דף הבית הודעות לעיתונות אינטרנט ומחשבים צים ו-Data Science Group מקימות מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית
צים ו-Data Science Group מקימות מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית
איריס וינשטיין 13/07/21 |  צפיות: 786

המרכז יעסוק בפיתוח פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה במטרה ליצר ערך תחרותי לצים בזירה הגלובלית

חברת הספנות הבינלאומית צים (NYSE: ZIM) וחברת Data Science Group (DSG), מקימות במשותף מרכז מצוינות בתחום הבינה המלאכותית. המרכז, יעסוק בפיתוח פתרונות בינה מלאכותית ולמידת מכונה, משלב הרעיון עד לשלב המימוש, במטרה לייצר ערך תחרותי משמעותי לצים בזירה הגלובלית. בין התחומים בהם יתמקד המרכז ניתן למנות את תחומי הלוגיסטיקה, התפעול, הפיננסים והמסחר.

במסגרת המרכז יפעלו צוותים של חברת צים ושל DSG הכוללים מומחי AI ומהנדסים שיעסקו בבחינה, ולידציה ופיתוח של פרויקטי AI ובמימושם בסביבה התפעולית של חברת צים. הצוותים יעסקו בין היתר בפיתוח מודלים לחיזוי ביקושים, תכנון מסלולי הפלגה, אוטומציה של תהליכים לוגיסטיים ועוד, תוך חישוב כלל הדאטה הנצבר בצי האניות, בעשרות אלפי מכולות, בנמלי הים ותוך התחשבות ברגולציות השונות שהחברה כפופה אליהן.

DSG מספקת לצים את הידע בתחומי מדעי הנתונים ולמידת המכונה, לצד המתודולוגיה והיכולות שצברה במהלך השנים במסגרת פעילותה במגוון ורטיקלים עסקיים, דבר שיאפשר לצים פיתוח מהיר, יצירתי ויעיל של פתרונות מבוססי AI מתקדמים. צים תספק את התובנות העסקיות הנדרשות בפיתוח הפתרונות ואת התשתיות הטכנולוגיות הנדרשות לצורך התפעול השוטף.

אלי גליקמן, מנכ"ל צים אמר כי: "שילוב של פתרונות חכמים במערך הטכנולוגי של צים הינו חלק מרכזי בחזון שלנו להוביל את תחום השינוע הימי תוך שימוש במגוון סוגים של טכנולוגיות מתקדמות. בחרנו ב-DSG, המובילה בעולמות הבינה המלאכותית ובעלת ניסיון בפרויקטים בינלאומיים רחבי היקף בתחום, ואנו משוכנעים כי שיתוף הפעולה יביא למימוש החזון הזה תוך קידום חדשנות ויצירת אפיקים פורצי דרך".

אייל בן עמרם, סגן נשיא בכיר למערכות מידע בצים אמר כי: "צים מתקדמת לעולם דיגיטלי וממנפת את המידע הרב שצברה לאורך השניםלצורך קבלת תובנות מעמיקות שיאפשרו לה יתרון משמעותי בעולם הספנות, שהפך בשנים האחרונות תחרותי יותר מתמיד. השותפות עם DSG בהקמת מרכז המצוינות תאפשר לנו להוביל את עולם הספנות הבינלאומי על ידיקיצור זמני אספקה, ייעול תהליכים לוגיסטיים, חיזוי ביקושים ואוטומציה של תהליכים".

ד"ר אילן ששון, מנכ"ל חברת Data Science Group (DSG) אמר כי: "משבר הקורונה הביא לזינוק אדיר בשינוע ימי של סחורות סביב העולם. התחום, שהיה תחרותי בעבר, הפך תחרותי אפילו יותר ומגמה זאת צפויה להמשיך ולהתחזק. חברות שינוע ימי חייבות להיערך בצורה מתאימה כדי לענות על הביקושים ההולכים וגדלים תוך אופטימיזציה מתמדת של מנגנוני קבלת החלטות עסקיות והדרך היחידה לעשות זאת היא על ידי מודלים של חיזוי מבוססי AI. אנו רואים את השותפות עם צים כאסטרטגית במיוחד לנוכח תהליכי העבודה הייחודיים המאפיינים את תחום הספנות ולנוכח יכולת התשתית הטכנולוגית המתקדמת ביותר של צים, כפי שלא ראינו אצל לקוחות דומים".


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איריס וינשטיין


 


מאמרים נוספים מאת איריס וינשטיין
 
חברת COMAX מרחיבה את אבטחת המידע ללקוחות הקמעונאיים בענן עם פתרונות F5
חברת COMAX, המתמחה בפתרונות מחשוב בענן לעסקים ולארגונים בעולם הקמעונאות, מרחיבה את אבטחת המידע שלה עם פתרונות F5. בפרויקט, שהחל לפני מספר חודשים והסתיים לאחרונה, הטמיעה החברה את פתרון ה-WAF המתקדם של F5 (Advanced Web Application Firewall) למטרת חיזוק ההגנה האפליקטיבית למערכות הליבה והפתרונות העננים, כדי לספק ללקוחותיה שירות ענני מהיר ומאובטח. הפרויקט בוצע בשיתוף פעולה עם חברת איירון קלאד מערכות.

aQurate מרחיבה את רשת השותפים שלה וממנה את נס דיגיטל כשותפה
aQurate, מקבוצת UCL, מרחיבה את רשת השותפים שלה וממנה את נס דיגיטל כשותפה. נס דיגיטל תשווק את מגוון הפתרונות לניהול נתונים הנמצאים בפורטפוליו החברה. החברה פתחה בתהליך הכשרה, לצוות נס דיגיטל בו יכירו את הפתרונות המובילים של החברה ביניהם: Talend לניהול ואינטגרציית נתונים, Trifecta להכנת נתונים ו- HVR לשכפול והפצת נתונים בזמן אמת.

חברת ThetaRay זכתה בתחרות "The Search" אבו דאבי ותייצג את ישראל בתחרות הגלובאלית, שמאתרת את הסטרטאפים המובילים בעולם בתחומי הפינטק והסייבר
חברת ThetaRay זכתה בתחרות "The Search" אבו דאבי ותייצג את ישראל בתחרות הגלובאלית, שמאתרת את הסטרטאפים המובילים בעולם בתחומי הפינטק והסייבר

Infinidat ממנה את בכיר תעשיית האחסון אריק הרצוג לסמנכ"ל שיווק
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, ממנה את אריק הרצוג לסמנכ"ל שיווק (CMO). הרצוג, בכיר לשעבר בחברות האחסון העולמיות EMC ו- IBM, הצטרף ל-Infinidat החל מהיום (ה-20 לאוקטובר 2021) ומדווח למנכ"ל החברה פיל באלינג'ר.

F5 מגדילה את המחויבות שלה לקוד פתוח
F5 (NASDAQ: FFIV) מכריזה על הרחבת תמיכתה בלקוחות המנהלים תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ומאמצים טכנולוגיית קוד פתוח כדי להניע לחוויות דיגיטליות מודרניות.

Infinidat הוכרה כמובילה ברבוע הקסם של גרטנר לשנת 2021 לאחסון מרכזי זו השנה השלישית ברציפות
Infinidat, ספקית מובילה של פתרונות אחסון נתונים לארגוני אנטרפרייז, הוכרה כ"מובילה" (Leader) ברבוע הקסם של גרטנר לאחסון מרכזיים (Gartner® Magic Quadrant™ for Primary Storage) לשנת 2021, זו השנה השלישית ברציפות.

מיזוג בין שתי מובילות Cyber Security
חברת Forcepoint רכשה את חברת Bitglass, זאת כחלק מהגשמת חזון SASE Data First שלה ארכיטקטורת ה Data-First SASE של Forcepoint עם יכולות אבטחת נתונים וקישוריות מתקדמות יחד עם פלטפורמתBitglass Security Service Edge תפשט באופן מהפכני את האופן שבו לקוחות יכולים לגשת, להגן ולהשתמש בנתונים בבטחה וביעילות בכל מקום ובכל מכשיר.

זברה טכנולוגיות מינתה את יפתח פריזדה למנהל פעילות Force5
יפתח פריזדה, מונה למנהל פעילות Force5, הפעילות המשותפת ל- F5 וזברה טכנולוגיות. במסגרת תפקידו יהיה אחראי פריזדה על ניהול הדור הבא של פלטפורמת ההפצה של מוצרי F5 בישראל. פריזדה מביא אתו למעלה מ- 12 שנים של ניסיון בתחום המכירות, שיווק וניהול תיקי לקוחות.

זברה טכנולוגיות מקימה פעילות הפצה חדשנית לF5 בשם Force5 בהשקעה של מאות אלפי שקלים
זברה טכנולוגיות מקימה פעילות חדשנית ופורצת דרך בשם Force5. Force5 תספק שירותים מתקדמים הכוללים מעטפת מקצה לקצה למגוון מוצרי F5, וכן שירותים מנוהלים בהתאם. השירותים שתספק הפעילות המשותפת מיועדים לשותפים (Resellers) וכוללים הדרכה, תמיכה, הטמעה ותחזוקה של המוצרים, במודל היברידי ובמודל ענני מלא, במטרה לייצר סביבה תומכת לשותפים.

חברת הסטארט-אפ הישראלית Cyolo המציעה פתרון ייחודי לקישוריות מאובטחת השלימה גיוס של 21 מיליון דולר
חברת הסטארט-אפ הישראלית Cyolo המציעה פתרון ייחודי לקישוריות מאובטחת השלימה גיוס של 21 מיליון דולר *** הגיוס ישמש להרחבת הפתרון שמחבר עובדים למערכות הארגוניות המותאם לצורת העבודה של ימינו ולהכפלת עובדי החברה עד סוף שנת 2021. סבב הגיוס הובל על ידי קרן הון הסיכון Glilot Capital Partners
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI