דף הבית פיננסים וכספים פיננסים וכספים - אחר סוגים שונים של קרן השתלמות
סוגים שונים של קרן השתלמות
אבי 26/10/16 |  צפיות: 1394

קרן השתלמות הינה אחד מאפיקי החיסכון המומלצים והכדאיים לכל מי שעובד - גם בתור שכיר וגם בתור עצמאי. בעולם הרחב והמעניין של חסכונות לקראת גיל הפרישה לפנסיה ישנם מסלולי חיסכון רבים אשר מוגדרים בתור אפיקי חיסכון לפנסיה והם בדרך כלל מסלולי חיסכון לטווח ארוך, כלומר חיסכון המתפרש על פני מספר רב של שנים. קרנות ההשתלמות נחשבות לאפיקי השקעה לטווח קצר או בינוני של עד שש שנים. כמו כל אפיק השקעה אחר גם כאן ישנם כמה סוגים ומסלולים שכדאי להכיר את ההבדלים ביניהם.

ההבדלים בין קרנות ההשתלמות השונות, כמו גם הבדלים בין קרן פנסיה זו או אחרת נובעים מתכונות הקרן - האם היא מיועדת לקהל יעד מסוים (שוטרים, מורים, עובדי מדינה ועוד) מהן נקודות היציאה שבהן ניתן למשוך את הכספים, הטבות מס הניתנות או לא ניתנות בעת הפקדת הכספים או משיכתם ודרגת הסיכון המיוחסת לקרן (סולידית - ללא סיכון רב או קרן בסיכון רב יותר). גם דמי הניהול וניהול הקרן עצמה ניתנים לבחירה ולהחלטה של העובד על פי הנוחות שלו וההעדפות שלו. כאשר כל המידע מונח לנגד העין - אפשר לבחור.

היתרונות של קרן השתלמות על פני אפיקי השקעה אחרים

כאמור, קרנות ההשתלמות מתאימות לכל אחד. פתיחת קרן השתלמות והפקדת כספים בה היא פעולה המעודדת על ידי רשויות המדינה. לאחר שש שנים של הפקדות כספים, במידה ולא עשה העובד שימוש בכספים לצורך ביצוע לימודים או השתלמות מקצועיים - ישתחררו הכספים לזכותו, תוך קבלת הטבה משמעותית במס. במידה והעובד קרוב לגיל הפרישה מהעבודה וליציאה לגמלאות - יכול סכום הכסף הגדול שיעמוד לרשותו לשמש אותו בפרק החדש המתחיל בחייו ולתת לו שקט נפשי ורווחה כלכלית.

איך בוחרים קרן השתלמות?

כאמור, כמו כל אפיק של חיסכון לפנסיה חשוב מאד להתייעץ עם מי שבקיא בתחום ומכיר אותו היטב על מנת לקבל את כל המידע ולקבל החלטה מושכלת המתאימה לו באופן מושלם. אותו מומחה יוכל גם להמליץ על קרן פנסיה זו או אחרת, לתת את כל המידע הקשור בכספים המשתחררים לזכותו של העובד עת הוא פורש ממקום העבודה וכך יכול העובד להבין אט אט את המורכבות של אפיקי חיסכון אלה. כך גם קל להבין שישנן אפשרויות רבות שמתוכן ניתן וכדאי לבחור באופן אישי המתאים בדיוק לצרכיו של כל עובד ועובד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI