דף הבית חינוך ולימודים חינוך אחר רן ארז והמאבק לשינוי בחינוך
רן ארז והמאבק לשינוי בחינוך
הדס כהן 26/04/09 |  צפיות: 2625

מאבק המורים שהתחולל בתקופה האחרונה היה מאבק שבמרכזו עמד הרצון לשינוי במערכת החינוך. רן ארז וציבור המורים מאמינים כי ניתן לשנות את המערכת כך שתביא לקידום התלמידים והעלאת מעמד המורים. על מנת לבצע שינוי מהותי, יש צורך בשינויים במערכת אשר יאפשרו את קידומה. מאבק המורים קיבל תמיכה חסרת תקדים אשר הגיעה לשיא בהפגנה גדולה בכיכר רבין בתל אביב. התמיכה הרבה הוכיחה כי גם לציבור הרחב ברור כי יש צורך בשינוי במערכת החינוך.

 

רן ארז וארגון המורים הציבו מספר מטרות עיקריות במאבקם. מטרה אחת הייתה צמצום מספר התלמידים בכיתה. הצורך בצמצום מספר התלמידים למקסימום 30 תלמידים בכיתה הינו חשוב לשם שיפור תהליכי למידה והענקת תשומת לב רבה לתלמידים בעלי צורך בכך. מטרה זו הושגה ונתקבלה התחייבות לצמצום מספר התלמידים ל-32 בכיתה במערכת כולה.

מטרה חשובה נוספת הייתה השבת שעות לימוד אשר נלקחו ממערכת החינוך העל-יסודית. 110,000 שעות לימוד קוצצו מן המערכת העל יסודית ומאבק המורים נלחם על השבתן. שעות הלימוד הנוספות יכולות לסייע לקליטת מורים נוספים במערכת וכן לאפשר למורים לחנך ולא רק להעביר חומר לימודים לבחינות הבגרות. מטרה זו הושגה גם היא. על אף ההתחייבות שניתנו מתעכב יישומם וארגון המורים נאבק על כך שהממשלה תעמוד בהתחייבויותיה.

 

מטרה שלישית אשר עמדה במרכז מאבק רן ארז וארגון המורים קשורה ברפורמת עוז לתמורה. רפורמה זו הינה תוכנית אשר נבנתה על בסיס מחקרים של מאות מומחים ונוסתה על חמישה בתי ספר על יסודיים במשך שלוש שנים. בעת ניסוי התוכנית היא השיגה הישגים מרשימים, בהם שיפור בהישגיהם הלימודיים של התלמידים. בנוסף, רמת הנשירה ורמת האלימות ירדו בעת ניסוי התוכנית. הישג חשוב נוסף הייתה יכולתם של המורים גם לחנך ולא רק ללמד חומר לבחינות הבגרות. הישגים משמעותיים אלה הוכיחו את יכולתה של הרפורמה לבצע שינוי במערכת החינוך. רן ארז וארגון המורים נאבקים לשם קבלת הרפורמה ויישומה על המערכת.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI