דף הבית מתכונים ואוכל מתכונים - אחר לחמים ללא גלוטן? זה לא חלום!
לחמים ללא גלוטן? זה לא חלום!
הדס כהן 30/01/15 |  צפיות: 3735

אין ספק שטרנד ה'ללא גלוטן' תפס תאוצה בתקופה האחרונה, והוא משתלט בהצלחה על תפריטים רבים. ויש לזה סיבה טובה: האנשים שהסירו את הגלוטן מהתפריט שלהם והכניסו במקום יותר פירות, מאפים ללא גלוטן,לחמים ללא גלוטן ונמנעו מסוכרים, הגיעו לתוצאות בריאותיות מרשימות תוך זמן קצר. אז מהו טרנד ההימנעות מגלוטן?

קצת על הגלוטן..

גלוטן הוא חלבון שקיים ברוב סוגי הדגנים הנפוצים, ובניהם החיטה המוכרת לנו. היתרון העיקרי של חלבון זה הוא העובדה שהוא מאפשר להפוך קמח לבצק, הגלוטן הוא 'הדבק' של הלחם, הוא אינו מסיס במים. אך מהצד השני, לגלוטן אין שום יתרונות תזונתיים. ההפך הוא הנכון: קיימים מחקרים ואנשים המאמינים שהגלוטן אפילו מזיק לבריאותנו, והם נמנעים ממנו כמה שאפשר.

דיאטת 'ללא גלוטן'- אפשרית?

סביר להניח ששמעתם את צמד המילים 'דיאטת גלוטן'. דיאטה הכוללת במרכזה הימנעות מוחלטת מגלוטן היא תופעה שכיחה בתחום הדיאטות לאחרונה, ומי שהקפיד לשמור עליה ועל אכילת מאפים ללא גלוטן במקביל להימנעות מסוכרים, העיד שחווה שיפור בריאותי מסחרר. במקביל לטרנד הדיאטות, קיימים עד כשני אחוזים מהאוכלוסייה שגלוטן הוא ממש כמו רעל עבורם: הגוף שלהם לא מעכל כמו שצריך את המרכיב המרכזי בגלוטן (גליאדין) , ואכילת מאכלים המכילים גלוטן מזיקים למערכת העיכול שלהם (למעי הדק בעיקר). אנשים אלו הם חולי הצליאק והם חייבים להימנע מאכילה של מאפים עם גלוטן.

לחמים ללא גלוטן- משימה אפשרית וטעימה

ויתור על הגלוטן באופן מוחלט ועל הסוכר גם כן, הוא צעד ענק בדרך לתזונה נכונה. הגלוטן, שכאמור אין לגוף שום תועלת בו, נמצא ברוב המאפים המתוקים והמלוחים המשמנים שאפשר לחשוב עליהם. עברו עוד היום ללחם ומאפים ללא גלוטן ולא תצטערו על זה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI