דף הבית חינוך ולימודים חינוך אחר אישורים נוטריוניים- למה הם משמשים?
אישורים נוטריוניים- למה הם משמשים?
הדס כהן 30/11/15 |  צפיות: 9347

תקפידיו של הנוטריון

נוטריון הוא קודם כל עורך דין בהכשרתו. בנוסף לכך, הוא עבר גם הסמכה רשמית אשר מקנה לו רישיון לאמת ולאשר מסמכים משפטיים מסוגים שונים. חתימת הנוטריון מהווה, למעשה, גושפנקא רשמית לכך שהמסמך אכן בתוקף ושניתן להתייחס אליו כאל מסמך משפטי של ממש- לצורכי הכרה על ידי גופים מסוגים שונים ולצורכי ראיות בהליכים משפטיים.

פעולות שהנוטריון רשאי לעשות

הפעולות שהנוטריונים רשאים לעשות מוגדרות בחוק. ראשית, הנוטריון יכול לאמת חתימה על מסמך כלשהו- דהיינו, לאשר שמי שחתם על המסמך אכן הוסמך לכך ועשה זאת על פי חוק. בנוסף לכך, יכול הנוטריון להנפיקאישורים נוטריוניים תקפים לכך שתרגום מסמך בוצע באופן נכון ונאמן למקור. אישוריים נוטריוניים נוספים שבאפשרותו של הנוטריון להנפיק הינם אישורים על כך שאדם כלשהו נמצא בחיים, וכן אימות מסמכים שונים כמו הסכמי ממון בין בני זוג.

עוד אישור נפוץ מאוד שנחתם על ידי הנוטריון הינו מסמך של ייפוי כוח. מסמך זה מעניק לאדם אחד סמכות לעסוק בענייניו של אדם אחר, אך חשוב להבין כי מסמך זה נכנס לתוקף משפטי רק לאחר חתימה על ידינוטריון.

הסטוריית המקצוע

מעניין לדעת שמקצוע הנוטריון מקורו עוד בימי רומא העתיקה, אז שימשו הנוטריונים כפקידים ממשלתיים אשר נתנו אישור רשמי למסמכים שונים. אחד מן המנהגים שנותר על כנו עוד מימים עברו הינו מנהג השימוש בחותם עבור סגירת מסמכים, על מנת לוודא שלא יפתחו עד אשר יגיעו אל הידיים הנכונות. מובן מאליו שמאז ועד היום המקצוע עבר הרבה מאוד גלגולים ושינויים ברוח התקופות השונות. החוק המקובל היום נחקק בארץ רק בשנת 1976, והוא מגדיר את התפקיד ואת הסמכויות השונות של הנוטריון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI