דף הבית עיצוב ואדריכלות אדריכלות מתחילים בנייה בשטח
מתחילים בנייה בשטח
יחיאל לוי 30/09/20 |  צפיות: 518

רוב האנשים לא ממש מבינים מהי תוכנית תב"ע ואין להם ממש בקיאות בכל הנושאים הללו שנמצאים תחת וועדות של תכנון ובנייה וקשורים אל חברות קבלניות ואדריכלים. זה טבעי שלא להכיר את מה שלא "מתעסקים בו", אבל עם הזמן לומדים להכיר כל מיני מושגים, ודבר זה כולל גם את ההיכרות עם שינוי תבע ועם תב"ע בצורה בסיסית וברורה.


מתי מבצעים שינוי תבע

מי למעשה מאשר את השינוי של תוכנית בניין עיר? לשם כך יש לפנות אל הוועדה המקומית של תכנון ובינוי שקיימת בכל רחבי הארץ עבור כל עיר וכל רשות מקומית. בלי האישור של אותה הוועדה לא יהיה ניתן להתקבל אל עבר השלב של הבנייה עצמה ולא יהיה קיים היתר בנייה לאותו מגרש. משמע, שאם לא רוצים להתעכב יתר על המידה ולעמד בלוח הזמנים, זה חשוב להבין כי בין כל שלבי הפעולה של הפרויקט יש לבצע שינוי תבע ולהעבירו למקום הנדרש, ובזמן.


מי מבצע שינוי לתבע

לאחר שזה כבר ברור ומובן אל מי מעבירים את השינוי של התבע ועד כמה זה יכול להיות הר גורל שלא לעשות זאת במועד עבור ההתחלה של שלב הבנייה, זה כדאי גם להבין ולדעת מי בכלל מורשה לבצע את השינוי הזה מבחינה טכנית, ולהגיש את השינוי הזה אל אותה הוועדה שצוינה מעל.

תוכנית תבע מורכבת מכמה מסמכים רשמיים , שכוללים למעשה גם את התקנון וגם את התסריט.בתקנון ישנו התיאור של ההתוכנית מבחינה מילולית, ובתסריט יש את הסרטוט המלא של כל מה שמעוניינים לבצע מבחינה גרפית בצורה של חד מימד. מי מבצע זאת? חברות אדריכליות שיש להם את הבקיאות והניסיון שעריכה והגשה של התוכניות מסוג שינוי תבע בין כל השאר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.

רכב מפואר לכל אחד
לא חייבים להיות אנשים עם ממון רב על מנת לצאת אל הדרך מאובזרים ברכב שמכל עבר רואים שהוא נמנה על רכבים מפוארים ששטים להם בנוחיות רבה בארץ

מעבירים פליירים אל המטרה
28/10/20 | מכירות
יצירה של פליירים. זו דרך מאוד וותיקה שעדיי מוכיחה את עצמה בתור כזו שמסייעת לחברות גדולות וקטנות גם יחד להגיע אל קהל היעד שלהם בעסק קיים, ולגייס לקוחות עבור עסק שאך זה הרגע הוקם.

צבע שמתחיל באבקה
22/10/20 | שיפוצים
אלו סוגים של צבעים ישנם עבור יישום שונה, הצבע הכי מוכר הוא זה שמגיע בצורה נוזלית, וזה שאולי הכי פחות מוכר הוא צבע המגיע בצורה של אבקה.

צבעים עבור ציוד טכנולוגי
אומנם כבר פחות ופחות משתמשים בכבלים מן הסוג הזה, אבל הם דוגמא לשימוש של צבעים לציוד תקשורת מיני רבים.

האויב הכי גדול של מתכת
פתרון אפשרי הוא צבע לחלודה שקיים בכל חנות צבעים רגילה.

מתחילים בנייה בשטח
30/09/20 | אדריכלות
עם הזמן לומדים להכיר כל מיני מושגים, ודבר זה כולל גם את ההיכרות עם שינוי תבע ועם תב"ע בצורה בסיסית וברורה.

כיצד צובעים מתכות
25/09/20 | שיפוצים
איך צובעים חומר כגון מתכת? יש שלוש טכניקות עיקריות בעולם שמלא בצבעים.

צובעים את הבית בצבעי חג
16/09/20 | שיפוצים
המשימה הכי בולטת אולי היא זו של צביעת הבית עצמו, שכן קירות הבית עוברים סוג של בלאי ולפעמים פשוט רוצים לשנות את הצבע שהיינו רגילים אליו שנים רבות

דואר שיווקי המופץ לעסק
מה יש לוודא כשמעוניינים לבצע מהלך מן הסוג הזה? לענות על שתי שאלות שאותן כדאי טרם לכן להבין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI