דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה זכויות הפרט מה זה תרגום נוטריון?
מה זה תרגום נוטריון?
הדס כהן 18/10/15 |  צפיות: 2140

יש מקצוע אחד שקשור לתחום המשפט והוא מקצוע פחות מוכר אך הוא נדרש מאוד וזה הנוטריון. כל אמא יהודייה חולמת שהבן או הבת שלה יהיו רופאים או עורכי דין, ואם כבר להיות עורך דין אז למה לא להיות יותר מזה ומצטיין בתחום? נוטריון הוא שדרוג של מעמד עורך הדין והוא זה שיכול לחתום על מסמכים שיוצגו בפני בית המשפט, ונוטריון צריך להיות כמה שנים בתור עורך דין ולעבור הסמכות ומבחנים עד שהוא יכול לעסוק במקצוע. נוטריון יכול לחתום גם על תרגום נוטריון ואנו נבין מה הוא התרגום הזה ומי צריך אותו?

מהו התרגום?

תרגום נוטריון כשמו כן הוא, תרגום החתום על ידי נוטריון. למה צריך אותו? מכיוון שלעיתים מתבצע משפט במקום מסויים בעולם והעדים נמצאים במקום אחר בעולם, וצריך שהם יצהירו על הכתב את העדות שלהם אך צריך חתימה על התרגום של המסמך לשפת היעד. הנוטריון הוא זה אשר חותם על המסמך ועדיף שהוא יידע את שתי השפות, ואם לא כן אז הוא צריך לפחות לוודא שמי שתרגם את המסמך הוא בעל יידע מושלם בשתי השפות הללו. הנה דוגמא אחת למה צריך את התרגום הזה ולמה הוא כל כך חשוב...

דוגמא

יש אין ספור דוגמאות לצורך בתרגום של נוטריון, אך אחד מהם הוא המקרה הביטוחי. נניח שישראלי שבר את הרגל בחופשת סקי בשוויץ והוא תובע שם את מועדון הגלישה. הוא יצטרך מן הסתם מסמכים שיעידו על מצבו הרפואי ואת זה הוא יעשה על ידי רופא ישראלי. אך את העדות של הרופא צריך לתרגם לשפת היעד, ואת זה צריך להחתים אצל נוטריון שיודע שהתרגום של המסמך הוא המושלם ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')

אישורי נוטריון
מתי אנחנו זקוקים לשירותים של נוטריון? מהי החשיבות של אישורי נוטריון? ואל מי צריך לפנות? לפניכם כל המידע החשוב על האישורים אותם מספק נוטריון ועל הצורך של אותו אישור הנוטריון בעל תוקף משפטי.

חשיבותם של אישורים נוטריוניים
01/08/16 | תקשורת
לאישורים נוטריוניים חשיבות רבה, הן בשל הצורך שבהם והן בשל פסיקתו של הנוטריון ורמת החשיבות שיש לתפקידו של הנוטריון. לנוטריון תפקיד חשוב במערכות המשפטיות הבינלאומיות, ועל כן, מדובר באחד מן המסמכים החשובים ביותר, להם תוקף משפטי לכל דבר ועניין, לא רק במדינת ישראל, אלא גם במדינות מעבר לים.

תפקידו של נוטריון
לנוטריון תפקיד משפטי חשוב במערכת המשפט הבינלאומי. סימוכין לכך, ניתן לראות עוד מתקופות קדומות, והחל משנות ה 70 הוקמה במדינת ישראל חוקת נוטריונים, תחת משרד המשפטים הממשלתי. לנוטריון יכולת לתת אישור משפטי בעל תוקף בינלאומי בכל הקשור לאישורי מסמכים ותרגומי מסמכים, אישורי תעודות, אימותי חתימה ואישורי חיים. לכל אישור שכזה תקיפות בינלאומית המאפשרת הבאת ראייה במידת הצורך במערכות מקבילות שמעבר לים.

למה בעולם העבודה כיום הכי נכון ללמוד לימודי מקצוע?
שוק העבודה הולך ונעשה תחרותי והוא משתנה ומתעצב עם תחומי ידע חדשים ודרישות מחמירות יותר להתמקצעות ובקיאות בתחומי ידע ספציפיים. בדיוק מהטעם הזה לימודי מקצוע הפכו באחרונה לבחירה נבונה וחכמה עבור מי שמעוניינים בקריירה מבטיחה מצד אחד ובמסלול לימודים קצר וממוקד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI