דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר האויב הכי גדול של מתכת
האויב הכי גדול של מתכת
יחיאל לוי 08/10/20 |  צפיות: 437

מתכת היא חומר מאוד חזק שנמצא בשימוש גדול מאוד עבור בתי מגורים ועולם שלם של תעשייה. השימוש הרב והפופולאריות נובע מן החוזק הזה שגם ניתן לעיבוד בתנאים הנכונים, ולצביעה כדי לקבל את המראה שאותו מבקשים. האויב הכי גדול של מתכת הוא החלודה, וכאן כדאי להבין כיצד היא נוצרת על מנת לדעת יותר טוב כיצד מונעים ומטפלים בה.


איך נוצרת חלודה

חלודה היא דבר נוראי. צריכים להימנע ממנה גם מבחינה בריאותית כי היא יכולה לגרום לחולי במידה והיא חודרת אל מחזור הדם דרך פציעה, והיא גם כזו שמאכלת אט אט את המתכת עד אשר היא נחלשת ויכולה להתפרק כליל אחרי תקופה ארוכה שבה היא נשארת ככה חשופה.

איך בכלל נוצרת חלודה? חלודה נוצרת בתנאים של קורוזיה. מתכת חזקה צריכה נוכחות של רטיבות באופן קבוע כדי שזו תתחיל לפתח עליה שכבה חומה אדומה של חלודה שרק תלך ותגדל במידה וזו לא תטופל מראש או לאחר שזו הופיעה על המשטח. פתרון אפשרי הוא צבע לחלודה שקיים בכל חנות צבעים רגילה.


איך מונעים אותה

אם כבר מבינים מה התהליך שמביא אל התוצר שנקרא חלודה, מה שנותר הוא רק להעביר את המתכת תהליכים ששומרים עליה בצורה יעילה. יש מתכות שעוברות תהליך של גילוון שמגן עליה מפני מצבים של חשיפה לרטיבות והיווצרות קורוזיה, ויש תהליכים של יישום צבע לחלודה שמונעים את זה באותה צביעה בצורה טובה גם כן.

ההבדל הוא שאת הצבע הזה ניתן ליישם גם במקרה שכבר קיימת חלודה, עם צביעה על חלודה קיימת...יש מבחר רחב של צבעים עבור מתכות שכוללים הגנה מפני חלודה, ורק יש לבחור את הצבע הנכון כדי ליהנות ממתכת יפה ומוגנת באותו מקום.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
מקום נקי לעבודת משרד יעילה
כל משרד יכול להיות בעל עיצוב פנים ייחודי לו או כזה שנראה גנרי למדי, אבל הדבר הבא שחשוב שיהיה קיים בכל סוג של משרד הוא הניקיון שלו, מכל עבר ובכל פינה.

רכב מפואר לכל אחד
לא חייבים להיות אנשים עם ממון רב על מנת לצאת אל הדרך מאובזרים ברכב שמכל עבר רואים שהוא נמנה על רכבים מפוארים ששטים להם בנוחיות רבה בארץ

מעבירים פליירים אל המטרה
28/10/20 | מכירות
יצירה של פליירים. זו דרך מאוד וותיקה שעדיי מוכיחה את עצמה בתור כזו שמסייעת לחברות גדולות וקטנות גם יחד להגיע אל קהל היעד שלהם בעסק קיים, ולגייס לקוחות עבור עסק שאך זה הרגע הוקם.

צבע שמתחיל באבקה
22/10/20 | שיפוצים
אלו סוגים של צבעים ישנם עבור יישום שונה, הצבע הכי מוכר הוא זה שמגיע בצורה נוזלית, וזה שאולי הכי פחות מוכר הוא צבע המגיע בצורה של אבקה.

צבעים עבור ציוד טכנולוגי
אומנם כבר פחות ופחות משתמשים בכבלים מן הסוג הזה, אבל הם דוגמא לשימוש של צבעים לציוד תקשורת מיני רבים.

האויב הכי גדול של מתכת
פתרון אפשרי הוא צבע לחלודה שקיים בכל חנות צבעים רגילה.

מתחילים בנייה בשטח
30/09/20 | אדריכלות
עם הזמן לומדים להכיר כל מיני מושגים, ודבר זה כולל גם את ההיכרות עם שינוי תבע ועם תב"ע בצורה בסיסית וברורה.

כיצד צובעים מתכות
25/09/20 | שיפוצים
איך צובעים חומר כגון מתכת? יש שלוש טכניקות עיקריות בעולם שמלא בצבעים.

צובעים את הבית בצבעי חג
16/09/20 | שיפוצים
המשימה הכי בולטת אולי היא זו של צביעת הבית עצמו, שכן קירות הבית עוברים סוג של בלאי ולפעמים פשוט רוצים לשנות את הצבע שהיינו רגילים אליו שנים רבות

דואר שיווקי המופץ לעסק
מה יש לוודא כשמעוניינים לבצע מהלך מן הסוג הזה? לענות על שתי שאלות שאותן כדאי טרם לכן להבין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI