דף הבית פיננסים וכספים קופות גמל חוסכים לעתיד הילדים בקופת גמל להשקעה
חוסכים לעתיד הילדים בקופת גמל להשקעה
אבי 22/11/16 |  צפיות: 6096

בינואר 2017 תיכנס לתוקפה תוכנית "חיסכון לכל ילד", תוכנית אותה יזמה המדינה במטרה לייצר נקודת פתיחה כלכלית בסיסית לכל ילדי ישראל מבלי להתחשב במקום מגוריהם או ביכולתם הכלכלית של הוריהם. מה הם פרטי התוכנית ומה הקשר בינם ובין מוצר החיסכון החדש שהשיק משרד האוצר לאחרונה? להלן התשובות

תוכנית "חיסכון לכל ילד", הפרטים

במסגרת התוכנית "חיסכון לכל ילד" תקציב המדינה (באמצעות המוסד לביטוח לאומי) סכום של 50 ₪ מדי חודש עבור כל ילד, זאת על מנת שישמש כחיסכון לאותו ילד עד להגיעו לגיל 18. בפני ההורים אשר ילדיהם זכאים לקבלת סכום החיסכון תעמוד האפשרות לחיסכון זה 50 ₪ נוספים אשר יגרעו מקצבת הילדים אותה מעניק הביטוח לאומי.

היכן יופקדו החסכונות?

את סכום החיסכון תפקיד המדינה בחשבון חיסכון יעודי אשר ינוהל על ידי אחד ממספר גופים פיננסיים גדולים אשר אושרו לשם כך על ידי המדינה. בין הגופים אשר זכו לאישור זה נמנים הבנקים הגדולים בישראל, חברות ביטוח דוגמת חברת מגדל וכן כמה בתי השקעות.

עם תחילת יישום התוכנית יפנה המוסד לביטוח לאומי אל ההורים אשר ילדיהם זכאים לקבלת סכום החיסכון ויבקש מהם לבחור גוף פיננסי אחד מתוך רשימת הגופים המאושרים, על מנת שזה ינהל את חשבון החיסכון.

קופת גמל להשקעה, חדש בשוק ההון

על פי החלטת המדינה החשבון בו ינוהלו כספי החסכונות ינוהל כברירת מחדל במודל המכונה – קופת גמל להשקעה - מוצר פיננסי חדש אשר גובש על ידי משרד האוצר במהלך שנת 2016 ולאחרונה אושר לשיווק. לרשות ההורים תעמוד האפשרות להעביר את החשבון לאחד מן הבנקים המאושרים בתוכנית על מנת שזה ינוהל על ידם כתוכנית חיסכון בנקאית. עם זאת יש להניח כי רמות התשואה הנמוכות המאפיינות מוצרי חסכון בנקאי יניעו את מרבית ההורים מנקיטת צעד זה.

קופות גמל להשקעה יאפשרו לילדים עבורם נצבר החיסכון למשוך את כספם החל מהגיעם לגיל 18. במידה ויבחרו שלא לעשות כן וימנעו ממשיכת הכספים עד גיל 21 יזכו לתוספת חד פעמית בסך 500 ₪.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI