דף הבית בניין ואחזקה שיפוצים שיפור מיגון לבית
שיפור מיגון לבית
dadon 16/10/14 |  צפיות: 2567

המצב הביטחוני בארץ הוביל אזרחים רבים להצטייד באמצעי מיגון שונים לבית. אחד מאמצעי המיגון הפופולאריים ביותר הם הממ"דים. החל משנת 1992 נכנסה תקנה בחוק המחייבת מבנים חדשים להכניס חדרי מיגון בדירות ובתים פרטיים. אולם, בתים אשר נבנו לפני שנת 1992 ולפני פרוץ מלחמת המפרץ, אינם מצוידים בממ"דים, וצריכים לדאוג לאמצעי בטיחות באופן עצמאי. ישנם מספר דרכים להוסיף מרחב מוגן דירתי לבית, כאשר הדרך הפופולארית והפשוטה היא להוסיף ממ"ד מוכן. אולם, בבתים רבים אילוצים שונים אינם מאפשרים לבנות ממ"ד, ואז יכולים בעלי הבית לבצע שיפור מיגון.


כיצד מתבצע שיפור מיגון?

שיפור מיגון הוא למעשה הפיכה של חדר קיים בדירה לחדר מוגן באמצעות ציפוי הקירות של החדר בבטון בעובי של 8 – 10 ס"מ. במקרה בו שיפור ההגנה נעשה באמצעות יציקת בטון, יש להגדיל את עובי הקיר בכ- 10 ס"מ, אולם אם החיפוי נעשה באמצעות התזה, ניתן להסתפק בעובי של 8 ס"מ. בתהליך מיגון חדר קיים  שכבת הבטון כוללת גם רשת ברזל בעובי של כ – 8 מ"מ, ודלת החדר מוחלפת בדלת ברזל של מרחב מוגן. את החלון בחדר מחליפים בחלון ממ"ד תקני, ומוסיפים תוספת של שני צינורות אוורור, האחד פנימי והשני חיצוני. בסיום תהליך יצירת שכבת היציקה הפנימית מצפים את החלק הפנימי של הקירות בשכבה דקה של טיח, חשוב שהשכבה אכן תהיה דקה, על מנת למנוע נפילה של טיח מהקירות במקרה של התקפה.


טיפים חשובים למעוניינים בתהליך

אם אתם נמנים בין אלו אשר מעוניינים לבצע תהליך של שיפור מיגון, מומלץ שתעקבו אחר הטיפים הבאים:

  • לפני שמבצעים מיגון של חדר קיים מומלץ מאוד להחליט על חדר בעל חלון אחד בלבד. כל חלון נוסף, מחייב גם כן החלפה שלו לחלון ממ"ד תקני, מה שעשוי להעלות את מחירה של העבודה.

  • רצוי מאוד לקחת דגימה מהבטון אשר משמש לאטימת הקירות לבודקים מקצועיים, ולקבל תעודת בדיקה בתום התהליך.

  • מומלץ לבחור בקבלן רשום, בעל שם וניסיון בבניה של ממ"דים בעברו.

  • בסיום העבודה יש להציג את המבנה בפני מהנדס, ולקבל ממנו אישור על תקינותה של העבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI