דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון
מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון
חיים נוי 04/04/21 |  צפיות: 155

מתקן ה-CCS של BD3 מגיע לציון הדרך של 4 מיליון טון

מתקן הלכידה ואחסון של פחמן (בחזית מימין) בתחנת הכוח Boundary Dam 3 בססקצ'ואן קנדה עבר ציון דרך של 4 מיליון טון של CO2 שנלכדו ונמנעה כניסתם לאטמוספירה.

הדברים הבאים מאת ברנט ג'ייקובס, P.Eng. הם הודעה בשם מרכז הידע הבינ"ל על CCS.

רג'ינה, ססקצ'ואן, 31 במרץ 2021, (GLOBE NEWSWIRE) :

צריך אומץ כדי להיות ראשונים. ועכשיו כשמתקן ה-CCS של Boundary Dam 3 (BD3) לכד ארבעה מיליון טון (4Mt) של CO2 ומנע את כניסתם לאטמוספירה, זה ציון דרך שראוי לציין.

לכמות הפחמן שהופחתה יש השפעת פליטות ששוות ערך לסילוק 865,000 מכוניות בערך מהכביש במשך שנה, והיא גם מדגישה את הערך וההשפעה בקנה מידה גדול של עקשנות בלמידה והתקדמות המבוססים על יישומים.

יש לי הזכות להיות חלק מהצוות במרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע) שבו אנחנו פועלים כדי לקדם את השימוש בלכידה ואחסון של פחמן (CCS) בקנה מידה גדול כאמצעי להפחית מאוד את גזי החממה בעולם. מה שייחודי במיוחד בעבודה הזאת הוא שאנחנו עושים זאת על ידי שיתוף הניסיון והידע הנרכש שלנו מהתקדמות לאורך עקומת הלמידה. המטרה שלנו היא להבטיח שלאחרים יהיה ביטחון של מומחיות; בסיס חזק ואמין של ידע לפני שהם מתחילים.

הסיפור של CCS ב-BD3 הוא סיפור של התקדמות גדולה והשראה ליוזמות CCS עתידיות. ביצועי לכידת הפחמן של BD3 ממשיכים להשתפר ולהדגים את היישום בעולם האמיתי של CCS כדי להפחית משמעותית פליטות במגזרי האנרגיה והתעשייה.

עם הניסיון שנצבר באמצעות התכנון, הבנייה, ההפעלה והשינויים לאחר מכן של מתקן ה-CCS של BD3, מרכז הידע פיתח שני מחקרים גדולים שממשיכים להיות בחזית של תהליכי הלכידה אחרי השריפה בכל העולם. חקר הישימות של CCS בשאנד (מחקר שאנד, נובמבר 2018) מראה שיפורים גדולים בעלויות, הסיכונים והיעילות של פרויקט ה-CCS, ומספק את הבסיס לחקר הישימות של CCS בליי (צפוי בסתיו 2021), שמיישם באופן ישר את ההתקדמות הזאת במגזר הצמנט.

הניתוח שלנו של הנתונים התפעוליים היומיים ממתקן ה-CCS של BD3, מאז שהוא התחיל את הפעילות הלכידה באוקטובר 2014, שותף לאחרונה בזירה העולמית בכנס תוכנית המו"פ של גזי חממה GHGT-15 של IEA במרץ 2021. התוצאות יותר ממבטיחות.

כמו ברוב המתקנים "הראשונים מסוגם", אפשר לצפות שיהיו חסמים לא צפויים שיפגעו בביצועים. המחקרים האלה המבוססים על יישומים אמיתיים שמטפלים באתגרים ספציפיים שהיו במערכת הלכידה במתקן ה-CCS של BD3 והפעולות המתקנות שנעשו כדי לשפר את הביצועים, האמינות והזמינות שלו. את הפעולות המתקנות האלה אפשר להעביר באופן ישיר למתקנים הבאים של CCS.

מעודד לראות שיפור יציב בפעילות בזמן כל כך קצר. CCS היא אפשרות ניתנת לביצוע וחיונית עבור תעשיות להפחתת פליטות ה-CO2 שלהן ואנחנו חייבים ליישם את הערך של מה שאנחנו לומדים מ-BD3 ולהשתמש בידע הזה כדי לזהות ולסלק חסמים קיימים שיש להם תפקיד חשוב בהשגה והשמירה על ביצועים אופטימליים.

הערכת ביצועים חיונית כשרוצים להגדיל את ההתקנה של טכנולוגיות CCS במגזרים השונים. כל שנה המיטוב של מתקן ה-CCS של BD3 ממשיך לעזור לשכלל את השיפורים ביעילות והתועלת הכלכלית. השיפורים האלה בביצועים מניבים בסיס חזק יותר לפרויקטים הבאים שמתחילים, על ידי הבטחת הפחתה בעלויות והסיכונים של הפרויקט וגם הגדלת יכולת החיזוי והוודאות התפעוליות.

מתקן ה-CCS של BD3, עם האומץ שלו להיות הראשון, סלל את הדרך להפחתה משמעותית בהון ובעלויות התפעוליות יחד עם הגדלת היעילות כדי לשפר עוד את הדור הבא של מתקני CCS.

ברט ג'ייקובס הוא ראש צוות ההנדסה במרכז הידע הבינ"ל על CCS ויש לו מומחיות מעשית בעבודה על מתקן ה-CCS של BD3 והוא המחבר של חקר הישימות של CCS בשאנד וחקר הישימות של CCS בליי.

אודות מרכז הידע הבינ"ל על CCS (מרכז הידע): עם מנדט לקדם את ההבנה וההתקנה של CCS בקנה מידה גדול כדי להפחית פליטות גזי חממה בעולם, מרכז הידע מספק את הידע ליישום פרויקטי CCS בקנה מידה גדול וגם מיטוב CCS באמצעות בסיס הידע ממתקן ה-CCS המשולב במלואו Boundary Dam 3 והמחקר המקיף על CCS מהדור השני, שמוכר בשם חקר הישימות של CCS בשאנד. מרכז הידע, שפועל מאז 2016 בכפוף לניהול של מועצה עצמאית, הוקם על ידי BHP ו-SaskPower. למידע נוסף: https://ccsknowledge.com/.

אודות מתקן ה-CCS של Boundary Dam 3 של SaskPower (BD3), שנמצא ליד אסטיבן, ססקצ'ואן, קנדה הוא מפעל הלכידה ואחסון של פחמן (CCS) המשולב במלואו עם שרשרת מלאה הראשון בעולם בתחנת כוח פחמית. אשכול המתקנים של השרשרת המלאה קרוב למתקן של BD3, ומספק הדגמה והפעלה מלאות של CCS מוכח ובטוח. הניסיון המסחרי המקיף הפועל הזה מספק תובנות על הטכנולוגיה ודרישות אחרות שלא זמינות באף מקום אחר. השרשרת המלאה של פעולה משולבת כוללת: מתקן ללכידת פחמן, הובלה לשיוב נפט משופר; אחסון CO2 באקוויסטור, מתקן ניסויים של לכידת פחמן, מתקן מחקר של בקרת פליטות. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.ccsknowledge.com.

קשרי מדיה:

International CCS Knowledge Centre

Jodi Woollam
Head of Communications & Media Relations
jwoollam@ccsknowledge.com
T: +1-306-565-5956 / M: +1-306-520-3710

ccsknowledge.com
Twitter: @CCSKnowledge
198 - 10 Research Drive Regina, SK S4S 7J7 Canada

i United States Environmental Protection Agency. Greenhouse Gases Equivalencies Calculator - Calculations and References. https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gases-equivalencies-calculator-calculations-and-references
ii International CCS Knowledge Centre. 2021. “Derate Analysis for SaskPower’s Boundary Dam Unit 3 During the First Four Years of Operation;” 2021. “Reliability Improvements of SaskPower’s BD3 Capture Facility Through Operational and Process Design Changes: Experiencing the First Four Years of Operations.”

תמונת יח"צ זמינה בלינק הבא:

https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/813d913e-25ca-4401-9185-50152d2b1478

 

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית GLOBE NEWSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Bitwats מתחילה להפיץ מכונות כרייה ASIC הכי רווחיות
Bitwats (www.BitWats.com), צוות של מובילים בטכנולוגיה שעובדים ללא לאות כדי להביא את טכנולוגיית כריית הקריפטו הכי עדכנית לציבור, החלה להפיץ עכשיו את מכונות כריית הקריפטו הכי חזקות ורווחיות בשוק. היצע המוצרים של החברה כולל כעת את BT, DBT ו-GBT, שלוש מכונות כרייה עם כמה אלגוריתמים שיכולות לספק קצב גיבוב מהיר כברק, יעילות אנרגטית מכסימלית ותשואה על ההשקעה המהירה ביותר האפשרית.

רשת תחנות תחזוקת הקו הכלל עולמית של בומברדייה מתרחבת לאתר העשירי שלה - ז'נבה, שווייץ
תחנת תחזוקת הקו החדשה של בומברדייה בז'נבה היא העשירית שנפתחה בכל העולם ותספק יכולות שירות משופרות באירופה האתר הוא התוספת האחרונה לרשת שירות הלקוחות המתרחבת במהירות של בומברדייה, שבתהליך של הגדלת טביעת הרגל שלה ב-50% התחנה שנמצאת במרכז חשוב ערוכה למלא את דרישות התחזוקה של הצי הגדל של מטוסי המנהלים Challenger ו-Global של בומברדייה

המרכז לחקר מערכות מאובטחות של המכון לחדשנות טכנולוגית יוצר שותפויות עם אוניברסיטאות מובילות בעולם בפרויקטים פורצי דרך
השותפויות עם אוניברסיטאות יוקרתיות מאיחוד האמירויות, ארה"ב ואירופה יקדמו פריצות דרך במערכות מאובטחות.

Bitwats מתחילה להפיץ מכונות כרייה חזקות עם ASIC 5nm
Bitwats (www.BitWats.com), צוות של מובילים בטכנולוגיה שעובדים ללא לאות כדי להביא את טכנולוגיית כריית הקריפטו הכי עדכנית לציבור, החלה להפיץ עכשיו את מכונות כריית הקריפטו הכי חזקות ורווחיות בשוק. היצע המוצרים של החברה כולל כעת את BT, DBT ו-GBT, שלוש מכונות כרייה עם כמה אלגוריתמים שיכולות לספק קצב גיבוב מהיר כברק, יעילות אנרגטית מכסימלית ותשואה על ההשקעה המהירה ביותר האפשרית.

SHOPFEVER -- פתרון משולב מאוד מבוסס להתחברות לפלטפורמות המסחר הליבתיות של סין
מותגי יופי טבעיים מחו"ל מפנים את תשומת הלב בשוק הסיני

אנטרה מכריזה כי רון מיירון, מומחה בריאות עולמי, מצטרף לדירקטוריון שלה
Entera Bio Ltd. (NASDAQ: ENTX), מובילה בפיתוח של תרופות של מולקולות גדולות שניתנות דרך הפה, הודיעה היום רון מיירון הצטרף לדירקטוריון שלה. מר מיירון תופס את מקומו של זאב ברונפלד, המייסד של אנטרה, שפעל בשירות הדירקטוריון מאז 2010 וכיהן כיו"ר שלה משנת 2014 עד 2016.

זום מודיעה על Zoom Apps Fund של 100 מיליון דולר
קרן הון סיכון חדשה תמריץ חדשנות בסביבה של Zoom Apps

יחידת הייעוץ של Munich Re מחזקת את יכולות התמחור שלה עם Akur8 בשיתוף פעולה גלובלי
Akur8 שמחה להודיע על ההסכם לשיתוף פעולה גלובלי שלה עם Munich Re כדי לחזק את יכולות התמחור של Munich Re ביחידת הייעוץ הגלובלי1. שלה. לפי ההסכם הזה, Munich Re תקבל גישה לפתרון מידול תעריפים חדש בחזית הקידמה ו-Akur8 תחזק את דריסת הרגל שלה על ידי שיתוף פעולה עם אחת הספקיות המובילות בעולם של ביטוח, ביטוחי משנה ופתרונות לסיכונים שקשורים לביטוח.

החברות NielsenIQ ו-J.D. Power חתמו על הסכם התקשרות אסטרטגית כדי להביא את מחקרי תעשיית הרכב שאין שני להם לשווקים עיקריים במגמת צמיחה
תובנות הנובעות מנתונים ידווחו על התאוששות תעשיית הרכב לאחר מגיפת ה- 19-COVID

החברות NielsenIQ ו-J.D. Power חתמו על הסכם התקשרות אסטרטגית כדי להביא את מחקרי תעשיית הרכב שאין שני להם לשווקים עיקריים במגמת צמיחה
תובנות הנובעות מנתונים ידווחו על התאוששות תעשיית הרכב לאחר מגיפת ה- 19-COVID
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI