דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה אקטואליה רן ארז ורפורמת עוז לתמורה
רן ארז ורפורמת עוז לתמורה
הדס כהן 08/07/09 |  צפיות: 2532

מערכת החינוך בישראל נמצאת בנקודה בה קיים צורך הכרחי בשינוי. רן ארז וארגון המורים יצאו למאבק בשנה החולפת במטרה להיאבק על שינוי המערכת. ארגון המורים העל יסודיים מעוניין ברפורמה אך רן ארז מדגיש כי לא תתקבל רפורמה אשר מטרתה היא פגיעה במעמדם של המורים. ארגון המורים העל יסודיים מציעה רפורמה מטעמו אשר נבנתה על סמך מחקר מעמיק של מאות מומחים והוכיחה את יכולתה להוביל להישגים במסגרת ניסוייה. רפורמת עוז לתמורה אשר מציע ארגון המורים הינה רפורמה אשר מיועדת להוביל שינוי ערכי ומבני במערכת החינוך.

 

רפורמת עוז לתמורה מצריכה מספר שינויים עיקריים במערכת החינוך העל יסודית אשר יחד יובילו לשינוי כולל ומהותי. הרפורמה מצריכה יצירה של מערכת קידום ותגמול מורים. שינוי זה יוביל להפיכת ההוראה לקריירה ויהפוך את ההוראה למקצוע מוביל. השחיקה הקיימת במערכת תימנע ואיכות עבודתם של המורים תשתפר. שינוי נוסף אשר מצריכה הרפורמה הוא במבנה שבוע העבודה של המורה. שינוי זה יוביל לכך שכל משימותיו של המורה יתבצעו במסגרת שעות עבודתו בבית הספר. עוד שינוי שיתבצע במסגרת הרפורמה הוא צמצום מספר התלמידים בכיתה, כך ישתפרו תהליכי הלמידה בכיתה וכן יוכל המורה לסייע לתלמידים הזקוקים לכך. על מנת לבצע את השינויים השונים יש צורך גם בשינוי בתנאים הפיזיים בבית הספר, כך שכיתות הלימוד יהיו מרווחות יותר ויוקצו פינות עבודה אישיות לכל מורה.

 

הרפורמה נוסתה במהלך שלוש שנים על חמישה בתי ספר על יסודיים והישגיה היו גבוהים מן המצופה. הישגי התלמידים עלו ולמורה הייתה אפשרות ללמד גם ערכים ולא רק לחומר לבחינת הבגרות. כמו כן, ירדה מידת הנשירה ורמת האלימות, ומעמדו של המורה הועצם. רן ארז וארגון המורים העל יסודיים מאמינים כי רפורמת עוז לתמורה יכולה להוביל לשינוי הדרוש במערכת החינוך. כעת נאבקים רן ארז וארגון המורים לקבלת הרפורמה ויישומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI