דף הבית חינוך ולימודים חינוך ילדים ידע זה כוח
ידע זה כוח
הדס כהן 15/02/18 |  צפיות: 8559

הלימודים בבתי הספר מעניקים לא מעט ידע, אבל היות והכיתות הן גדולות ולא כל תלמיד מצליח לקבל את מלוא תשומת הלב לשאלות בהן הוא מתקשה, הרחבת הלימודים לתלמידים מחוץ לשעות בית הספר הוא פתרון מצוין.

לא מעט הורים דוגלים בצורך לאפשר לילדים את החינוך הכי טוב שרק ניתן לקבל. לשם כך נבחרים בתי הספר הכי איכותיים בהם מקצועות עיקריים כמו פיזיקה, מתמטיקה ועוד נלמדים כחמש שעות שבועיות לערך. היות ולעיתים הלימודים במסגרת בתי הספר בשעות הבוקר ועד הצהריים לא מספיקים, חייב פתרון נוסף.

ללמוד בשביל להבין ולדעת

כל כך כיף כשיש מקום נוסף שבו אפשר ללמוד לא לצורך הציונים או למען ההורים, אלא באמת בשביל לדעת ואם לא ידעתם על האפשרות הזאת עד כה, הגיע הזמן להכיר אותה. במסגרת תכנית לימודים נוספת התלמידים יכולים להשתתף בשיעורים והרצאות לאחר שעות הלימודים הרגילות, אבל באווירה שונה לחלוטין מהמסגרת הלימודית הרגילה, וכך להכיר עולם שלם חדש ומרענן של נושאים שונים אותם לומדים במסגרת התכנית:

•           ללמוד את הפרטים הקטנים – ילדים זה עם סקרן ומיוחד שרוצים לדעת בדיוק מה מרכיב את גוף האדם, אך לא תמיד יודעים את מי לשאול. תכנית הלימודים חושפת את הילד אל תוך עולם המיקרוביולוגיה שם לומדים הילדים על חיידקים, נגיפים, מחלות זיהומיות ואף דרכי הטיפול. תחום זה הינו רחב מאד וכולל בנוסף הכרה של מבנה התא.

•           היקום ועד אינסוף – תחום החלל הוא תחום מאד פופולרי בקרב הצעירים (ולא רק). כשהשמש שוקעת, כולנו תוהים מה יש מעבר לכוכבים שאנחנו כל כך מתפעלים מהם, ומה בעצם מקיף את כדור הארץ. תכנית הלימודים המיוחדת הזאת חושפת את הילדים לנושאי הגלקסיות, חורים שחורים וכל הקשור ליקום והחלל.

•           לוגיקה זה חשוב – מתמטיקה הוא אחד המקצועות הכי חשובים בכל מסגרת לימודית. בתכנית קיימות הרצאות לוגיקה והצגת פרדוקסים משעשעים, תכנית שבזכותה התלמיד ילמד לפחד שלא לפחד ממספרים וחידות.

ללמוד, לא רק מהאינטרנט

כיום, עולם האינטרנט הוא עולם שלם של מידע וגישה לכל דבר שרק נרצה, ערוצי היוטיוב השונים, הקבוצות ברשתות החברתיות וגם הרצאות אונליין, כל זה בלי לצאת מהבית. אך המידע הרב יכול דווקא לבלבל ולא לדייק או להעשיר את ידע התלמידים. בגילאים הצעירים הללו חשוב שהתלמידים יקבלו הכוונה מדויקת, יחס אישי וסיוע להתמודדות מול המידע הרב שזורם אליהם מכל ערוץ תקשורת אפשרי, זאת ועוד, תכנית לימודים נוספת מאפשרת את ההזדמנות לצאת מהבית, ליצור מסגרת חברתית ולימודים משותפים באווירה נעימהו מעשירה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI