהיא מברגת האימפקט המקצועית והחזקה ביותר בחברת מקיטה ובשוק המברגות בכלל. דגם חזק זה של מברגה אימפקט מקיטה מגיע עם שתי סוללות ליתיום 18 V + מטען מהיר. מברגת אימפקט מקיטה זו היא מברגה מקצועית בעלת מומנט פיתול אדיר ונוחות מצוינת.

מברגה נטענת דגם Makita DF 330 DWE
28/10/14 | צרכנות
מברגת מקיטה 10.8 וולט מדגם DF330DWE היא מברגה נטענת קומפקטית שנחשבת למברגה משוכללת וחדישה. מברגה מומלצת זו מגיעה עם סוללות ליתיום במתח 10.8 V, ויש לה 2 מהירויות סיבוב.

מברגה מקיטה דגם 6261DWE 9.6V
27/10/14 | צרכנות
מברגות מקיטה דגם 6261DWE הינן מברגות מעולות אשר מגיעות עם מזוודת נשיאה, מטען ו- 3 סוללות. המברגות הללו הן בעלות קיבולת של 1.3 אמפר לשעה ומתח של 9.6 וולט. מברגה מקיטה זו היא מקיטה מברגה כדאית מאוד לרכישה ומתאימה עבור ביצוע של עבודות קדיחה ביתיות בפלסטיק, עץ, מתכת ועוד, וגם עבור הברגת והידוק ברגים.

כיצד לרכוש מסור שרשרת חשמלי או בנזין
23/10/14 | צרכנות
אם החלטת לעבוד בגינה שלך ואתה מעוניין לעשות את עבודת הגינון בעצמך, אתה צריך שיהיו ברשותך כלי עבודה טובים. ישנם כמה כלי עבודה אשר יכולים להפוך את העבודה שלך בגינה לטובה ונוחה יותר ואחד מהם הנו מסור השרשרת שיכול להיות מסור שרשרת חשמלי ויכול להיות מסור שרשרת בנזין. במאמר הבא נסביר כיצד לקנות מסור שרשרת חשמלי או בנזין.

גרונג וגרונג עם פנדל
22/10/14 | צרכנות
גרונג כעיקרון הוא מסור שולחן מסוג ספציפי עם אופציות מסוימות שמעניקות לו יתרון גדול בניסור מקצועי ומהיר של פרגולות, עצים ועבודות דומות אחרות. הפעולה של החיתוך אותה מבצע מסור גרונג היא די פשוטה, והיא מתבצעת באמצעות להבו אשר עולה ויורד במהירות, ומנסר את החלקים שאנו רוצים שינסר, באופן מדויק.

טיפים לרכישת מסור שולחן ולשימוש נכון בו
20/10/14 | צרכנות
מסור שולחן מוצב בדר"כ מעל מיתקן קבוע ולעתים על מיתקן נייד, ומנסרים אתו באמצעות דיסק ייחודי המורכב עליו. במאמר הבא יובאו טיפים לשימוש ורכישה נכונים של מסור שולחני.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI